Постанова від 04.12.2018 по справі 375/1801/17

справа № 375/1801/17-ц головуючий у суді І інстанції - Литвин О.В.

провадження № 22-ц/824/2090/2018 суддя-доповідач у ІІ Інстанції - Фінагеєв В.О.

ПОСТАНОВА

Іменем України

04 грудня 2018 року м. Київ

Київський апеляційний суд

у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

Фінагеєва В.О. (суддя-доповідач), Кашперської Т.Ц., Яворського М.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на рішення Рокитнянського районного суду Київської області від 07 серпня 2018 року у справі за позовом Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Київоблгаз» до ОСОБА_5 про стягнення заборгованості за не облікований об'єм природного газу, -

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2017 року Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Київоблгаз» звернулося до суду з позовом та з урахуванням уточнених позовних вимог просило стягнути з відповідача на його користь матеріальну шкоду в розмірі 82 670 грн. 14 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що між ПАТ «Київоблгаз» та ОСОБА_5 було укладено публічний договір на розподіл природного газу про надання послуг з газопостачання до домоволодіння відповідача, що по АДРЕСА_1. 30 червня 2017 року працівниками газового господарства було виявлено облаштування відповідачем прихованого газопроводу в обхід лічильника, про що цього ж дня було складено Акт про порушення. Акт був предметом розгляду Комісії з розгляду актів про порушення Оператора ГРМ за участю відповідача 27 липня 2017 року. Рішенням комісії Акт було затверджено та складено акт-розрахунок не облікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу.

Рішенням Рокитнянського районного суду Київської області від 07 серпня 2018 року позов Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Київоблгаз» задоволено. Вирішено питання про розподіл судових витрат.

В апеляційній скарзі ОСОБА_5 просить скасувати рішення суду першої інстанції через неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи недоведеність обставин, які суд вважав встановленими, порушення норм матеріального та процесуального права та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити. В обґрунтування доводів апеляційної скарги відповідач зазначає, що додані до позовної заяви фотографії, які, на думку позивача, підтверджують наявність несанкціонованого газопроводу, не є належними та достатніми доказами. Позивач не посилається на порушення Правил газопостачання відповідачем. У протоколі засідання комісії від 28 лютого 2018 року не зазначено про те, що несанкціонований газопровід був прихований. Відповідач не облаштовував несанкціонований газопровід. Позивач не надав доказів, якими підтверджується дата останнього контрольного зняття показань лічильника. Позивач не надав доказів, що він здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності або користуванні відповідно до законодавства та що позивач здійснює щодо неї функції оперативно-технологічного управління. Позивач не підтвердив розмір збитків та не заявляв клопотання про призначення відповідної експертизи на предмет того чи був несанкціонований газопровід прихованим чи ні. Відносно ОСОБА_5 не складався протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 103-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення. Позивач не звертався до відповідача з будь-якими претензіями щодо сплати матеріальної шкоди. Акти, складені представником позивача, відповідач підписав через те, що йому було повідомлено, що їх підписання не спричинить для нього будь-яких наслідків, їх підписання необхідне для мирного врегулювання спірної ситуації, а в силу свого похилого віку відповідач не зміг відразу усвідомити того, які саме документи ним підписані та які правові наслідки для нього мають після їх підписання. Переважна більшість доказів, поданих позивачем, не засвідчені у порядку, встановленому чинним законодавством.

У відзиві на апеляційну скаргу Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Київоблгаз» зазначає, що у матеріалах справи містяться докази, які підтверджують правомірність дій позивача: складання акту про порушення, розгляд на комісії, покази свідків про незаконну приховану врізку у газопровід.

Відповідно до ч. 1 ст. 368 ЦПК України справа розглядається судом апеляційної інстанції за правилами, встановленими для розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, з особливостями, встановленими главою І розділу V ЦПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 369 ЦПК України апеляційні скарги на рішення суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.

Відповідно до ч. 13 статті 7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Враховуючи вищезазначене, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи.

Перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, апеляційний суд вважає за необхідне апеляційну скаргу залишити без задоволення, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються, як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Судом встановлено, що Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Київоблгаз» на підставі ліцензії серії АГ № 507469, виданої на підставі рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1079 від 23.06.2011 (переоформлена рішенням від 01.09.2015 № 2248) здійснює розподіл природного газу, газу (метану) вугільних родовищ (а.с.5-7, Т.1).

