Справа №: 646/7366/18
Провадження № 3/646/2300/2018
10.12.2018 м. Харків
Суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова Янцовська Т.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працює ФОП ОСОБА_2, мешкає за адресою: АДРЕСА_1,
за ст. ст. 124, 122-4 КУпАП,-
З протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 225434 від 09.10.2018 р. вбачається, що 05.10.2018 р. о 08:30 годин в м. Харків, в районі перехрестя по вул. Університетська та вул. Кооперативна, керуючи автомобілем НОМЕР_1, ОСОБА_1 при русі не вибрав безпечний інтервал та допустив наїзд на транспортний засіб Kia Sportage д.н.з. НОМЕР_2, автомобілі отримали механічні пошкодження та матеріальні збитки.
Також відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 225435 від 09.10.2018 р. ОСОБА_1 05.10.2018 р. о 08:30 годин в м. Харків, в районі перехрестя по вул. Університетська та вул. Кооперативна став учасником, керуючи автомобілем НОМЕР_1 та залишив місце пригоди.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєнні адміністративних правопорушень не визнав та пояснив, що 05.10.2018 р. наїзд на транспортний засіб Kia Sportage він не вчиняв, тому не міг залишити місце пригоди. Причини притягнення його до адміністративної відповідальності йому не відомі.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст. ст. 251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Частиною 1 ст. 256 КУпАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Оцінивши наведені особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, доводи на підтвердження відсутності в її діях складу адміністративного правопорушення, дослідивши письмові матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 124, 122-4 КУпАП - порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна; залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Відповідно до Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України 07.11.2015 р. № 1395 схема місця дорожньо-транспортної пригоди - графічне зображення місця дорожньо-транспортної пригоди з відображенням та фіксацією на ньому всіх об'єктів та обставини, що стосуються події та можуть мати значення для об'єктивного визначення її причин, яке оформлюється з дотриманням вимог цієї Інструкції на місці пригоди і підписується її учасниками. На схемі місця ДТП графічно зображуються та фіксуються такі об'єкти, серед іншого, транспортні засоби, причетні до ДТП, координати їх розміщення відносно елементів проїжджої частини та сталих орієнтирів; кількість учасників ДТП.При встановленні транспортного засобу, який зник з місця пригоди, проводяться його огляд на предмет наявності характерних пошкоджень, інших обставин ДТП та фотофіксація.
Зокрема, на схемі місця ДТП, що сталась 05.10.2018 р., не відображено транспортного засобу ОСОБА_1, що унеможливлює визначення обставин, що мають значення для встановлення причин ДТП, до протоколу про адміністративне правопорушення не додано акт огляду транспортного засобу на предмет наявності характерних пошкоджень під керуванням ОСОБА_1 Також у протоколі серії БД № 225435 від 09.10.2018 р. не зазначено, учасником якої пригоди ставОСОБА_1
У відповідності до ст. 7 КУпАП, ст. 62 Конституції України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом, особа вважається невинуватою у вчиненні правопорушення і не може бути піддана покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
В матеріалах справи відсутні докази, які б підтверджували, що ОСОБА_1 дійсно 05.10.2018 р. скоїв адміністративні правопорушення, передбачені ст. ст. 124, 122-4 КУпАП, а тому на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п. 1 ст. 247 КУпАП,
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1за ст. ст. 124, 122-4 КУпАП закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути надана апеляційна скарга особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови до Харківського апеляційного суду протягом десяти днів з моменту її постановлення через Червонозаводський районний суд м. Харкова.
Суддя Янцовська Т.М.