Справа № 591/6296/18
Провадження №2/377/352/18
10 грудня 2018 рокусуддя Славутицького міського суду Київської області Малишенко Т.О., розглянувши матеріали за позовною заявою Військової частини НОМЕР_1 до ОСОБА_1 про відшкодування завданої матеріальної шкоди,
06 грудня 2018 року до суду за підсудністю надійшла позовна заява, в якій військова частина НОМЕР_1 просить стягнути на їх користь з ОСОБА_1 завдану майнову шкоду в сумі 3285 гривень 97 копійок та судові витрати в розмірі 1762 гривні.
Також відповідно до поданого клопотання, позивач просить відстрочити сплату судового збору до ухвалення рішення у справі, оскільки вони не мають можливості його сплатити.
Ознайомившись зі змістом позовної заяви та доданими до неї документами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду (стаття 2 Закону).
Відповідно до ч. 1 ст. 136 ЦПК України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення по справі.
Суддя, дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне відмовити у задоволені заяви про відстрочення сплати судового збору до винесення рішення по справі.
Згідно ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Як зазначено у ч. 2 цієї статті, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Відповідно до ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначенні статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу.
За таких обставин позовну заяву військової частини НОМЕР_1 необхідно залишити без руху та надати позивачу час для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, ст.ст.1, 2 Закону України «Про судовий збір», -
Позовну заяву військової частини НОМЕР_1 про відшкодування завданої матеріальної шкоди - залишити без руху, надавши позивачу строк - сім днів з дня отримання копії ухвали для усунення зазначених недоліків шляхом надання до суду оригіналу документу про сплату судового збору в сумі 1762,00 гривень на рахунок Славутицького міського суду Київської області.
Реквізити сплати судового збору:
Отримувач коштів:УК у м. Славутич/Славутич/22030101
Код отримувача: 38042906;
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО): 899998
Рахунок отримувача: 31219206010014;
Код класифікації доходів бюджету: 22030101;
Призначення платежу: *;101; _______ (реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України з відповідною відміткою про відмову від отримання реєстраційного номера релігійних переконань, для юридичних осіб - код ЄДРПОУ); Судовий збір за позовом (заявою) _______(ПІБ або найменування позивача чи заявника); Славутицький міський суд Київської області.
Роз'яснити позивачу, якщо недоліки будуть усунуті в установлений строк, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду, інакше позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Копію ухвали надіслати позивачеві для виконання.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Т. О. Малишенко