Постанова від 07.12.2018 по справі 296/7238/18

Справа № 296/7238/18

3/296/2143/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" грудня 2018 р. м.Житомир

Суддя Корольовського районного суду м.Житомира Янчук Н.П., за участю секретаря судового засідання Новицької О.В., прокурора Дедяєвої А.В., розглянувши адміністративну справу за протоколами про адміністративне правопорушення, стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, директор ТОВ «Українська СОЦ-розстрочка», депутат Житомирської міської ради, зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

передбачене, ч.1 ст.172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1, являючись у період з 20.11.2015 року по даний час депутатом Житомирської міської ради, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення пов'язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2017 рік, чим порушив вимоги, передбачені чинним законодавством України, при наступних обставинах.

Так, на підставі протоколу першої сесії Житомирської міської ради 7-го скликання від 20.11.2015 року було визнано повноваження депутата Житомирської міської ради ОСОБА_1.

Приписами статті 3 Закону визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закон, зокрема підпунктом «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону передбачено його розповсюдження на народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Отже, ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані із корупцією, у тому числі за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до частини першої статті 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.

Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону, передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Частиною 5 вказаної статті визначено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:

- перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:

щорічні декларації за 2016 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.

-другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Згідно даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий (2017) рік тільки 05.04.2018, тобто несвоєчасно.

Таким чином, гр. ОСОБА_1 у період обов'язкової подачі декларації, тобто до 01.04.2018 не подав декларацію, таким чином знехтував виконанням вимог ч. 1 ст. 45 Закону.

Отже, ОСОБА_1 подав декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий (2017) рік лише 05.04.2018, тобто несвоєчасно без поважних причин, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП

В суді ОСОБА_1 вину не визнав. Пояснив, що умислу не подати декларацію у нього не було. Декларацію він почав заповнювати в кінці березня 2018 року. Однак через збій системи не міг отримати довідку про свої доходи за 2017 рік за місцем роботи, а також через те, що при заповненні декларації, в частині надання відомостей щодо поручителів при отриманні позики, виникли помилки та він не знав як саме їх виправити. Він писав електоронні листи до НАЗК щодо надання роз»яснень, однак відповіді не отримав, а тому зміг подати декларацію 05.04.2018 року.

Згідно зі ст. 252 КУпАП орган, який розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази завдяки всебічному, повному та об'єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності.

Згідно ст.280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов»язаний з»ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Для кваліфікації діяння особи за ч.1ст.172-6 КУпАП необхідним є встановлення саме несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом.

За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (за текстом - Реєстр), ОСОБА_1 подав декларацію за минулий -2017 рік лише 05.04.2017 року тобто несвоєчасно.

Факт несвоєчасності подання декларації підтверджується дослідженими матеріалами справи. Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення. передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП доведена.

Враховуючи, що ОСОБА_1 приймались міри щодо подання декларції, термін несвоєчасного подання декларації є незначним, вважаю можливим застосувати щодо ОСОБА_1 ст.22 КУпАП та звільнити останнього від адміністративної відповідальності передбаченої ч.1 ст.172-6 КУпАП обмежившись усним зауваженням.

Керуючись ст.ст.172-6 ч.1, ст.22 КУпАП, ст.1, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», -

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172 -6 КУпАП.

На підставі ст.22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.172-6 КУпАП обмежившись усним зауваженням.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м.Житомира протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.

Cуддя Н. П. Янчук