Постанова від 10.12.2018 по справі 423/3997/18

єдиний унікальний номер справи 423/3997/18

номер провадження 3/423/1533/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2018 року м.Попасна

Попаснянський районний суд Луганської області у складі головуючої судді Лизенко І.В., за участі секретаря судового засідання Соловйової О.І., прокурора Грідіна К.С., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в судовій залі справу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, щодо

ОСОБА_1, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м.Золоте Попаснянського району Луганської області, громадянки України, з базовою вищою освітою, одруженої, неповнолітніх дітей не має, працює у ДП «Первомаськвугілля» ВП шахта «Золоте», майстер дільниці техкомплексу, пенсіонерка, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1,

за ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, перебуваючи на посаді майстра дільниці техкомплексу ВП шахта «Золоте» ДП «Первомайськвугілля», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 172-6 КУпАП є суб'єктом правопорушення, в порушення підпункту 1 пункту 5 Розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням №3 НАЗК від 10.06.2016, несвоєчасно, без поважних причин, подала 10 квітня 2018 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, вимога подання якої визначена ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

ОСОБА_1 в судовому засіданні провину у вчиненні даного правопорушення визнала повністю, щиро каялася у вчиненому, пояснивши, що несвоєчасно подала декларацію через незнання закону (порядку та строків її подання). Отримала сертифікат ЕЦП 10.04.2018, так як раніше за ним не зверталась. Їй зателефонували з адміністрації та повідомили, що вона не подала декларацію, після чого вона отримала ключ, зібрала дані та подала декларацію. Вона дійсно розписалася у документах, що ознайомлена з вимогами закону про необхідність подання декларації, але тексту документу не читала. Визнає, що порушила вимоги закону, від чого в подальшому утримається.

В письмових поясненнях ОСОБА_1 зазначила ті ж причини несвоєчасного подання декларації.

Прокурор у судовому засіданні вказав про наявність в діях ОСОБА_1складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, тому просив визнати її винуватою у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення та накласти стягнення у виді штрафу в сумі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Адміністративна відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку.

Згідно з положеннями ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України юридичною особою публічного права визначається юридична особа, яка створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим чи органу місцевого самоврядування.

Державне підприємство «Первомайськвугілля» є юридичною особою публічного права.

Як вбачається із матеріалів справи, наказом від 04.06.2005 №121-к ОСОБА_1 переведена на посаду майстра дільниці техкомплексу Відокремленого підрозділу шахта «Золоте» Державного підприємства «Первомайськвугілля» (а.с.25).

Відповідно до посадової інструкції майстра дільниці техкомплексу ВП шахта «Золоте» ДП «Первомацськвугілля» ОСОБА_1наділена організаційно-розпорядчими функціями, тобто є посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією (а.с.42-75).

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» вбачається, що ОСОБА_1 подала декларацію за 2017 рік 10.04.2018 року (а.с.9).

Згідно копій табелів обліку робочого часу в період з 01.01.2018 року по 31.03.2018 року ОСОБА_1 перебувала у відпустці з 22.02.2018 по 03.03.2018 (а.с.27-29).

Сертифікат Електронного цифрового підпису ОСОБА_1отримала 10.04.2018 (а.с.17).

Доказів на підтвердження поважності несвоєчасного подання декларації за 2017 рік ОСОБА_1 суду не надала.

Незнання вимог законодавства щодо порядку та строків подання декларації не є поважною причиною та не звільняє від відповідальності. Окрім того, факт ознайомлення ОСОБА_1 з вимогами законодавства підтверджується Інформацією з підписом ОСОБА_1 (а.с.23,24).

Вищевикладене свідчить про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасно, без поважних причин, подання шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.

За вказаних обставин суд дійшов висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 38 ч. 3 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією… може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Правопорушення вчинене 10 квітня 2018 року.

Органом поліції правопорушення виявлено в день встановлення відсутності поважних причин у ОСОБА_1 несвоєчасного подання декларації.

Так, з доданих до протоколу супровідних листів ДП «Первомайськвугілля» про надання копії кадрової документації ОСОБА_1 вбачається, що 24.09.2018 ВП шахта «Золоте» підготувала на запит УЗЕ ГУНП в Луганській області копії кадрових документів на ОСОБА_1 (а.с.20-21).

Письмові пояснення ОСОБА_1 у зв'язку з несвоєчасним поданням декларації датовані 09.11.2018 (а.с.73).

Отже, про відсутність поважних причин несвоєчасного подання декларації, а отже і про наявність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП, уповноваженому органу стало відомо з перелічених документів остаточно 09 листопада 2018 року.

Таким чином, строк накладення адміністративного стягнення не витік.

При визначенні виду стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини та майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1, суд вважає щире каяття.

Обставин, що обтяжують її відповідальність, суд не вбачає.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась, працює, ступінь її вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд вважає, що на ОСОБА_1слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до положень ст.40-1 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1підлягає стягненню в дохід держави судовий збір у розмірі 352,40 грн.

Керуючись ст.ст. 1, 9, 23, 33, ч.1 ст.172-6, 245, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 коп.

На постанову протягом десяти днів з дня її проголошення може бути подана апеляційна скарга до Луганського апеляційного суду через Попаснянський районний суд Луганської області.

Суддя І.В. Лизенко