Справа № 344/17358/18
Провадження № 3/344/5225/18
07 грудня 2018 року м.Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Болюк І.І., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
З протоколу про адміністративне правопорушення серії АА №319163 вбачається, що ОСОБА_1, 15.10.2018 року близько 02 год. 30 хв. по вул.Мельника у м.Івано-Франківську справляв природні потреби у невідведеному для цього місці, а саме в приміщенні торгового залу супермаркету “АТБ”, своїми діями ображав людську гідність та мораль, чим порушив громадський порядок.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні не визнав та пояснив, що 15.10.2018 року вказане правопорушення він не вчиняв, оскільки його не було в місті Івано-Франківську, так як він працює та проживає в м.Львові. Підпис у протоколі йому не належить. Припускає, що правопорушення міг вчинити його рідний брат ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, назвавшись його іменем, оскільки вони зареєстровані за однією адресою. Просив провадження у справі відносно нього закрити, так як правопорушення він не вчиняв.
Суд, роз'яснивши ОСОБА_1, вимоги ст.268 КУпАП, заслухавши його пояснення, дослідивши матеріали справи, оцінивши всі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, дійшов наступного висновку.
Так, стаття 7 КУпАП визначає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень.
У відповідності до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Стаття 251 КУпАП визначає, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.
Так, у протоколі про адміністративне правопорушення серії АА №319163 від 15.10.2018 року, складеному відносно ОСОБА_1 вказано, що особу правопорушника встановлено, однак не зазначено документа, що посвідчує особу (відсутній запис щодо назви документа, серії, номера, ким і коли виданий), як це вимагається п.9 Розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 року №1376.
Окрім того, у вказаному протоколі зазначено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.173 КУпАП, тоді як стаття 173 КУпАП не містить частин.
Також, до протоколу про адміністративне правопорушення серії АА №319163 від 15.10.2018 року, складеного відносно ОСОБА_1 додані документи, а саме: рапорт інспектора взводу №2 роти №2 батальйону УПП в Івано-Франківській області ДПП лейтенанта поліції ОСОБА_3, в якому вказано, що 15.10.2018 року близько 02:54 год. ним при патрулюванні виявлено особу, що справляла природні потреби у невстановленому для цього місці, даний громадянин представився ОСОБА_2 (виправлено на “Сергієм”) Васильовичем, ІНФОРМАЦІЯ_3, мав при собі паспорт громадянина України та не заперечував вчинене правопорушення.
Однак, як вбачається із фотокопії паспорта, наданої в судовому засіданні ОСОБА_1, датою його народження є 15.04.1987 року.
Підпис у протоколі про адміністративне правопорушення за словами ОСОБА_1 йому не належить та візуально не збігається із підписом у паспорті громадянина України.
Інших доказів, які б підтверджували вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП до матеріалів справи не долучено, свідків правопорушення в протоколі не зазначено.
Статтею 62 Конституції України та статтею 6 Конвенції про захист прав та основних свобод людини передбачено, що обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини тлумачаться на її користь та кожна людина вважається невинною поки її вину не доведено згідно закону.
Таким чином, наявні у справі докази, які безпосередньо дослідженні в судовому засіданні, не підтверджують винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про необхідність закриття провадження у справі на підставі п.1 ст.247 КУпАП за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.1, 7, 9, 221, 245-247, 266, 268, 283-285, 294 КУпАП, суд, -
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя І.І.Болюк