ОСОБА_5 є власником житлового будинку, розташованого по АДРЕСА_1, що підтверджується договором купівлі-продажу житлового будинку від 27 липня 2011 року, посвідченого державним нотаріусом Рокитнянської районної державної нотаріальної контори Рокитнянського району Київської області та витягом про державну реєстрацію прав від 20 листопада 2011 року, виданим Комунальним підприємством Київської обласної ради «Білоцерківське міжміське бюро технічної інвентаризації» (а.с.10-11, Т.1).

Загальна площа житлового будинку становить 58.50 кв.м., що підтверджується технічним паспортом на садибний (індивідуальний) житловий будинок та повідомленням КП КОР «Південне БТІ» (а.с.144-145, Т.1).

30 червня 2017 року працівниками Рокитнянської дільниці Кагарлицької ФЕГГ було складено акт про порушення № 1759, згідно якого за адресою АДРЕСА_1 було виявлено прихований несанкціонований газопровід, виконаний шляхом прихованої врізки в діючий газопровід-ввід та підключення газових приладів поза лічильником (а.с.12, Т.1).

30 червня 2017 року представниками ПАТ «Київоблгаз» було складено акт про відключення від газопостачання об'єкту споживача по АДРЕСА_1 (а.с.13, Т.1).

ПАТ «Київоблгаз» було складено акт про усунення порушення від 30 червня 2017 року шляхом припинення газопостачання на житловий будинок шляхом відключення з видимим розривом та встановлення глушки (а.с.14, Т.1).

27 липня 2017 року було складено протокол №1759 засідання комісії з розгляду актів про порушення вимог Кодексу, згідно якого комісія вирішила задовольнити акт про порушення №1759 від 30 червня 2017 року у повному обсязі зі складанням акту-розрахунку не облікованого об'єму природного газу і його вартості (а.с.24, Т.1).

На підставі акту про порушення № 1759 від 30 червня 2017 року комісією з розгляду актів про порушення вимог Кодексу газорозподільних систем складено акт-розрахунок не облікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості відповідно до пункту 1 глави 3 розділу XI Кодексу газорозподільних систем за нормами споживання природного газу населення з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача за період за період з 29 червня 2015 року по 29 червня 2017 року у розмірі 98 724 грн. 30 коп. (а.с.25, Т.1).

27 липня 2017 року ОСОБА_5 отримав Акт-розрахунок та рахунок на сплату вартості не облікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу (а.с.24, Т.1).

28 лютого 2018 року на засіданні комісії з розгляду актів про порушення вимог Кодексу було проведено перерахунок суми збитків, зважаючи, що попередній розрахунок був зроблений невірно внаслідок застосування невірних даних про опалювальну площу жилого будинку ОСОБА_5 по АДРЕСА_1. За проведеним перерахунком сума завданих збитків склала 82 670 грн. 14 коп. (а.с.185-187, Т. 1).

Рахунок № 0001759 від 28 лютого 2018 року на оплату завданих збитків у розмірі 82 670 грн. 14 коп. 02 березня 2018 року було направлено ОСОБА_5 поштою з повідомленням про вручення (а.с.188, Т.1).

Ухвалюючи рішення про задоволення позову, суд першої інстанції керувався вимогами статей 10, 11, 22, 526, 610, 641, 1166 ЦК України, статтею 13 ЗУ «Про ринок природного газу», Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року №2494, Правилами постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП № 2496 від 30 вересня 2015 року.

Апеляційний суд погоджується з висновками суду першої інстанції з наступних підстав.

Правовідносини між споживачем та постачальником газу врегульовані Законом України «Про ринок природного газу», Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року №2494, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 6 листопада 2015 року за №1379/27824, Правилами постачання природного газу, затвердженими постановою НКРЕКП № 2496 від 30 вересня 2015 року.

Відповідно до ст. 714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.

Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору постачання енергетичними та іншими ресурсами.

