Постанова від 03.12.2018 по справі 813/5090/17

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2018 рокуЛьвів№ 857/423/18; 857/431/18

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Обрізко І.М.,

суддів Іщук Л.П., Кухтея Р.В.,

за участю секретаря судового засідання Джули В.М.,

за участю позивача ОСОБА_1,

за участю представника позивача ОСОБА_2,

за участю представника відповідача Квасніцького О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційні скарги ОСОБА_1, Кам'янка-Бузької міської ради Львівської області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 27 липня 2018 року, прийняте суддею Костецьким Н.В. у місті Львові об 11 годині 04 хвилині у справі за позовом ОСОБА_1 до Кам'янка-Бузької міської ради Львівської області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, ОСОБА_4 про стягнення невиплаченої заробітної плати, скасування рішення, поновлення на посаді, стягнення моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася з адміністративним позовом до Кам'янка-Бузької міської ради Львівської області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, ОСОБА_4 про визнання протиправним та скасування рішення Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області VII скликання від 15.12.2017 року № 13 «Про дострокове припинення повноважень сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області ОСОБА_1»; поновлення на посаді сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області з 15.12.2017 року; виплату заробітної плати за весь час вимушеного прогулу; стягнення з Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області неправильно нараховану та невиплачену заробітну плату у розмірі 45712,53 грн, яка складається із премії за 2016 рік в розмірі 3450,00 грн, матеріальної допомоги на вирішення соціально побутових питань в розмірі 6601,23 грн, заробітної плати за червень-липень 2017 року в розмірі 9211,50 грн, заробітної плати за час вимушеного прогулу з 21.07.2017 року по 09.11.2017 року в розмірі 14749,80 грн, заробітної плати за час вимушеного прогулу з 10.11.2017 року по 14.12.2017 року в розмірі 11700,00 грн.; відшкодування моральної шкоди в розмірі 5000,00 грн.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 27 липня 2018 року позов задоволений частково: визнати протиправним та скасовано рішення Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області VII скликання від 15.12.2017 року № 13 «Про дострокове припинення повноважень сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області ОСОБА_1»; поновлено ОСОБА_1 на посаді сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області; стягнуто з Кам'янка-Бузької міської ради суму середнього заробітку за час вимушеного прогулу у розмірі 33680 грн. 16 коп. без урахування сум обов'язкових до сплати податків та внесків; рішення в частині поновлення на посаді сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу в межах суми стягнення за один місяць у розмірі 4542,39 грн без урахування сум обов'язкових до сплати податків та внесків звернуто до негайного виконання. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Задовольняючи частково позов, суд першої інстанції виходив з того, що оскаржуване рішення за своїм змістом фактично повторює вже скасоване судом від 09.11.2017 року рішення цієї ж ради «Про дострокове припинення повноважень сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка - Бузького району Львівської області ОСОБА_1.» від 31.05.2017 року.

Крім того, приймаючи оскаржуване рішення, відповідач не виконав попереднє судове рішення про поновлення на посаді позивача. Іншого з матеріалів справи не вбачається.

Підлягає стягненню, виходячи з даних у справі середній заробіток з 15.12.2017 року по 27.07.2018 року в розмірі 33680 грн. 16 коп.

Щодо неправильності нарахування та виплати заробітної плати, то дане питання вже досліджувалося судом при розгляді попередньої справи про поновлення ОСОБА_1 на посаді сільського голови. Судове рішення набрало законної сили. Застосовано ч.4 ст.78 Кодексу адміністративного судочинства України.

З приводу моральної шкоди, то позивачем не надано жодного доказу, який підтверджує завдання шкоди та не було доведено причинно - наслідкового зв'язку з предметом позову (мається покликання на висновки Верховного Суду, викладені у постанові від 30.01.2018 року у справі №804/2252/14).

ОСОБА_1 та Кам'янка-Бузька міська рада Львівської області подали апеляційні скарги, в яких зазначають, що судом першої інстанції ухвалено рішення із неправильним застосуванням норм матеріального права.

