про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження у адміністративній справі
05 грудня 2018 року справа № 2340/4486/18
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Руденко А.В., розглянувши матеріали позовної заяви Золотоніської центральної районної лікарні до виконавчого комітету Золотоніської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача комунальне підприємство «Міський водоканал» про визнання незаконним та скасування рішення,-
До Черкаського окружного адміністративного суду звернулась Золотоніська центральна районна лікарня (вул. Лікарняна, 2, м. Золотоноша, Черкаська область, 19700) з позовною заявою до виконавчого комітету Золотоніської міської ради (вул. Садовий проїзд, 8, м. Золотоноша, Черкаська область, 19700), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача комунальне підприємство «Міський водоканал» (вул. Шевченка, 156, м. Золотоноша, Черкаська область, 19700), в якій просить визнати протиправним та скасувати рішення №203 від 20.06.2018 «Про затвердження Місцевих правил прийняття стічних вод до системи водовідведення м. Золотоноша».
Обгрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що оскаржуване рішення є регуляторним нормативно-правовим актом. Місцеві правила приймання стічних вод до систем водовідведення м. Золотоноша не були внесені відповідачем до планів діяльності на 2018 рік. Проект місцевих правил не було оприлюднено у засобах масової інформації або шляхом розміщення на офіційній сторінці Золотоніської міської ради чи мережі Інтернет, чим було порушено порядок прийняття регуляторних нормативно-правових актів та усунуто позивача від можливості обговорення проекту, надання зауважень, пропозицій. Місцеві правила не було офіційно оприлюднено, що не відповідає вимогам статті 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації». Деякі суттєві показники ГДК в Місцевих правилах суттєво нижчі від показників, затверджених Правилами приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення та Порядку визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення, затверджених Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України наказом №316 від 01.12.2017, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15.01.2018 за №56/31508. Місцевими правилами не передбачено фіксування інформації щодо відібраної проби, а саме: об'єм проби, тип матеріалу тари, її об'єм, процедура попередньої обробки проби, відомості про особу, яка відібрала пробу, тобто вказаний перелік не є вичерпним. КП «Міський водоканал» було проведено розробку проекту Місцевих правил без узгодження із споживачами та врахування їх потреб та можливостей, не було проведено жодної експертизи та не було обгрунтування доцільності зміни показників ГДК. Прийняті з порушеннями процедури прийняття Місцеві правила надають можливість КП «Міський водоканал» зловживати своїми контролюючими повноваженнями: не маючи конкретно прописаної процедури відбору проб, значно знизивши гранично допустиму концентрацію забруднюючих речовин нараховувати необгрунтовані штрафні санкції позивачу. Не обгрунтоване нарахування значних штрафних санкцій позивачу призведе до блокування звичайної діяльності медичного закладу та виконання своїх функцій і обов'язків по наданню медичної допомоги населенню.
Спір виник із публічно-правових відносин, належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.
Згідно пункту 2 частини 1 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України правила цієї статті поширюються на розгляд адміністративних справ щодо законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, інших суб'єктів владних повноважень.
Оскільки предметом позову є законність рішення №203 від 20.06.2018 «Про затвердження Місцевих правил прийняття стічних вод до системи водовідведення м. Золотоноша», яке є нормативно-правовим актом, суд розглядає справу в порядку статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно частини 5 статті 12 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» №1160-ІV від 11.09.2003 регуляторні акти, прийняті органами та посадовими особами місцевого самоврядування, офіційно оприлюднюються в друкованих засобах масової інформації відповідних рад, а у разі їх відсутності - у місцевих друкованих засобах масової інформації, визначених цими органами та посадовими особами.
Відповідно до частини 4 статті 264 КАС України у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов'язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.
Згідно частини 8 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа щодо оскарження нормативно-правових актів вирішується за правилами загального позовного провадження.
Згідно з частинами 1, 2 статті 173 Кодексу адміністративного судочинства України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з?ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно зі статтею 179 Кодексу адміністративного судочинства України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, що розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Керуючись статтями 162-163, 168, 171, 173, 179, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Призначити підготовче засідання на 08 січня 2019 року об 11 год. 00 хв., що буде проводитись одноособово суддею Руденко А.В. у приміщенні Черкаського окружного адміністративного суду за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 117, із повним фіксуванням судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Зобов'язати відповідача опублікувати оголошення в друкованому засобі масової інформації Золотоніської міської ради Черкаської області у відповідності до вимог частини 4 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме:
- згідно з частиною 5 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи.
- відповідно до частини 6 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання.
Запропонувати відповідачу надіслати у строк протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують фактичні обставини та докази надіслання їх копій позивачу.
Зобов'язати відповідача у строк до 20.12.2018 надати до суду інформацію щодо друкованого засобу масової інформації Золотоніської міської ради Черкаської області.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.
У підготовче засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Учасники справи, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов?язані завчасно повідомити про це суд (ч. 2 ст. 131 КАС України).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_1