Провадження № 2/243/3822/2018
Справа № 243/12029/18
10 грудня 2018 року м. Слов'янськ
Суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Ільяшевич О.В., розглянувши позовну заяву Органу опіки та піклування Слов'янської міської ради Донецької області в інтересах ОСОБА_1, до ОСОБА_2 про звільнення від повноважень опікуна, -
04 грудня 2018 року до Слов'янського міськрайонного суду Донецької області звернувся Орган опіки та піклування Слов'янської міської ради Донецької області з позовом в інтересах ОСОБА_1, до ОСОБА_2 про звільнення від повноважень опікуна.
Позовна заява подана із додержанням вимог передбачених статтями 175 і 177 ЦПК України. Підсудність дотримана.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.
Згідно із п. 4, 5 ч. 2 ст. 187 ЦПК України, про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається зокрема за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа, а також дата, час і місце підготовчого засідання, якщо справа буде розглядатися в порядку загального позовного провадження.
З урахуванням положень п. 1 ч. 4 ст. 274 ЦПК України, за якими в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів та поділ майна подружжя, розгляд даної справи слід проводити в порядку загального позовного провадження.
Клопотань щодо проведення процесуальних дій, визначених чинним ЦПК України, сторонами не заявлено.
З огляду на викладене, існують всі підстави для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 ЦПК України, у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб'єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
Згідно із повідомленням на офіційному веб-сайті Генеральної дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта» http://www.ukrposhta.ua/ від 11 березня 2015 року, відповідно Указу Президента України від 14 листопада 2014 року № 875/2014 «Про рішення ради національної безпеки і оборони України від 04 листопада 2014 року «Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях»; розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення» (зі змінами), УДППЗ «Укрпошта» не здійснюється пересилання пошти, зокрема, до м. Новоазовська Донецької області.
Крім того, оскільки робота підрозділів Державної міграційної Служби Донецької та Луганської областей заблокована незаконними формуваннями ЛНР та ДНР, що підтверджується відповідним повідомлення Державної міграційної служби України № 6-6479/3-14 від 24 жовтня 2014 року, органи місцевого самоврядування не здійснюють свої повноваження на окупованій території, перевірити реєстрацію місця проживання осіб на території цих областей, та безпосередньо відповідача, на виконання вимог ч. 6 ст. 187 ЦПК України та у спосіб, зазначений у вказаній статті не уявляється можливим.
Слід також зазначити, що ЄДДР на теперішній час перебуває у процесі формування, що також позбавляє можливості отримати достовірні дані про зареєстроване місце проживання відповідача-фізичної особи.
Разом з тим, така інформація дозволить суду належним чином повідомити відповідача про час та місце судового розгляду та взагалі про наявність спору у суді, а також достовірно встановити чи підсудна справа цьому суду.
Відповідно до п. 5 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України, району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення, затвердженого постановою КМУ № 509 від 01 жовтня 2014 року, з метою обліку внутрішньо переміщених осіб уповноважений орган веде Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб, держателем якої є Міністерство соціальної політики України, до якої вноситься зокрема відомості про останнє зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщеної особи на території, де виникли обставини, зазначені у статті 1 Закону, та її фактичне місце проживання/перебування.
Згідно із ст. 5 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», яка передбачає реєстрацію місця проживання внутрішньо переміщеної особи, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у статті 1 цього Закону.
З огляду на викладене, на виконання вимог ст. ст. 1, 2, ч. 6 ст. 187 ЦПК України, суд вважає за можливе здійснити дії по встановленню місця проживання (перебування) відповідача шляхом витребування з Міністерства соціальної політики України відомостей з Єдиної інформаційної бази даних про те, чи входить до переліку взятих на облік осіб, які переміщується з тимчасово окупованої території України, району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення відповідачка ОСОБА_2.
Крім того, в позовній заяві Органом опіки та піклування Слов'янської міської ради зазначено також як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору комунальний заклад «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей в м. Слов'янську донецької області».
У зв'язку із тим, що передбачена положеннями ч. 1 ст. 54 ЦПК України заява про залучення КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей в м. Слов'янську донецької області» до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, а також доказів про направлення її копії цій установі позивачем до суду не подано, суд розцінює її зазначення у позові як повідомлення суду про те, що рішення суду у цій справі може вплинути на права та обов'язки КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей в м. Слов'янську донецької області».
З огляду на викладене, суд, відповідно до вимог ч. 3 ст. 53 ЦПК України, приходить до висновку, що слід залучити КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей в м. Слов'янську донецької області» до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 19, 175, 177, 187 ЦПК України, -
Прийняти до розгляду позовну заяву Органу опіки та піклування Слов'янської міської ради Донецької області в інтересах ОСОБА_1, до ОСОБА_2 про звільнення від повноважень опікуна.
Відкрити загальне позовне провадження у справі за позовом Органу опіки та піклування Слов'янської міської ради Донецької області в інтересах ОСОБА_1, до ОСОБА_2 про звільнення від повноважень опікуна.
Залучити комунальний заклад «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей в м. Слов'янську донецької області» до участі у справі за позовом Органу опіки та піклування Слов'янської міської ради Донецької області в інтересах ОСОБА_1, до ОСОБА_2 про звільнення від повноважень опікуна, як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.
Повідомити учасників справи, що проведення підготовчого судового засідання у справі відбудеться 09 січня 2019 року об. 11 год. 00 хв. в приміщенні Слов'янського міськрайонного суду (Донецька область, м. Слов'янськ, вул. Добровольського, буд. 2).
Відповідач протягом п'ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі має право подати суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову, а позивачу - копію відзиву та доданих до нього документів.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Витребувати з Міністерства соціальної політики України, відомості з Єдиної інформаційної бази даних про те, чи входить до переліку взятих на облік осіб, які переміщується з тимчасово окупованої території України, району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, останнє відоме зареєстроване місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на сторінці на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет за веб-адресою - http://sl.dn.court.gov.ua/sud0544.
Копію ухвали про відкриття провадження одночасно з копією позовної заяви та копіями доданих до неї документів надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
На ухвалу про відкриття провадження в частині визначення підсудності може бути подано апеляційну скаргу до Донецького апеляційного суду через Слов'янський міськрайонний суд Донецької області протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Слов'янського
міськрайонного суду ОСОБА_3