В обґрунтування своєї апеляційної скарги, ОСОБА_1 покликається на те, що при розгляді попередньої справи, вимоги про стягнення недоплаченої заробітної плати не ставились і не розглядались судом. З приводу премії за 2016 рік, то мається рішення Желдецької сільської ради №4 від 15.12.2016 року, яке не виконано. З приводу матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань, то як законодавством, так і рішенням Желдецької сільської ради №3 від 03.02.2017 року підтверджено її правомірність надання, однак згідно листа ГУ Держпраці у Львівській області від 17.11.2017 року №11711/4/15-04 таку не виплачено.

З приводу недовиплаченої зарплати за червень - липень, то їй нараховано з розрахунку 2910 грн. посадового окладу, коли такий мав становити 4300 грн. Відповідно мав збільшуватися і розмір надбавки до зарплати за вислугу років. Крім того, рішенням сесії ради від 13.02.2017 року №3 вирішено щомісячно преміювати сільського голову в розмірі посадового окладу.

Суд неправильно визначив розмір середнього заробітку ОСОБА_1 , що відповідно призвело до зменшення суми стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу та безпідставно відмовив у відшкодуванні моральної шкоди.

Просить скасувати рішення суду в частині відмови в задоволенні позовних вимог та ухвалити постанову, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Кам'янка-Бузька міська рада у своїй апеляційній скарзі покликається на те, що перебування на посаді сільського голови містить ознаки строкового трудового договору . В даному випадку мало місце швидке закінчення повноважень сільського голови, ніж на 5 років, оскільки Желдецька сільська рада прийняла рішення про добровільне об'єднання територіальних громад. Тому повноваження голови завершилися б 03.01.2018 року, в день набуття повноважень обраною об'єднаною територіальною громадою, а суд стягнув середній заробіток з 15.12.2017 року по 27.07.2018 року. Просить скасувати рішення суду та ухвалити нове, яким відмовити в задоволенні позову.

Колегія суддів заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення учасників справи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є, зокрема, неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Розглядаючи спір, судова колегія вважає, що місцевий суд не в повній мірі дослідив і оцінив обставини по справі, надані сторонами докази.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Рішенням сесії VII скликання від 18.11.2015 року ОСОБА_1 обрана сільським головою Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району.

Рішенням Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської обласні VII скликання № 1 «Про дострокове припинення повноважень сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської обласні ОСОБА_1.» від 31.05.2017 у зв'язку із незабезпеченням здійснення наданих повноважень, порушенням законодавства України, зокрема ч. 4 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення) та керуючись ч.ч. 2, 3 ст.79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п. 10 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вирішено припинити достроково повноваження сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області ОСОБА_1

Постановою Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області від 09.11.2017 року у справі № 446/1093/17 визнано протиправним і скасовано рішення Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області VII скликання № 1 «Про дострокове припинення повноважень сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської обласні ОСОБА_1.» від 31.05.2017 року, поновлено ОСОБА_1 на посаді голови сільської ради з 21.07.2017 року та стягнуто з місцевого бюджету Желдецької сільської ради на користь ОСОБА_1 заробітну плату за час вимушеного прогулу в сумі 20026 гривень 50 коп. Постанова набрала законної сили.

Рішенням Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області ХХІХ скликання № 13 «Про дострокове припинення повноважень сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області ОСОБА_1.» від 15.12.2017 року у зв'язку із незабезпеченням здійснення наданих повноважень, порушенням законодавства України, зокрема ч. 4 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення) та керуючись ч.ч. 2, 3 ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п. 10 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вирішено припинити достроково повноваження сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області ОСОБА_1

Відповідно до ч.2,5 ст. 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових місцевих виборах, визначається Конституцією України. На сільських, селищних, міських голів поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до частини першої статті 20 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», крім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, служба в органах місцевого самоврядування припиняється на підставі і в порядку, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», цим та іншими законами України.

