Постанова від 31.05.2007 по справі 14/190ад

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32

ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32

ПОСТАНОВА

Іменем України

31.05.07 Справа № 14/190ад.

Суддя Є.А. Лісовицький, розглянувши матеріали справи за позовом прокурора м.Луганська в інтересах держави Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні», м. Луганськ

до Державного підприємства «Донбасантрацит», м.Красний Луч

про стягнення 1700 грн.

при секретарі Андрущенко Г.М..

за участю представників сторін:

прокурор -Подгорна Г.В.

від позивача -Грешнов Д.А., дов. № 312 від 29.12.06

від відповідача -Вольськая І.О., дов. № 1-1/58 від 12.01.07

Суть спору: заявлено вимоги про стягнення з відповідача в дохід Державного бюджету України штрафної санкції у розмірі 1700 грн.

Відповідач визнав позов.

Сторони не досягли примирення та звернулись з клопотанням про розгляд справи по суті у попередньому засіданні. Клопотання задовольняється.

Первісно позивачем була зазначена Інспекція Держенергонагляду в Луганській області, яка не є юридичною особою. Тому прокурором подана заява про заміну позивача на Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго»в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні». Первісний позивач не заперечує проти заміни та підтримує заяву прокурора.

За таких підстав заява задовольняється первісний позивач заміняється належним позивачем - Державним підприємством «Національна енергетична компанія «Укренерго»в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні».

Розглянувши матеріали справи, вислухавши представників сторін, прокурора суд, -

ВСТАНОВИВ:

Центральним органом державної виконавчої влади, на який покладено здійснення державної політики в галузі паливно-енергетичного комплексу відповідно з Указом Президента України «Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади" від 15.12.1999р. є Міністерство палива та енергетики України.

Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику" здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Держенергонагляд), яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996г, та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго" (далі-ДП ПЕК «Укренерго") та його структурних підрозділів.

Головною метою діяльності ДП НЕК «Укренерго" є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи України, задоволення інтересів держави у сфері енергопостачання, здійснення централізованого оперативно-технологічного управління ОЕС, запобігання порушенням режимів і аваріям системного значення та ліквідація можливих аварій для країни (абзаци 1-4 пункту 2.1. Статуту), а до основних напрямків діяльності здійснення державного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику" та Положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України (підпункт 2.2.16 пункту 2.2. Статуту).

Відповідно ст..5 Закону України «Про електроенергетику" до принципів державної політики в енергетиці належать створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів. Частина 1 ст.9 зазначеного закону визначає, що державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (далі - Інспекція) у порядку, визначеному законодавством України, а частина 5 ст. 9 закону надає Інспекції повноваження застосовувати в установленому порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів. Так, відповідно з частиною 3 ст.27 Закону України «Про електроенергетику" суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та порушення умов ліцензій штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

10.01.2006р., у присутності представника відповідача, інспектором Державної інспекції з енергетичного нагляду було проведено перевірку виконання припису Інспекції від 13.01.2005р. ЛК51№251 про усунення порушень законодавства про електроенергетику Відособленим підрозділом «Шахта Краснолуцька»Державного підприємства «Донбасантрацит», що підтверджується актом обстеження ЛК51№564 від 10.01.2006 р. та актом перевірки від 10.01.2006р. ЛК51№110.

Актом перевірки від 10.01.2006р. ЛК51№110 встановлено не виконання відповідачем пункту 2 припису Інспекції від 13.01.2005р. ЛК51№251 про усунення порушень законодавства про електроенергетику.

На підставі цього акту перевірки 13.03.2006р. Інспекцією прийнято постанову ЛК52№110 про накладення штрафу на відповідача за порушення законодавства про електроенергетику на суму 1 700 (одна тисяча сімсот) грн. у зв'язку з невиконанням припису від 13.01.2005р. ЛК51№251

Відповідальність визначена статтею 27 Закону України «Про електроенергетику" та Положенням про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999р. №1312, пункт 10 якого передбачає, що суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом ЗО днів з дня винесення постанови, а у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку. До теперішнього часу штраф відповідачем не сплачено.

Частина 6 ст.27 Закону України «Про електроенергетику" визначає, що суми штрафів повинні сплачуватися до Державного бюджету України. Державне казначейство організує та здійснює виконання Державного бюджету відповідно Положенню про Державне казначейство, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.07.1995р. №590. Таким чином, відповідач повинен був перерахувати суму штрафу до держбюджету, але не зробив цього.

За таких підстав позов підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Державного підприємства «Донбасантрацит», м.Красний Луч, вул.Косіора, 10, ідентифікаційний код 32446546 суму штрафної санкції у розмірі 1700 грн. в доход Державного бюджету України код бюджетної класифікації 21081100, поточний рахунок 31115106700039 МФО 804013, ЄДРПОУ 24046797 Отримувач: управління Державного казначейства м. Красний Луч Луганської області. Виконавчий лист видати позивачу.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Постанову складено у повному обсязі та підписано 04.06.2007р.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Є.А.Лісовицький