Справа № 161/13170/18
Провадження № 3/161/3888/18
м.Луцьк 13 листопада 2018 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Крупінської С.С., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Управляння патрульної поліції у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки м. Луцька, вул. Кривий Вал, 27/4, не працюючої,
за ст. ст. 122-4, 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
З протоколу про адміністративне правопорушення від 13 серпня 2018 року вбачається, що ОСОБА_1, 06.08.2018 року о 18 год. 00 хв. в м. Луцьку по вул. Кривий Вал, 19 керувала автомобілем НОМЕР_1, під час руху заднім ходом не була уважна та допустила наїзд на припаркований автомобіль ОСОБА_2, д.н.з. НОМЕР_2, внаслідок чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, після чого залишила місце дорожньо-транспортної пригоди, до якої була причетною, чим порушила вимоги п.п. 2.10а, 10.9 Правил дорожнього руху.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст. 122-4, 124 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненому не визнала, зазначила, що ДТП не вчиняла, місце ДПТ не залишала.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
У відповідності до вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Постановою Луцького міськрайонного суду від 31.08.2018 року дані матеріали адміністративної справи було скеровано на доопрацювання для встановлення свідків ДТП, огляду автомобіля правопорушника ОСОБА_1
З наданого до суду рапорту старшого інспектора ОД ВРОМ ДТП УПП у Волинській області ОСОБА_3 вбачається, що камер, які б могли зафіксувати місце ДТП ними не виявлено, додатково встановити та опитати свідків даної події не виявилося можливим. Крім того, працівниками поліції не було проведено огляд транспортного засобу ОСОБА_1 на предмет механічних пошкоджень, які б могли бути отримані при контактуванні з автомобілем Skoda Octavia, д.н.з АА 7806 ТВ, під час ДТП 06.08.2018 року.
Згідно ст.ст. 7, 254, 279 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно п.1 ст. 247 КУпАП розпочате провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю з підстав відсутності складу адміністративного правопорушення.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах даної адміністративної справи відсутні будь які докази, які б вказували на причетність ОСОБА_1 до вчинення даної дорожньо-транспортної пригоди, то суд приходить до висновку про відсутність в її діях складу адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4, 124 КУпАП та вважає за необхідне закрити провадження в справі.
Керуючись ст.ст. 280, 283, 284 КУпАП, на підставі п. 1 ст. 247, ст. ст. 122-4, 124 КУпАП, суд,-
Провадження у справі щодо ОСОБА_1 за ст. ст. 122-4, 124 КУпАП закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду С.С.Крупінська