Згідно з ч. 2 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.

Питання про прийняття рішення щодо дострокового припинення повноважень сільського голови у випадках, передбачених цим Законом, вирішується виключно на пленарному засіданні сільської ради, про що зазначено у п. 16 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Згідно з ч. 2, 3 ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.

Повноваження сільського, селищного, міського голови за наявності підстав, передбачених абзацом першим частини другої цієї статті, можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради. Порядок проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови визначається законом про місцеві референдуми.

Слід погодитись із судом першої інстанції, що оспорене рішення за своїм змістом фактично повторює вже скасоване постановою Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області від 09.11.2017 року у справі № 446/1093/17 рішення Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області VII скликання № 1 «Про дострокове припинення повноважень сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області ОСОБА_1.» від 31.05.2017 року.

Записом до трудової книжки від 14.12.2017 року на підставі постанови Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області від 09.11.2017 року у справі № 446/1093/17 в частині поновлення позивача на посаді, відповідачем не було відновлено порушене право на працю, передбачене Конституцією України.

Таким чином, відповідач, приймаючи рішення від 15.12.2017 року № 13 «Про дострокове припинення повноважень сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області ОСОБА_1», не виконав постанову Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області від 09.11.2017 року у справі № 446/1093/17 та протиправно повторно звільнив позивача із займаної посади.

Відповідно до ч. 1 ст. 235 КЗпП України у разі звільнення без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір.

Відтак, наявні підстави для поновлення позивача на посаді в органі, з якого його було незаконно звільнено.

Відповідно до ст.20 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» крім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, служба в органах місцевого самоврядування припиняється на підставі і в порядку, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», цим та іншими законами України.

Звільнення сільського голови відбувається одночасно з відкриттям першої сесії відповідної сільської ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах.

Згідно зі ст. 235 КЗпП України при винесенні рішення поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік.

Як роз'яснено у п. 32 постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.11.1992 року за № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів», у випадках стягнення на користь працівника середнього заробітку за час вимушеного прогулу в зв'язку з незаконним звільненням або переведенням, відстороненням від роботи, невиконанням рішення про поновлення на роботі, затримкою видачі трудової книжки або розрахунку він визначається за загальними правилами обчислення середнього заробітку, виходячи з заробітку за останні два календарні місяці роботи.

Згідно ст. 27 Закону України «Про оплату праці», порядок обчислення середньої заробітної плати працівника у випадках, передбачених законодавством, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Обчислення середнього заробітку працівників здійснюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 року № 100.

Відповідно до п. 5 Порядку, нарахування виплат у всіх випадках збереження середньої заробітної плати провадиться виходячи з розміру середньоденної (годинної) заробітної плати.

Згідно із п. 8 Порядку нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних дні за цей період.

Відповідно до ст.20 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» крім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, служба в органах місцевого самоврядування припиняється на підставі і в порядку, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», цим та іншими законами України.

Звільнення сільського голови відбувається одночасно з відкриттям першої сесії відповідної сільської ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах.

Згідно рішення Кам'янка - Бузької міської ради №2 від 03.01.2018 року «Про підсумки виборів та визнання повноважень Кам'янка - Бузького міського голови» визнано повноваження Кам'янка - Бузького міського голови ОСОБА_5, обраного 24.12.2017 року на термін, передбачений Законом України «Про місцеве самоврядування України».

Судом встановлено, що постановою Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області від 09.11.2017 року у справі № 446/1093/17 стягнуто середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 21.07.2017 року до 09.11.2017 року.

Враховуючи наведене, апеляційний суд приходить до висновку про те, що стягненню підлягає середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 10.11.2017 року по 03.01.2018 року.

Із доданих до матеріалів справи додаткових пояснень відповідача встановлено, що середньоденна заробітна плата за травень - червень 2017 року становить 384 грн. 98 коп.

