Постанова від 11.12.2018 по справі 243/11912/18

Провадження № 3/243/3646/2018

Справа № 243/11912/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«11» грудня 2018 року суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Неминущій Г.Л., розглянувши матеріали, які надійшли від Батальйону патрульної поліції в містах Краматорськ та Слов'янськ УПП в Донецькій області Департаменту патрульної поліції у відношенні:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, РНОКПП: НОМЕР_1, тимчасово не працюючого, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

До Слов'янського міськрайонного суду Донецької області надійшов адміністративний матеріал з Протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 166039 від 27 листопада 2018 року, з якого вбачається, що 27 листопада 2018 року ,о 00 годині 30 хвилин, в м. Слов'янську по вулиці Володарського, біля будинку № 136, водій ОСОБА_1, керував автомобілем ВАЗ 2106, державний номерний знак НОМЕР_2, з явними ознаками наркотичного сп'яніння (звужені зіниці очей, які в'яло реагують на світло, тремтіння рук, почервоніння шкіри обличчя). Від проходження огляду на стан сп'яніння у Слов'янському наркологічному диспансері, у встановленому законом порядку, водій відмовився, у присутності двох свідків. Від керування відсторонений, здійснювалась відеофіксація технічним засобом BODI CAM ZM 0270, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України та тим самим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи.

ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином працівниками патрульної поліції 27 листопада 2018 року, що вбачається з протоколу серії БД № 166039 (а.с.3).

Відповідно Постанови Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 року №1103 «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду», надалі Порядок, визначений порядок проходження водіями огляду та направлення для огляду у медичний заклад, який є обов'язковим для виконання посадовими особами.

Пунктом 2 вказаного Порядку передбачено, що огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і Держспоживстандартом.

Пунктом 3 Порядку передбачено, що огляд проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом.

Пунктом 6 Порядку визначено, що водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.

У адміністративному протоколі вказано, що ОСОБА_1 перебував з явними ознаками наркотичного сп'яніння (звужені зіниці очей, які в'яло реагують на світло, тремтіння рук, почервоніння шкіри обличчя) і на вимоги працівника поліції пройти огляд на стан сп'яніння у Слов'янському наркологічному диспансері, у встановленому законом порядку, відмовився, у присутності двох свідків.

Відповідно до п.6 Порядку, огляд на стан сп'яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби).

У адміністративному протоколі не зазначено чи відмовився ОСОБА_1 пройти огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу, за допомогою спеціальних технічних засобів, а вказано, що він відмовився пройти огляд на стан сп'яніння у Слов'янському наркологічному диспансері, у встановленому законом порядку.

Відповідно до встановленого Порядку, посадова особа повинна запропонувати на місці зупинки пройти огляд на стан сп'яніння, водію, за допомогою спеціального технічного засобу.

Доказів про те, що ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляду на місці зупинки, або керував транспортним засобом у стані наркотичного сп'яніння, окрім протоколу, суду не надано.

Суд вважає, що уповноважена особа, яка склала протокол у відношенні ОСОБА_1 порушила «Порядок направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», так як на місці зупинки не використовувались спеціальні технічні засоби, дозволені до застосування МОЗ і Держспоживстандартом.

Диспозиція ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачає притягнення до адміністративної відповідальності за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Вимоги ст. 226 КУпАП передбачають, що огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків, на місці зупинки транспортного засобу.

У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використання спеціальних технічних засобів або у разі незгоди з його результатами, огляд проводиться у закладах охорони здоров'я.

З матеріалів справи не вбачається, що ОСОБА_1 було запропоновано проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння із використанням спеціального технічного засобу на місці зупинки транспортного засобу.

На відео, долученому до Протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 166039 від 27 листопада 2018 року, по-перше, відсутнє зображення, оскільки зйомка проводилась у нічну добу, по-друге, на відео чутно розмову декількох невстановлених осіб, особі на ім'я «Артур», прізвище невідоме, невідома особа пропонує пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння у Слов'янському наркологічному диспансері, на що останній відповідає відмовою. Пройти огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу особі на ім'я «Артур» запропоновано не було.

Відповідно до п.1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин - відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

За таких обставин, суд вважає, що при проведенні процедури встановлення факту перебування ОСОБА_1 у стані наркотичного сп'яніння було порушено порядок його визначення.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 130 КУпАП, так як не знайшов підтвердження у судовому засіданні факт відмови ним від проходження, відповідно до встановленого порядку, огляду на стан наркотичного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу, тому, провадження по справі необхідно закрити.

Керуючись ст. ст. 130 ч.1. 247, 284 КУпАП , суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 за ст. 130 КУпАП закрити, у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Слов'янський міськрайонний суд.

Суддя Слов'янського

міськрайонного суду ОСОБА_2