Справа № 368/1731/18
Провадження № 1-в/368/145/18
"11" грудня 2018 р. Кагарлицький районний суд Київської області
в складі: головуючого - судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
з участю прокурора ОСОБА_3
представника Кагарлицького ВП Обухівського ВП ОСОБА_4
та ОСОБА_5
розглянувши подання, яке надійшли від Кагарлицького відділення Обухівського відділу ГУ НП в Київській області про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю с. Слобода Кагарлицького району Київської області, українцю, громадянину України, непрацюючому, одруженому, проживаючому в АДРЕСА_1 , раніше судимого:
?13.05.1998 року Кагарлицьким районним судом Київської області за ст. 81 ч. 3 КК України до позбавлення волі строком на 3 роки із застосуванням ст. 14 - лікування від алкоголізму;
?14.03.2006 року Кагарлицьким районним судом Київської області за ст. 309 ч. 1, 263 ч. 1., ст. 70 КК України до позбавлення волі строком на 2 роки та ст.. 96 КК України лікування від алкоголізму;
?02.12.2009 року Кагарлицьким районним судом Київської області за ст. 185 ч. 3 КК України до 3 років позбавлення волі та на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком на 2 роки. Постановою Кагарлицького районного суду Київської області від 01.10.2010 року іспитовий строк відмінено та направлено в місця позбавлення волі для відбуття покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки. Умовно - достроково звільнений на 8 місяців 15 днів;
?20.12.2013 р. Кагарлицьким районним судом Київської області за ст.. ст.. 15 ч. 2 185 ч. 3, 185 ч. 3, 263 ч. 2, 263 ч. 2, 263 ч. 1 та 15 ч. 3 263 ч. 2, 71 КК України до 4 років 1 місяця позбавлення волі. Звільнився з місць позбавлення волі по відбуттю, -
встановив:
начальник Кагарлицького відділення Обухівського відділу ГУ НП в Київській області ОСОБА_6 звернувся до суду із поданням про встановлення адміністративного нагляду гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю с. Слобода Кагарлицького району Київської області, українцю, громадянину України, непрацюючому, одруженому, проживаючому в АДРЕСА_1 , раніше судимого.
ОСОБА_7 після звільнення з місць позбавлення волі був поставлений 09.01.2018 р. на облік Кагарлицького ВП як адміністративно наглядний, проте ОСОБА_5 на шлях виправлення не став, по місцю проживання характеризується негативно, за час перебування па обліку ОСОБА_5 вчинив 9 адміністративні правопорушення та притягувався до адміністративної відповідальності, а саме:
?06.02.2018 року ст. 178 ч. 1 КУпАП - попередження,
?25.04.2018 року - ст. 187 ч. 1 КУпАП - штраф - 85 грн.,
?25.04.2018 року ст. 187 ч. 1 КУпАП - штраф - 85 грн.,
?25.04.2018 року ст. 187 ч. 1 КУпАП - штраф - 85 грн.,
? 14.08.2018 року ст. 187 ч. 2 КУпАП - штраф - 170 грн.,
?14.08.2018 року ст. 187 ч. 2 КУпАП - штраф - 170 грн.,
?24.09.2018 року ст. 187 ч. 2 КУпАП - адмінарешт,
?24.09.2018 року ст. 187 ч. 2 КУпАП - адмінарешт,
? 24.09.2018 року ст. 187 ч. 2 КУпАП - адмінарешт.
На підставі вище викладеного, з метою здійснення належного контролю та проведенням профілактичної роботи, щодо недопущення вчинення ОСОБА_5 нових злочинів та правопорушень та те, що останній під час перебування на обліку в Кагарлицькому ВП, як формально підпадаючий під адміністративний нагляд на шлях виправлення не став та вчинив 9 адміністративних правопорушення, тому просять задовольнити подання.
В судовому засіданні ОСОБА_5 не заперечував проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Прокурор ОСОБА_3 не заперечував проти задоволення подання.
Дослідивши матеріали подання, вислухавши думку прокурора, представника Кагарлицького ВП Обухівського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , суд приходить до висновку про необхідність задоволення подання, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.7 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд здійснюється поліцією.
Осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, беруть на облік, фотографують, а у разі необхідності у них беруть відбитки пальців. Працівники поліції зобов'язані систематично контролювати поведінку цих осіб, запобігати порушенням ними громадського порядку та прав інших громадян і припиняти їх, проводити розшук осіб, які уникають адміністративного нагляду.
Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд припиняється постановою судді за поданням начальника органу поліції; у разі погашення або зняття судимості з особи, яка перебуває під наглядом; достроково, якщо піднаглядний перестав бути небезпечним для суспільства і позитивно характеризується за місцем роботи і проживання. В інших випадках адміністративний нагляд автоматично припиняється: після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом внутрішніх справ не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду; у разі засудження піднаглядного до позбавлення волі і направлення його до місця відбування покарання; у разі смерті піднаглядного.
ОСОБА_5 після звільнення з місць позбавлення волі систематично порушував встановлений відносно нього адміністративний нагляд та з метою здійснення спостереження за його поведінкою та виховного впливу, запобіганню вчинення ним правопорушень і злочинів необхідно встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_5 строком на шість місяців.
На підставі наведеного та керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» та ст.. ст.. 371, 372, 380 КПК України (в редакції 2012 року), суд, -
ухвалив:
Подання начальника Кагарлицького відділення Обухівського відділу ГУ НП в Київській області про встановлення адміністративного нагляду гр. ОСОБА_5 задовольнити.
Відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Слобода Кагарлицького району Київської області, українця, громадянина України, непрацюючого, одруженого, проживаючого в АДРЕСА_1 , раніше судимого, встановити адміністративний нагляд терміном на шість місяців.
Встановити відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступні обмеження адміністративного нагляду:
?заборонити вихід з будинку АДРЕСА_1 з 22.00 год. до 05.00 год.;
?заборонити відвідування барів, кафе, ресторанів, та інших торгівельних закладів, що реалізують спиртні напої на розлив, з метою їх вживання;
?зобов'язати з'являтись на реєстрацію до Кагарлицького відділення Обухівського відділу ГУ НП в Київській області за адресою: м. Кагарлик Київської області, вул. Ярослава Мудрого, 13, кожного вівторка кожного місяця у період з 09.00 год. до 11.00 год.;
?заборонити виїзд за межі постійного місця проживання без повідомлення та дозволу Кагарлицького ВП Обухівського ВП ГУНП у Київській області.
Ухвала суду може бути оскаржена до апеляційного суду Київської області через Кагарлицький районний суд Київської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1