Таким чином, розмір середнього заробітку за час вимушеного прогулу за період з 10.11.2017 року по 03.01.2018 року (за 37 робочих днів) становить 14244 грн. 26 коп., без врахування податків та зборів.

Дана обставина визнана учасниками справи під час судового розгляду та відповідно до ч.1 ст. 78 Кодексу адміністративного судочинства України не підлягає доказуванню.

З приводу позовних вимог щодо невиплаченої премії за 2016 рік, апеляційний суд зазначає наступне.

Рішенням Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області №4 від 15.12.2016 року вирішено преміювати сільського голову Желдецької сільської ради ОСОБА_1 у розмірі 100 % середньомісячної заробітної плати. Виплати провести у грудні 2016 року.

Судом встановлено, що виплата премії у грудні 2016 року позивачу не здійснена. Із Індивідуальних відомостей про застраховану особу із Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування вбачається, що середньомісячна заробітна плата ОСОБА_1 становила 3543 грн. 30 коп., в цей час як розмір посадового окладу сільського голови у період з 01.12.2016 року по 31.12.2016 року становив 2910 грн. на надбавка за вислугу років - 436 грн. 50 коп. (15% від розміру посадового окладу згідно рішення Желдецької сільської ради №4 від 16.08.2016 року).

Враховуючи наведене, апеляційний суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в частині стягнення невиплаченої премії за 2016 рік.

Щодо позовних вимог про стягнення матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань за 2017 рік, колегія суддів зазначає наступне.

Рішенням Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області №3 від 03.02.2017 року встановлено на 2017 рік матеріальну допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки та допомогу для вирішення соціально - побутових питань в розмірі, що не перевищує розмір середньомісячної заробітної плати.

Як вбачається з довідки про заробітну плату за 2017 рік, видану ОСОБА_1 №5 від 23.08.2017 року ОСОБА_1 виплачено лише матеріальну допомогу на оздоровлення.

Листом Головного управління Держпраці у Львівській області №11711/4/15-04 від 17.11.2017 року підтверджено факт невиплати ОСОБА_1 матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань за 2017 рік.

Враховуючи те, що ОСОБА_1 не подавала заяви про виплату матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань, то підстав для задоволення такої позовної вимоги немає.

З приводу недовиплаченої заробітної плати за червень - липень 2017 року, апеляційний суд зазначає наступне.

Згідно Додатку №54 «Схема посадових окладів керівних працівників і спеціалістів апарату сільських і селищних рад та їх виконавчих органів (крім сільських, селищних рад і їх виконавчих органів, що представляють інтереси об'єднаних територіальних громад» постанови Кабінету Міністрів України №353 від 24.05.2017 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» місячний посадовий оклад сільського голови села чисельністю до 3 тис. осіб становить 4300 грн.

Подібне передбачено рішенням Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області №4 від 13.07.2017 року «Про затвердження штатного розпису апарату управління Желдецької сільської ради на 2017 рік».

У зв'язку із збільшенням розміру посадового окладу, збільшується розмір надбавки за вислугу років 15% від посадового окладу + доплата за ранг у розмірі 100 грн.).

Крім того, рішенням Желдецької сільської ради №3 від 13.02.2017 року вирішено преміювати сільського голову у розмірі посадового окладу.

Судом встановлено та визнається учасниками справи, що ОСОБА_1 у червні 2017 року відпрацьовано 9 робочих днів. Розмір заробітної плати за червень місяць мав становити 4206 грн. 83 коп. Однак, ОСОБА_1 виплачена заробітна плата за червень 2017 року у розмірі 1552 грн. 50 коп.

В липні 2017 року ОСОБА_1 відпрацьовано 14 робочих днів. Таким чином, розмір заробітної плати за липень місяць становить 6543 грн. 95 коп. Заробітна плата за липень 2017 року позивачу виплачена не була.

Враховуючи наведене, апеляційний суд приходить до висновку про стягнення недоплаченої заробітної плати за червень - липень 2017 року в розмірі 9197 грн. 50 коп.

