Справа № 598/1776/18
03 грудня 2018 рокум. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі:
головуючого судді Мартиць О.І.
за участю: секретаря судового засідання Придаткевич Н.В.
позивача ОСОБА_1
представника позивача адвоката ОСОБА_2
представника відповідача Лановецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Борис І.Д., довіреність від 27.12.2017 №6292/07
представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Бачинського І.Й., довіреність від 16.03.2018 №1955/07
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Лановецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії, -
25.09.2018 ОСОБА_1 звернувся до Збаразького районного суду Тернопільської області з позовною заявою до Лановецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про визнання бездіяльності відповідача протиправною та спонукання до вчинення дій, а саме просить визнати відмову відповідача у призначенні пенсії позивачу за віком на пільгових умовах протиправною та зобов'язати відповідача призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах з 07.08.2018.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач в період з 01.08.1978 по 31.10.2005, з 15.11.2006 по 24.12.2006, з 01.04.2017 і по даний час працює трактористом та відповідно до пункту 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" маючи намір скористатися правом пільгового пенсійного забезпечення як тракторист-машиніст, безпосередньо зайнятий у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства при досягненні 55 років і при загальному стажі роботи не менше 30 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі. Однак, при зверненні до відповідача 07.08.2018 із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах і, подавши необхідні документи, протоколом №15 від 14.08.2018 позивачу відмовлено в призначенні такої пенсії у зв'язку із відсутністю стажу роботи на посаді тракториста 20 років. Не погоджуючись з такою відмовою, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.
Ухвалою Збаразького районного суду Тернопільської області від 26.09.2018 адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Лановецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про визнання бездіяльності відповідача протиправною та спонукання до вчинення дій передано на розгляд Тернопільському окружному адміністративному суду
Згідно Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями адміністративну справу №598/1776/18 передано на розгляд судді Тернопільського окружного адміністративного суду Мартиць О.І.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 05.11.2018 прийнято до провадження адміністративну справу №598/1776/18 та відкрито провадження у справі, розгляд справи визначено проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін і призначено у справі судове засідання на 03.12.2018.
Одночасно, судом залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області.
19.11.2018 через відділ документального забезпечення суду Лановецьким об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Тернопільської області подано відзив на позовну заяву ОСОБА_1, у якому просять відмовити в задоволенні позовних вимог.
23.11.2018 від третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області поступили пояснення на позовну заяву ОСОБА_1, в якій просять відмовити в задоволенні позову.
В судовому засіданні 03.12.2018 позивач та його представник адвокат ОСОБА_2 позовні вимоги підтримали повністю, та просили задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача проти задоволення позову заперечила з мотивів, наведених у відзиві від 19.11.2018 та просила відмовити.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, надавши пояснення, аналогічні письмовим, просить в задоволенні позовних вимог відмовити.
Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, повно і всебічно з'ясувавши обставини справи, оцінивши подані докази у їх сукупності, на підставі чинного законодавства, суд дійшов висновку, що позов до задоволення не підлягає з огляду на наступне.
Рішенням комісії з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області від 01.08.2018 №3 факт роботи заявника протягом періоду роботи в СВК "Пролісок" та ТзОВ "Кривчики-Лози" у період з 11.03.2000 по 31.12.2002 та з 01.01.2005 по 31.10.2005 на посадах та роботах, які зараховуються до стажу роботи, що дають право на пенсію відповідно до підпункту 3 пункту 2 статті 114 Закону України "Про обов'язкове державне пенсійне страхування", не підтверджено.
Лановецьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області листом від 15.08.2018 №4213/02 повідомило позивачу, що його пільговий стаж відповідно до поданих документів становить 19 років 01 місяць 02 дні, що є недостатньо для призначення пенсії за віком на пільгових умовах, а рішення комісії про відмову в призначенні такої пенсії може бути оскаржено в Пенсійному фонді України або в судовому порядку.
07.08.2018 позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, звернувся до Лановецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Відповідно до протоколу від 14.08.2018 №15 засідання комісії з питань, призначення пенсії, що діє відповідно до наказу від 11.05.2018 №50 Лановецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області позивачу ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах згідно пункту 2 статті 114 Закону України "Про обов'язкове державне пенсійне страхування", оскільки надані для розгляду документи не підтверджують необхідного пільгового стажу.
Тому, вважаючи вказану відмову протиправною, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Спірні правовідносини врегульовані відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 №1788-ХІІ (надалі Закон №1788), Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-ІУ (надалі Закон №1058), Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637 (надалі Порядок №637).
