Ухвала
10 грудня 2018 року
м. Київ
справа № 1319/12140/12
провадження № 51-1583 ск 18
Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати
Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши касаційну скаргу обвинуваченого ОСОБА_4 на ухвалу Львівського апеляційного суду від 26 жовтня 2018 року,
встановив:
Львівський апеляційний суд ухвалою від 26 жовтня 2018 року в порядку ст. 34 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК) направив матеріали справи № 1319/12140/2012 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 115, ч. 2 ст. 263 Кримінального кодексу України з Сихівського районного суду м. Львова на розгляд до Пустомитівського районного суду Львівської області.
У касаційній скарзі ОСОБА_4 ставить вимогу про скасування оскарженої ухвали Львівського апеляційного суду від 26 жовтня 2018 року та вирішення питання підсудності кримінального провадження за його обвинуваченням у межах м. Львова.
Перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_4 , долучені до неї документи, Верховний Суд дійшов такої думки.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 424 КПК ухвали суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також ухвали суду апеляційної інстанції можуть бути оскаржені у касаційному порядку, якщо вони перешкоджають подальшому кримінальному провадженню, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Заперечення проти інших ухвал можуть бути включені до касаційної скарги на судове рішення, ухвалене за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала Львівського апеляційного суду від 26 жовтня 2018 року постановлена в порядку ст. 34 КПК та не перешкоджає кримінальному провадженню, томуне є судовим рішенням, що відповідно до ст. 424 КПК може бути оскаржене в касаційному порядку.
Крім того, за змістом ст. 34 КПК вирішення питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції не належить до компетенції Верховного Суду. Рішення суду, ухвалені в порядку цієї статті КПК оскарженню не підлягають, а спори про підсудність не допускаються.
Враховуючи викладене, колегія суддів дійшла висновку про те, що оскаржена ОСОБА_4 ухвала апеляційного суду не може бути предметом розгляду суду касаційної інстанції.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 428 КПК суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відмову у відкритті касаційного провадження, якщо касаційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню у касаційному порядку.
Керуючись п. 1 ч. 2 ст. 428 КПК, Верховний Суд
постановив:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою обвинуваченого ОСОБА_4 на ухвалу Львівського апеляційного суду від 26 жовтня 2018 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3