Постанова від 30.11.2018 по справі 760/28339/18

Провадження №3/760/8571/18

у справі №760/28339/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 листопада 2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Букіна О.М., за участю секретаря судового засідання Кривулько С.В., представника Київської міської митниці ДФС Грабчака П.В., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Київської міської митниці ДФС відносно громадянки України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, тимчасово непрацюючої (з її слів), паспорт громадянина України НОМЕР_1, виданий 23.02.2016, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України, -

ВСТАНОВИВ:

Відносно громадянки ОСОБА_2 складено протокол про порушення митних правил, передбачених ст.471 МК України, яке полягає в тому, що 22.10.2018 року о 20 годині 10 хвилин в зоні митного контролю «Приліт» терміналу А митного поста «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС України при здійсненні митного контролю пасажирів та багажу рейсу НОМЕР_2 сполученням «Неаполь - Київ», після перетину пасажиром «білої лінії» залу, яка відповідно до п. 1.10 наказу Державної митної служби України від 18.02.2006 № 137, позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, за допомогою рентген-апарату митниці, в ручній поклажі, що належить громадянці ОСОБА_2, що прибула рейсом НОМЕР_2, сполученням «Неаполь - Київ», виявлено речі з ознаками новизни.

Для здійснення митних формальностей ОСОБА_2 запрошено для проведення огляду ручної поклажі.

За результатом проведення митного огляду встановлено, що в ручній поклажі знаходились нові товари: жіночий одяг «MAX MARA» та жіночий трикотажний одяг загальною кількістю 43 шт. Виявлені товари знаходилися без ознак приховування. Вартість товарів 1 400 євро підтверджуються наявними в багажу документами (чеки, бирки та інше).

Факт виявлення товару зафіксовано в акті про проведення огляду товарів, ручної поклажі та багажу від 2.10.2018 № UA100160/2018/311.

В своїх поясненнях ОСОБА_2 визнала факт вчинення правопорушення.

На вимогу органу доходів і зборів ОСОБА_2 письмово задекларувала виявлені митним органом товари та сплатила митні платежі згідно УМД МД-1 серії КВ А№056622 від 22.10.2018.

Громадянка ОСОБА_2 митної декларації не заповнювала, з приводу декларування товарів до працівників митниці не зверталася, документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення не надавала. Самостійно обрала форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор" чим засвідчила про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження.

Своїми діями громадянка ОСОБА_2 порушила встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор», перемістила товари в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Таким чином, в діях гр. ОСОБА_2 наявні ознаки порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України у зв'язку з чим відносно останньої складено протокол про порушення митних правил № 0698/10000/18.

Безпосередні предмети правопорушення не вилучалися у зв'язку з їх оформленням та сплатою всіх необхідних митних платежів.

Представник Київської міської митниці ДФС складений протокол № 0698/10000/18 підтримав в повному обсязі та просив притягнути гр. ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останньої.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, гр. ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася, будучи належним чином повідомленою про день, час та місце судового засідання.

Заслухавши пояснення представника Київської міської митниці, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що 22.10.2018 року о 20 годині 10 хвилин в зоні митного контролю «Приліт» терміналу А митного поста «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС України при здійсненні митного контролю пасажирів та багажу рейсу НОМЕР_2 сполученням «Неаполь - Київ», після перетину пасажиром «білої лінії» залу, яка відповідно до п. 1.10 наказу Державної митної служби України від 18.02.2006 № 137, позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, за допомогою рентген-апарату митниці, в ручній поклажі, що належить громадянці ОСОБА_2, що прибула рейсом НОМЕР_2, сполученням «Неаполь - Київ», виявлено речі з ознаками новизни.

Для здійснення митних формальностей ОСОБА_2 запрошено для проведення огляду ручної поклажі.

За результатом проведення митного огляду встановлено, що в ручній поклажі знаходились нові товари: жіночий одяг «MAX MARA» та жіночий трикотажний одяг загальною кількістю 43 шт. Виявлені товари знаходилися без ознак приховування. Вартість товарів 1 400 євро підтверджуються наявними в багажу документами (чеки, бирки та інше).

Факт виявлення товару зафіксовано в акті про проведення огляду товарів, ручної поклажі та багажу від 2.10.2018 № UA100160/2018/311.

В своїх поясненнях ОСОБА_2 визнала факт вчинення правопорушення.

На вимогу органу доходів і зборів ОСОБА_2 письмово задекларувала виявлені митним органом товари та сплатила митні платежі згідно УМД МД-1 серії КВ А№056622 від 22.10.2018.

Громадянка ОСОБА_2 митної декларації не заповнювала, з приводу декларування товарів до працівників митниці не зверталася, документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення не надавала. Самостійно обрала форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор" чим засвідчила про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження.

Відповідно до п.4, п.5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає «зелений коридор» або «червоний коридор» для проходження митного контролю.

Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Ст.ст. 196, 197 МК України, встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.

Відповідно до ст.369 МК України особисті речі, що переміщуються (пересилаються) громадянами через митний кордон України у ручній поклажі, супроводжуваному та несупроводжуваному багажі, підлягають декларуванню шляхом учинення дій, усно або, за бажанням власника чи на вимогу органу доходів і зборів, письмово, не оподатковуються митними платежами та звільняються від подання документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, а також від застосування до них видів державного контролю, визначених частиною першою статті 319 цього Кодексу.

Статтею 370 МК України визначений перелік товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей громадян.

Відповідно до ч. 1 ст. 374 МК України, товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об'єктами оподаткування митними платежами.

Згідно з ч. 4 ст. 374 МК України, товари (крім підакцизних), що ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують обмеження, встановлені частиною першою цієї статті, але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частині, що перевищує еквівалент 1000 євро (при ввезенні товарів на митну територію України через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення).

Таким чином, переміщення гр. ОСОБА_2 через митний кордон України жіночого одягу «MAX MARA» та жіночого трикотажного одягу загальною кількістю 43 шт. через зону спрощеного митного контролю є порушенням митних правил, передбачене ст. 471 МК України, а саме, порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Вказані обставини повністю підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме: копією акту про проведення огляду від 22.10.2018, протоколом про порушення митних правил №0698/10000/18 від 22.10.2018.

Враховуючи викладене вище, дослідивши матеріали справи долучені до протоколу про порушення митних правил, суд приходить до висновку про винуватість гр. ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України.

З огляду на викладене, враховуючи особу гр. ОСОБА_2 суд вважає за необхідне піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 1700,00 гривень, без конфіскації безпосередніх предметів порушення митних правил, оскільки на дані предмети не встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» з гр. ОСОБА_2 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп.

Керуючись ст. 41 Конституції України, ст. ст. 40-1, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 471, 527-529 Митного кодексу України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Громадянку України ОСОБА_2 визнати винною у порушенні митних правил за статтею 471 Митного Кодексу України та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 1700,00 гривень.

Стягнути з гр. ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя О.М. Букіна