Закон України «Про ринок природного газу» визначає наступних суб'єктів ринку природного газу: оператор газотранспортної системи; оператор газорозподільної системи; оператор газосховища, оператор установки LNG, замовник, оптовий продавець, оптовий покупець, постачальник, споживач.

Відповідно до ч.2 ст.13 Закону України «Про ринок природного газу» споживач зобов'язаний, зокрема: укласти договір про постачання природного газу; забезпечувати своєчасну та повну оплату вартості природного газу згідно з умовами договорів; не допускати несанкціонованого відбору природного газу; забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених представників оператора газотранспортної системи, оператора газорозподільної системи до вузлів обліку природного газу та з метою встановлення вузлів обліку газу; припиняти (обмежувати) споживання природного газу відповідно до вимог законодавства та умов договорів.

Відповідно до підпункту 5 пункту 5.2 розділу V Типового договору постачання природного газу споживач зобов'язаний не допускати несанкціонованого відбору газу.

У разі порушення або невиконання своїх обов'язків споживач несе відповідальність згідно із законом (ч.3 ст. 13 Закону України «Про ринок природного газу»).

Згідно з пунктом 1 глави 2 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем до порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування не облікованих об'ємів (обсягів) природного газу, належать: 1) наявність несанкціонованого газопроводу; 2) несанкціоноване відновлення газоспоживання; 3) несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу); 4) несанкціоноване підключення газових приладів на об'єкті споживача, який обліковується за нормами споживання; 5) несанкціоноване підключення газових приладів, внаслідок якого перевищується діапазон обчислення вузла обліку (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення вузла обліку); 6) використання природного газу споживачем за відсутності чи після розірвання договору розподілу природного газу.

Відповідно до пункту 4 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем несанкціонований газопровід - самовільно під'єднаний газопровід (газовий відвід, штуцер, патрубок), у тому числі без наявного підключеного газового обладнання, фізично з'єднаний, зокрема вварений, врізаний, з газорозподільною системою або газовою мережею внутрішнього газопостачання, витрата (споживання) природного газу через який не обліковується комерційним вузлом обліку (лічильником газу).

Пунктом 1 глави 3 розділу XI Кодексу газорозподільних систем встановлено, що уразі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об'єму не облікованого природного газу здійснюється за граничними об'ємами споживання природного газу населенням (додаток 15 цього Кодексу) з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.

Якщо несанкціонований газопровід проведений шляхом прихованих заходів або фізичною особою, яка є несанкціонованим споживачем, початок періоду, за який визначається об'єм необлікованого природного газу, визначається з дня набуття споживачем (фізичною особою) права власності/користування на житлові (підсобні) приміщення, але не більше двох років, що передували дню виявлення порушення.

Відповідно до пункту 4 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем приховані заходи - несанкціоновані заходи, здійснені споживачем чи іншою особою, внаслідок яких здійснюється не обліковане (обліковане частково чи з порушенням законодавства) використання природного газу, які неможливо виявити без використання спеціальних технічних засобів, проведення земельних робіт, демонтажу будівельних конструкцій чи оздоблювальних матеріалів, часткового чи повного демонтажу ЗВТ або дактилоскопічної експертизи чи перевірки метрологічних характеристик ЗВТ (засіб вимірювальної техніки/ЗВТ - технічний засіб, включаючи лічильник газу, який застосовується під час вимірювань і має нормовані метрологічні характеристики).

Відповідно до пунктів 2, 3, 8, 11 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем акт про порушення складається в присутності споживача/несанкціонованого споживача та/або незаінтересованої особи (представника власника/користувача, на території чи об'єкті якого сталося порушення, або органу місцевого самоврядування) за умови посвідчення його особи та засвідчується їх особистими підписами. Акт про порушення складається в двох примірниках, один з яких залишається у споживача (несанкціонованого споживача), який має право внести до акта про порушення свої зауваження та заперечення. Представник оператора ГРМ перед складанням акта про порушення зобов'язаний повідомити споживача (несанкціонованого споживача) про його право внести зауваження та заперечення до акта про порушення, викласти мотиви своєї відмови від його підписання або підписати його без зауважень.

Акт про порушення має бути розглянутим комісією з розгляду актів про порушення оператора ГРМ, яка визначає його правомірність та приймає щодо них відповідне рішення.

За результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення.

При задоволенні комісією акта про порушення складається акт-розрахунок не облікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості.

Відповідно до пункту 11 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем при складанні акта-розрахунку враховується:

1) розрахований відповідно до вимог цього розділу не облікований (донарахований) об'єм природного газу, що припадає на період до 01 числа місяця, в якому прийнято рішення комісії щодо задоволення акта про порушення (тобто до закритого балансового періоду), не потребує коригування (включення до) закритих періодів, а його вартість в повному обсязі має бути компенсована споживачем (несанкціонованим споживачем) Оператору ГРМ. При цьому вартість природного газу визначається за цінами закупівлі природного газу Оператором ГРМ протягом періоду не облікованого природного газу;

2) розрахований відповідно до вимог цього розділу не облікований (донарахований) об'єм природного газу, що припадає на період після 01-го числа місяця, в якому прийнято рішення комісії щодо задоволення акта про порушення, включається в баланс поточного календарного місяця за загальними правилами і вважається об'ємом постачання природного газу споживачу його діючим постачальником. Виключенням є об'єм природного газу, нарахований несанкціонованому споживачу та споживачу, у якого відсутній постачальник, вартість якого має бути компенсована Оператору ГРМ за цінами закупівлі ним природного газу в поточному календарному місяці;

3) при розрахунку не облікованого (донарахованого) об'єму природного газу має бути віднятий об'єм природного газу, фактично сплачений споживачем протягом періоду порушення. Виключенням є несанкціонований відбір газу поза охопленням комерційного вузла обліку;

4) при розрахунку не облікованого (донарахованого) об'єму природного газу пільги та субсидії, на які має право побутовий споживач, не враховуються.

Відповідно до пункту 12 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем вартість не облікованого (донарахованого) об'єму природного газу, яка пред'являється до сплати споживачу (несанкціонованому споживачу) в результаті задоволення акта про порушення, зазначається в окремому платіжному рахунку Оператора ГРМ, який надається під особистий підпис споживача (несанкціонованого споживача) або надсилається йому рекомендованим поштовим відправленням разом із супровідним листом, що оформлюється у довільній формі.

Згідно з пунктом 3 розділу І Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП № 2496 від 30 вересня 2015 року, постачання природного газу споживачу здійснюється на підставі договору постачання природного газу між постачальником і споживачем, який укладається відповідно до вимог цих Правил.

Договір постачання природного газу має відповідати Типовому договору постачання природного газу побутовим споживачам, що затверджується Регулятором та оприлюднюється в установленому порядку.

Договір постачання природного газу побутовим споживачам укладається з урахуванням статей 633, 634, 641 та 642 ЦК України шляхом заявочного приєднання побутового споживача до умов договору, що розміщений на офіційному вебсайті Регулятора та постачальника і не потребує двостороннього підписання письмової форми договору.

Згідно з пунктом 1.3 Типового договору постачання природного газу, затвердженого постановою НКРЕКП № 2500 від 30 вересня 2015 року, цей договір є договором приєднання, що укладається з урахуванням вимог статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України на невизначений строк шляхом приєднання Споживача до умов цього Договору. Фактом згоди Споживача про приєднання до умов цього Договору є отримання Постачальником поданої Споживачем заяви-приєднання до умов договору постачання природного газу побутовим споживачам за формою, встановленою у додатку 1 до цього Договору, та/або сплачений Споживачем рахунок (квитанція) Постачальника за поставлений природний газ, а щодо постачальника, на якого в установленому чинним законодавством порядку покладені спеціальні обов'язки з постачання природного газу побутовим споживачам, - факт споживання природного газу відповідно до вимог Правил постачання та за умови, що у Споживача відсутній інший діючий постачальник (для забезпечення приєднання до умов договору постачання природного газу побутовим споживачам усіх діючих побутових споживачів, об'єкти яких знаходяться в межах закріпленої території постачальника із спеціальними обов'язками, останній в установленому порядку надсилає кожному побутовому споживачу заяву-приєднання разом із супровідним листом за формою, встановленою у додатку 2 до цього Договору).

