Справа № 706/1756/18
04 грудня 2018 року м. Христинівка Черкаської області
Суддя Христинівського районного суду Черкаської області Олійник М.Ф., розглянувши матеріали, які надійшли від Апарату Верховної Ради України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, який проживає ІНФОРМАЦІЯ_1, кімната 106-107 в м. Умані Черкаської області, керівника товариства з обмеженою відповідальністю «Уманьпромжитлобуд-2»,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 188-19 КУпАП,
До суду надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 188-19 КУпАП.
Дослідивши наявні у справі матеріали, прихожу до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та про наявність підстав для направлення справи до Апарату Верховної Ради України для належного оформлення, виходячи з такого.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення та матеріали справи не відповідають зазначеним вище вимогам закону.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначені повні відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, не зазначені точна назва посади, дата народження цієї особи.
Відсутнє пояснення ОСОБА_1
Протокол не підписаний особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. Відсутній також і запис про відмову особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, не роз'яснені права і обов'язки, передбачені ст.268 КУпАП.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Вказані вище обставини унеможливлюють розгляд справи про адміністративне правопорушення відповідно до вимог закону.
Керуючись ст. 256 КУпАП,
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 188-19 КУпАП, повернути до Апарату Верховної Ради України для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М.Ф. Олійник