Щодо вимог про стягнення моральної шкоди, то суд зазначає наступне.

Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 № 4 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб.

Моральна шкода може полягати, зокрема: у приниженні честі, гідності, престижу або ділової репутації, моральних переживаннях у зв'язку з ушкодженням здоров'я, у порушенні права власності (в тому числі інтелектуальної), прав, наданих споживачам, інших цивільних прав, у зв'язку з незаконним перебуванням під слідством і судом, у порушенні нормальних життєвих зв'язків через неможливість продовження активного громадського життя, порушенні стосунків з оточуючими людьми, при настанні інших негативних наслідків.

Разом з тим, судам слід надати оцінку тому, чим саме підтверджується факт заподіяння моральних чи фізичних страждань або втрат немайнового характеру, якими діями (бездіяльністю) вони заподіяні, у чому саме полягає вина заподіювача та інші обставини, що мають значення для вирішення спору в цій частині.

Розмір відшкодування моральної (немайнової) шкоди суд визначає залежно від характеру та обсягу страждань (фізичних, душевних, психічних тощо), яких зазнав позивач, характеру немайнових втрат (їх тривалості, можливості відновлення тощо) та з урахуванням інших обставин. Зокрема, враховуються стан здоров'я потерпілого, тяжкість вимушених змін у його життєвих і виробничих стосунках, ступінь зниження престижу, ділової репутації, час та зусилля, необхідні для відновлення попереднього стану. При цьому суд має виходити із засад розумності, виваженості та справедливості.

Для відшкодування шкоди обов'язково необхідна наявність шкоди, протиправність діяння її заподіювача, наявність причинно-наслідкового зв'язку між шкодою і протиправним діянням заподіювача та вини останнього в її заподіянні.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 30.01.2018 в справі № 804/2252/14.

Позивачем не було надано до суду достатніх доказів, які підтверджують завдання йому такої шкоди та не було доведено причинно-наслідкового зв'язку з предметом позову, тому підстав для задоволення такої вимоги немає.

З огляду на викладене, доводи апеляційних скарг являються частково суттєвими і дають підстави для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи, а також наявна невідповідність висновків суду обставинам справи.

Керуючись ст.ст. 308, 315, 317, 321, 322 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

постановив:

Апеляційні скарги ОСОБА_1, Кам'янка-Бузької міської ради Львівської області задовольнити частково.

Скасувати рішення Львівського окружного адміністративного суду від 27 липня 2018 року у справі №813/5090/17 та прийняти нове, яким адміністративний позов ОСОБА_1 до Кам'янка-Бузької міської ради Львівської області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, ОСОБА_4 про стягнення невиплаченої заробітної плати, скасування рішення, поновлення на посаді, стягнення моральної шкоди задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області VII скликання від 15.12.2017 року № 13 «Про дострокове припинення повноважень сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області ОСОБА_1».

Поновити ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) на посаді сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області з 15.12.2017 року.

Стягнути з Кам'янка-Бузької міської ради (ЄДРПОУ 04056196) на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) суму середнього заробітку за час вимушеного прогулу за період з 10.11.2017 року по 03.01.2018 року в розмірі 14244 (чотирнадцять тисяч двісті сорок чотири) грн. 26 коп.

Стягнути з Кам'янка-Бузької міської ради (ЄДРПОУ 04056196) на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) невиплачену премію за 2016 рік в розмірі 3450 ( три тисячі чотириста п'ятдесят) грн.

Стягнути з Кам'янка-Бузької міської ради (ЄДРПОУ 04056196) на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) невиплачену заробітну плату за червень - липень 2017 року в розмірі 9197 (дев'ять тисяч сто дев'яносто сім) грн. 58 коп.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття, та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя І. М. Обрізко

судді Л. П. Іщук

Р. В. Кухтей

Повний текст судового рішення виготовлено 07.12.2018 року.