Факт приєднання відповідача до умов Типового договору з огляду на встановлені обставини спору у суду сумнівів не викликає.

З матеріалів справи вбачається, що позивач надає послуги газопостачання за адресою АДРЕСА_1. 30 червня 2017 року за вказаною адресою працівниками позивача було виявлено облаштування відповідачем прихованого газопроводу в обхід лічильника. У зв'язку з цим, позивачем було складено акти про порушення, про відключення від газопостачання, про усунення порушень. Після цього комісією з розгляду актів про порушення вимог Кодексу газорозподільних систем було проведено розрахунок не облікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу, згідно якого сума завданих збитків склала 82 670 грн. 14 коп. Усі вищезазначені акти були підписані ОСОБА_5

Оскаржуючи рішення суду першої інстанції, ОСОБА_5 вказує на те, що представники позивача повідомили його про відсутність будь-яких наслідків, а підписання актів необхідне для мирного врегулювання спірної ситуації. У силу свого похилого віку відповідач не зміг відразу усвідомити того, які саме документи ним підписані та які правові наслідки для нього мають після їх підписання. Однак, відповідач не оскаржував жоден з актів позивача, а, отже, погодився з обставинами, які у них викладені.

В апеляційній скарзі ОСОБА_5 також вказує на те, що позивач не підтвердив розмір збитків та не заявляв клопотання про призначення відповідної експертизи на предмет того чи був несанкціонований газопровід прихованим чи ні.

Разом з тим, у матеріалах справи містяться фотографії, які підтверджують наявність у відповідача несанкціонованого газопроводу, а також акти про порушення, про відключення від газопостачання, про усунення порушень. ОСОБА_5 жодним чином не спростовує обставини, які у них містяться та сам погодився з ними, засвідчивши їх своїм підписом.

Посилання відповідача на неналежність доказів, а саме фотографій, на яких зображено факт несанкціонованого газопроводу, є безпідставними, оскільки згідно вимог ч. 1 ст. 100 ЦПК України електронними доказами є інформація в електронній (цифровій) формі, що містить дані про обставини, що мають значення для справи, зокрема, електронні документи, в тому числі, фотографії.

Крім того, у пункті 5 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем споживач (несанкціонований споживач) та представники оператора ГРМ під час виявлення порушення та складання акта про порушення мають право здійснювати фото- та відеозйомку для фіксації виявленого порушення чи інших дій та фактів, про що зазначається в акті про порушення.

ОСОБА_5 вказує на те, що позивач не надав доказів, що він здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності або користуванні відповідно до законодавства та що позивач здійснює щодо неї функції оперативно-технологічного управління.

Однак, у матеріалах справи міститься ліцензія на право провадження господарської діяльності з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ, видана Публічному акціонерному товариству по газопостачанню та газифікації «Київоблгаз», а також типовий договір № 14450 про надання населенню послуг з газопостачання від 29 листопада 2012 року, укладений між ОСОБА_5 та Рокитнянським ФЕГГ, затверджений ПАТ «Київоблгаз».

Відсутність протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 103-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, не звільняє відповідача від обов'язку відшкодувати шкоду позивачу, завдану встановленням несанкціонованого газопроводу.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Заперечуючи проти позову, ОСОБА_5 не надав доказів, які вказують на те, що обставини, які зазначені в актах позивача, не відповідають дійсності, що відповідач не встановлював несанкціонований газопровід, а розрахунок суми завданих збитків, наданий позивачем, є невірним.

За таких обставин, висновки суду першої інстанції щодо наявності підстав для задоволення позову відповідають фактичним обставинам справи та ґрунтуються на наявних у справі доказах, доводи апеляційної скарги не спростовують зазначених висновків, а, відтак, вимоги апеляційної скарги задоволені бути не можуть.

На підставі викладеного та керуючись статтями 374, 375, 381, 382-384 ЦПК України, апеляційний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_5 залишити без задоволення.

Рішення Рокитнянського районного суду Київської області від 07 серпня 2018 року залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та оскарженню не підлягає, крім випадків, визначених частиною 3 статті 389 Цивільного процесуального кодексу України.

Судді: Фінагеєв В.О.

Кашперська Т.Ц.

Яворський М.А.