Згідно вимог частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Пунктом "в" статті 13 Закону №1788 передбачено, що трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 30 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі. За відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності стажу роботи: з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців; з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років; з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців; з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років; з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців; з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років; з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців; з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років; з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону №1058, пенсії трактористам - машиністам призначаються за нормами цього закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".
Відповідно до статті 62 Закону №1788, основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктами 1 та 2 Порядку №637 передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.
Суд зазначає, що у матеріалах даної адміністративної справи міститься трудова книжка колгоспника серії УКР №1214258 ОСОБА_1 (дата заповнення не зазначена, титульна сторінка засвідчена печаткою СВК "Пролісок") та трудова книжка АХ №134283 ОСОБА_1, заповнена 15.07.2005. Згідно записів трудової книжки колгоспника серії УКР №1214258 ОСОБА_1 з 01.08.1978 прийнятий прицепщиком в колгосп ім. Гагаріна. З 01.03.2000 у зв'язку з реорганізацією колгоспу ім. Гагаріна переведений трактористом у СВК "Пролісок". З 11.03.2001 СВК "Пролісок" реорганізовано у ТзОВ "Кривчики-Лози", 31.10.2005 позивач звільнений з роботи (арк.спр.4-6).
Підприємство, де працював ОСОБА_1 ліквідовано, то для підтвердження періодів роботи в даному підприємстві, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років документи подано на розгляд Комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області.
Комісією підтверджено період роботи з 01.01.1985 по 31.12.1985, з 01.01.1987 по 31.12.1987, з 01.01.1989 по 31.12.1989, з 01.01.1992 по 31.12.1992, з 01.01.1994 по 31.12.1994, з 01.01.1995 по 31.12.1999, з 01.01.2003 по 31.12.2004 (в тому числі роки, в яких не відпрацьовано встановленого господарством мінімуму трудоднів, за фактичною тривалістю, а за 2003, 2004 роки - за даними персоніфікованого обліку), як пільговий стаж для призначення пільгової пенсії згідно підпункту 3 пункту 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та відмовлено у підтвердженні періоду роботи в СВК "Пролісок" та ТзОВ "Кривчики - Лози" у період з 11.03.2000 по 31.12.2002 та з 01.01.2005 по 31.10.2005, що складає 3 роки 7 місяців 20 днів.
В трудовій книжці відомості про виконання трудової участі в господарствах відсутні.
Отже, пільговий стаж, відповідно до поданих документів та рішення комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області від 01.08.2018 №3, становить 19 років 01 місяць 02 дні.
Відповідно до пункту 3 Порядку №637, за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Пунктом 20 Порядку №637, передбачено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка. Додатково в довідці наводяться такі відомості: стосовно трактористів-машиністів підприємств сільського господарства (в тому числі колгоспів) - про безпосередню зайнятість у виробництві сільськогосподарської продукції.
Згідно пункту 3 частини другої статті 114 Закону №1058, чоловікам, які працюють трактористами-машиністами і безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі. За відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності на дату досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, страхового стажу: з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців; з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років; з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців; з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років; з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців; з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років; з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців; з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років; з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців.
Суд зазначає, що позивач не надав суду жодних первинних документів, окрім трудової книжки, які б підтверджували достатній стаж його роботи трактористом для призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
У відповідності до частини третьої статті 23 Загальної Декларації прав людини та пункту 4 частини першої Європейської Соціальної хартії, кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист, за роки важкої праці та шкідливих робіт, - яка є основним джерелом існування для них самих та їхніх сімей
З огляду на вимоги Конвенції та практику Європейського суду з прав людини ("Спорронг та Льонрот проти Швеції"), до правовідносин щодо отримання пенсії слід застосовувати засади юридичної визначеності, зокрема в частині права особи на розумні очікування "мирного володіння майном".
Порядок призначення пенсій на пільгових умовах цій категорії працівників за професією "тракторист-машиніст" роз'яснено у листі Міністерства соціального забезпечення України від 20.01.1992 №7.
До трактористів-машиністів, безпосередньо зайнятих у виробництві сільськогосподарської продукції, відносяться працівники, які оформлені на роботу трактористами-машиністами, мають відповідні посвідчення, постійно зайняті на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах на протязі повного сезону сільськогосподарських робіт в рослинництві та тваринництві.
