Постанова від 05.12.2018 по справі 607/6199/18

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 607/6199/18Головуючий у 1-й інстанції Дуда О.О.

Провадження № 33/817/94/18 Доповідач - Тиха І.М.

Категорія -

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 грудня 2018 р. Суддя Тернопільського апеляційного суду Тиха І.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали про адміністративне правопорушення за апеляційною скаргою керівника Тернопільської місцевої прокуратури М.Марцун на постанову Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 16 жовтня 2018 року, якою ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого АДРЕСА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 16 жовтня 2018 року ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП, та на нього накладено адміністративне стягнення у виді суспільно корисних робіт на строк 120 годин. Стягнуто з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 352 грн 40 коп.

Не погоджуючись з вказаним рішенням керівник Тернопільської місцевої прокуратури М.Марцун подав апеляційну скаргу на вказану постанову суду, в якій просить поновити строк на апеляційне оскарження постанови суду, скасувати прийняте судове рішення та закрити провадження у справі у зв"язку з відсутністю в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП.

Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що подана апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду апеляційною інстанцією і підлягає поверненню особі, яка її подала, виходячи з наступних підстав.

Частиною 1 статті 250 КУпАП передбачено, що прокурор, заступник прокурора, здійснюючи нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів при провадженні в справах про адміністративне правопорушення має право: порушувати провадження в справі про адміністративне правопорушення; знайомитися з матеріалами справи; перевіряти законність дій органів (посадових осіб) при провадженні в справі; брати участь у розгляді справи; заявляти клопотання; давати висновки з питань, що виникають під час розгляду справи; перевіряти правильність застосування відповідними органами (посадовими особами) заходів впливу за адміністративні правопорушення; вносити подання, оскаржувати постанову і рішення по скарзі в справі про адміністративне правопорушення, а також вчиняти інші передбачені законом дії.

Разом з тим, згідно з ч. 2 ст. 294 КУпАП, постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Згідно зі ст. 287 КУпАП, постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 цього Кодексу, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим. Постанова суду про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена в порядку, визначеному цим Кодексом.

При цьому, відповідно до положень ч. 5 ст. 7 КУпАП, прокурор здійснює нагляд за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням законів виключно при застосуванні заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

З системного аналізу норм КУпАП та Закону України "Про прокуратуру" випливає, що заходами примусового характеру, пов"язаними з обмеженням особистої свободи громадян є місця, до яких доставлено осіб з метою складання протоколу про адміністартивне правопорушення, або місця, в яких особи примусово тримаються згідно із судовим рішенням або рішенням адміністративного органу.

Отже, суспільно корисні роботи призначені в межах адміністративного провадження не є заходом примусового характеру, пов"язаного з обмеженням особистої свободи громадян.

Оскільки правом на оскарження постанови судді в справі про адміністративне правопорушення прокурор не наділений, і дана справа не пов'язана із застосуванням заходів примусового характеру, що пов'язані з обмеженням особистої свободи громадян, вважаю, що апеляційна скарга подана особою, яка не має на це права, що є підставою для її повернення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 294 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу керівника Тернопільської місцевої прокуратури М.Марцун на постанову судді Тернопільського міськрайонного суду від 11 червня 2018 року відносно ОСОБА_2 повернути особі, яка її подала.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.

Суддя - підпис