Ухвала від 07.11.2018 по справі 361/7318/18

справа № 361/7318/18

провадження № 2-а/361/426/18

07.11.2018

УХВАЛА

07 листопада 2018 року м. Бровари

Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Дутчак І.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора поліції Управління патрульної поліції в Рівненській області ОСОБА_2 про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

02 листопада 2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, у якому просить скасувати постанову серії ВР № 007749 від 19 жовтня 2018 року, винесену інспектором поліції Управління патрульної поліції в Рівненській області ОСОБА_2, про притягнення його до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 1321 КУпАП.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Згідно із ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

За змістом і формою позовна заява повинна відповідати вимогам ст. ст. 160, 161 КАС України. У позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

У ч. 1 ст. 122 КАС України визначено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом. Процесуальні строки визначаються днями, місяцями і роками, а також можуть визначатися вказівкою на подію, яка повинна неминуче настати (ст. 118 КАС України).

Згідно із ч. 2 ст. 286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).

Відповідно до ч. 1 ст. 120 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

За змістом ч. 9 ст. 120 КАС України строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здано на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв'язку.

Із позовної заяви видно, що позивач ОСОБА_1 оскаржує до суду постанову в справі про адміністративне правопорушення серії ВР № 007749 від 19 жовтня 2018 року, вручену йому у день її постановлення, тобто 19 жовтня 2018 року, про що свідчить його підпис на копії даної постанови.

До канцелярії суду дана позовна заява ОСОБА_1 здана 02 листопада 2018 року, що підтверджується штампом суду про реєстрацію цієї позовної заяви.

Виходячи із дати винесення (19 жовтня 2018 року) зазначеної постанови в справі про адміністративне правопорушення серії ВР № 00749, останнім днем десятиденного строку звернення ОСОБА_1 до суду з цим позовом є 29 жовтня 2018 року.

Наведені вище обставини свідчить про те, що зазначена позовна заява ОСОБА_1 подана до суду з пропуском встановленого ч. 2 ст. 286 КАС України десятиденного строку звернення до адміністративного суду у такій категорії справ.

У тексті позовної заяви ОСОБА_1 посилається на те, що підставою пропущення ним строку звернення до суду з цим позовом є те, що він перебував у відрядженні по 28 вересня 2018 року, що підтверджується копією доданої до позовної заяви наказу № 401, тобто ще до винесення інспектором поліції 19 жовтня 2018 року вказаної постанови.

У ч. 2 ст. 106 КАС України встановлено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Зазначений вище наказ № 401 до позовної заяви ОСОБА_1 не доданий, у додатках до позовної заяви він відсутній, у переліку доданих до позовної заяви документів не значиться. Інших доказів поважності пропуску причин строку звернення до суду з адміністративним позовом та обґрунтованого клопотання про поновлення цього строку позивач не подавав.

Заяву про поновлення пропущеного строку звернення з позовом до адміністративного суду позивач ОСОБА_1 не подавав, прохальна частина позовної заяви такого клопотання теж не містить.

У ч. 1 ст. 123 КАС України передбачено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Згідно із ч. 2 ст. 123 КАС України якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

У зв'язку з наведеним, ОСОБА_1 необхідно подати до суду заяву про поновлення йому пропущеного строку звернення до адміністративного суду із обґрунтуванням поважності причин пропуску встановленого законом строку, або документи, які підтверджують той факт, що позовну заяву про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення серії ВР № 007749 від 19 жовтня 2018 року позивачем подано з дотриманням процесуальних строків, встановлених ч. 2 ст. 286 КАС України.

Інакше, відповідно до вимог ч. 2 ст. 123 КАС України позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 5, 118, 120, 122, 123, 160, 161, 169, 171, 243, 248, 286 КАС України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора поліції Управління патрульної поліції в Рівненській області ОСОБА_2 про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 10 грудня 2018 року, але не більше десяти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Дутчак І. М.