Олевський районний суд Житомирської області
Справа № 287/654/18-п
07 грудня 2018 року м. Олевськ
Суддя Олевського районного суду Житомирської області Ковальчук М.В. розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Олевського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого,
за ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
04.12.2018 року до Олевського районного суду Житомирської області надійшов адміністративний протокол № 1 від 28.08.2018 року відносно ОСОБА_1 з якого слідує, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, що полягає у несплаті аліментів на утримання ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, заборгованість перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців, відповідальність за вказане правопорушення передбачена ч. 12 ст. 71 ЗУ «Про виконавче провадження» та ст. 183-1 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що матеріал про адміністративне правопорушення слід повернути на доопрацювання з наступних підстав.
Відповідно до п.2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Протокол про адміністративне правопорушення має відповідати вимогам ст.256 КУпАП, в якому має бути зазначено: дата і місце його складення, посада, прізвище, імя, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Так, протокол про адміністративне правопорушення № 1 від 28.08.2018 року, складений державним виконавцем Олевського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області ОСОБА_3 відносно ОСОБА_1 не містить дати, часу та місця вчинення правопорушення, дати винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, розмір заборгованості зі сплати аліментів, період за який нарахована заборгованість, дати складання розрахунку заборгованості зі сплати аліментів, відмітку про роз'яснення боржнику його прав та обов'язків, передбачених ст. 268 КУпАП, даних та підписів свідків правопорушення за їх наявності, пояснень правопорушника, відсутній підпис правопорушника чи відповідний запис про відмову вчинити такий підпис та відсутні дані та підписи понятих у разі відмови правопорушника підписати протокол.
Копія протоколу про адміністративне правопорушення № 1 від 28.08.2018 року ОСОБА_1 не вручена, доказів отримання правопорушником протоколу про адміністративне правопорушення від 28.08.2018 року до матеріалів справи не додається. Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, саме за якою частиною ст. 183-1 КУпАП складений вказаний протокол.
Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17 жовтня 2014 року № 11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
За таких обставин вказаний протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 слід направити до Олевського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області для належного дооформлення з метою усунення вказаних вище недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,-
Повернути адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення до Олевського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області для належного дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: М.В.Ковальчук