Трактористам-машиністам, які відробили повний польовий період на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах, весь рік роботи зараховується до стажу, який дає право на пільгове забезпечення і в тому випадку, якщо в міжпольовий або міжсезонний період вони виконували інші роботи ( на стаціонарних і причепних установках та агрегатах, по ремонту сільськогосподарської техніки, на тваринницьких фермах тощо).
Обов'язковим критерієм призначення пенсії за віком на пільгових умовах є необхідний стаж роботи та безпосередня зайнятість у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства.
Таким чином, визначальними обставинами для встановлення пільгового характеру спірного стажу є: 1) встановлення факту роботи позивача на посаді тракториста; 2) встановлення безпосередньої зайнятості позивача у виробництві сільськогосподарської продукції протягом повного сезону.
Віднесення господарства до сільгосппідприємств, трактористи-машиністи яких мають право на пільгову пенсію, здійснюється відповідно до класифікатора галузей народного господарства.
Аналіз прецедентної практики Європейського суду з прав людини дає підстави для формування позиції, що при вирішенні питань щодо порушення державами учасницями Ради Європи положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї велика увага акцентується на дотриманні державою принципу "правомірних або законних очікувань" та захисту прав людини через призму цього принципу.
Правомірні очікування виникають в особи, якщо нею було дотримано всіх вимог законодавства для отримання відповідного рішення уповноваженого органу, а тому вона мала всі підстави вважати таке рішення дійсним і розраховувати на певний стан речей. Тобто в своїх рішеннях ЄСПЛ установив, що наявність "правомірних (законних) очікувань" є передумовою для відповідного захисту. У свою чергу умовою наявності "правомірних очікувань" у розумінні практики ЄСПЛ є достатні законні підстави.
Пунктами 3, 4 Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України 10.11.2006 №18-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 листопада 2006 за №1231/13105, підтвердження періодів роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років (далі підтвердження стажу роботи), здійснюється комісіями з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років (далі - Комісії). Отже, ліквідація підприємства не означає неможливість встановлення характеру виконуваної роботи позивачем та відсутності обов'язку щодо його належного підтвердження. У разі відсутності у трудовій книжці відповідних записів про характер виконуваної роботи, ці відомості підтверджуються первинними документами за час виконуваної роботи.
Окрім того, виходячи з аналізу Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637, твердження позивача про те, що трудовий стаж установлюється на підставі показань не менше двох свідків є законодавчо не підтвердженим виходячи з наступного.
Згідно пункту 7 вказаного Порядку №637, за відсутності документів про наявний стаж роботи та неможливості їх одержання у зв'язку з воєнними діями, стихійним лихом, аваріями, катастрофами або іншими надзвичайними ситуаціями стаж роботи, який дає право на пенсію, встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі.
Таким способом підтверджується лише звичайний трудовий стаж, а спеціальний трудовий стаж підтверджується згідно пункту 20 зазначеного Порядку. У тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка. Додатково в довідці наводяться відомості про безпосередню зайнятість у виробництві сільськогосподарської продукції.
Таким чином, за наявними документами пільговий стаж ОСОБА_1 становить 19 років 01 місяць 02 дні, що є недостатнім для призначення пенсії за віком на пільгових умовах за нормами чинного законодавства України.
Частиною першою статті 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до частини першої статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач як суб'єкт владних повноважень довів правомірність своєї поведінки у спірних правовідносинах. Натомість обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, не знайшли свого підтвердження в ході судового розгляду.
Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
З огляду на встановлені обставини справи та наведені норми закону, якими регулюються спірні відносини, суд дійшов до висновку про необґрунтованість позовних вимог позивача та відсутність підстав для задоволення позову.
У зв'язку з відмовою у задоволенні позовних вимог судові витрати, понесені позивачем, відшкодуванню не підлягають відповідно до положень статті 139 КАС України.
Керуючись статтями 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В задоволенні позову ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (місце проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Лановецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області, (місцезнаходження: вул. Грушевського, 13, м. Ланівці, Лановецький район, Тернопільська область, 47402, код ЄДРПОУ 40376704) третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (місцезнаходження: Майдан Волі, 3, м. Тернопіль, 46001, код ЄДРПОУ 14035769) про визнання рішення відповідача про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах ОСОБА_1 протиправним та зобов'язання призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах, починаючи з 07 серпня 2018 року відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 07 грудня 2018 року.
Головуючий суддя Мартиць О.І.
копія вірна
Суддя Мартиць О.І.