Ухвала від 10.12.2018 по справі 705/4815/18

Справа №705/4815/18

2/705/2441/18

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

10 грудня 2018 року місто Умань

Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Корман О.В., вивчивши матеріали позовної заяви за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

До Уманського міськрайонного суду Черкаської області звернулася ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

За результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями позовна заява була передана для розгляду судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області Корману О.В.

Ухвалою судді від 19 листопада 2018 року позовна заява була залишена без руху та визначено строк для усунення недоліків позовної заяви - п'ять днів з дня вручення позивачу ухвали про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху суддя роз'яснив, що посилаючись у позовній заяві на окреме проживання з відповідачем з 2016 року, позивач не вказала, якими доказами така обставина підтверджується. Також, позивач не зазначила, чи вживались заходи позасудового врегулювання спору шляхом розірвання шлюбу в органах РАЦС, враховуючи те, що подружжя не має дітей від шлюбу. У позовній заяві також не було зазначено: чи наявні у позивача або іншої особи оригінали письмових доказів, копії яких додано до заяви; підтвердження позивача про те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав. Крім того, позивачем не було обґрунтовано, чому позовна заява подана саме до Уманського міськрайонного суду Черкаської області, враховуючи те, що до позовної заяви додано копію з паспорта відповідача, з якої вбачається, що він в м.Умані та Уманському районі не зареєстрований, а також до позовної заяви не було долучено доказів про існування домовленості між позивачем та відповідачем щодо розгляду справи за місцем реєстрації позивача.

10 грудня 2018 року позивач подала до суду заяву про усунення недоліків позовної заяви, в якій уточнила, що на даний час вона проживає спільно зі своїм нареченим та має намір створити нову сім'ю, що вона не може розірвати шлюб в органах РАЦС, так як з відповідачем з даного приводу вони не знайшли порозуміння. З приводу необгрунтування у позовній заяві чому позов подано саме до Уманського міськрайонного суду Черкаської області позивач у своїй заяві лише процитувала положення ч.2 ст.28 ЦПК України, зазначивши, що відповідач без реєстрації проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1.

Суддя, вивчивши заяву позивача про усунення недоліків позовної заяви встановив, що позивачем повторно не зазначено: чи наявні у позивача або іншої особи оригінали письмових доказів, копії яких додано до заяви; підтвердження позивача про те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав, хоча такі вимоги передбачені у статті 175 ЦПК України.

Крім того, позивач повторно не обґрунтувала підстави звернення саме до Уманського міськрайонного суду Черкаської області, хоча суддею було роз'яснено правила підсудності справ, зокрема, що позов до відповідача, в даному випадку, може бути пред'явлений за зареєстрованим місцем його проживання (а не місця проживання без реєстрації), або ж за домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них. Доказів існування такої домовленості позивач не надала.

У зв'язку з викладеним, суддя приходить до висновку, що позивачем не усунуто недоліки позовної заяви, на які було вказано в ухвалі судді від 19.11.2018 року.

Згідно вимог ч.3 ст.185 ЦПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись ст.185 ЦПК України, суддя,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, вважати неподаною і повернути позивачу.

Копію ухвали направити позивачу для відому разом з позовною заявою і доданими до неї документами. Копію позовної заяви залишити в суді.

Роз'яснити, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання її суддею, але може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області через Уманський міськрайонний суд Черкаської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання.

Суддя О.В. Корман

Попередній документ
78440230
Наступний документ
78440232
Інформація про рішення:
№ рішення: 78440231
№ справи: 705/4815/18
Дата рішення: 10.12.2018
Дата публікації: 12.12.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із сімейних правовідносин; Спори, що виникають із сімейних правовідносин про розірвання шлюбу