Ухвала від 10.12.2018 по справі 242/6378/18

Справа №242/6378/18

Провадження №2-а/242/178/18

УХВАЛА

Іменем України

м. Селидове 10 грудня 2018 р.

Суддя Селидівського міського суду Донецької області Капітонов В. І., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до виконуючого обов'язки начальника Запорізького управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби ОСОБА_2 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до виконуючого обов'язки начальника Запорізького управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби ОСОБА_2 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення. Одночасно позивач просить поновити йому строку для подачі даного адміністративного позову та обґрунтовує його тим, що оскаржувану постанову він отримав 27 вересня 2018 року, та з 01 жовтня 2018 року по 10 жовтня 2018 року перебував у відпустці, а з11 жовтня 2018 року по 17 жовтня 2018 року, з 01 листопада 2018 року по 07 листопада 2018 року, з 21 листопада 2018 року по 29 листопада 2018 року перебував у відрядженнях, і відповідно пропустив строки для оскарження постанови з поважних причин.

Частиною 2 ст. 286 КАС України визначено, що позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).

Відповідно до ч. 1 ст. 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Однак із заяви про поновлення строку, вбачається що, позивачем не надано належних доказів про причини пропуску звернення до суду з позовом, тому вказані у заяві обставини судом визнаються неповажними.

Відповідно ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

За таких умов позовну заяву слід залишити без руху та запропонувати позивачу звернутися до суду з обґрунтованою заявою про поновлення строку із зазначенням доказів поважності пропуску строку звернення до адміністративного суду та роз'яснити позивачу, що якщо він не звернеться з обґрунтованим клопотанням про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд повертає позовну заяву.

Керуючись ст. 123 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до виконуючого обов'язки начальника Запорізького управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби ОСОБА_2 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - залишити без руху.

Надати позивачу десятиденний строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі суду, та роз'яснити позивачу, що якщо він не звернеться з обґрунтованим клопотанням про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд повертає позовну заяву.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В. І. Капітонов

Попередній документ
78453254
Наступний документ
78453256
Інформація про рішення:
№ рішення: 78453255
№ справи: 242/6378/18
Дата рішення: 10.12.2018
Дата публікації: 13.12.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Селидівський міський суд Донецької області
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та спорів у сфері публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо:; управління, нагляду та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, у тому числі: