про зупинення провадження по справі
м. Вінниця
06 грудня 2018 р. Справа № 120/4224/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мультян М.Б. розглянувши в письмовому провадженні матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії
До Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернувся ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області. Відповідно до змісту позовних вимог позивач просить суд:
- зобов'язати Ліквідаційну комісію управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області виготовити та направити до Головного Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за прирівняною посадою поліцейського, старший оперуповноважений в ОСОБА_2 з повною реальною інформацією за формою, передбаченою Додатком 2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393" з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. № 988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2 900,00 грн., оклад за військове звання підполковник міліції - 2 200,00 грн., надбавка за вислугу років (40%) - 2 040, 00 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 435,00 грн., надбавка за особливо важливі завдання 50% - 3570,00 грн., надбавка за службу в спецпідрозділах по боротьбі з організованою злочинністю 50% - 1450,00 грн., премія (78,75%) - 9 918,56 грн. з дати виникнення права на перерахунок з 01.01.2016 року.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що Ліквідаційною комісією УМВС України у Вінницькій області підготовлено довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу з 01 січня 2016 року та направлено її до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
На думку позивача, у вказаній довідці не була зазначена реальна інформація із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення, а саме: особливо важливі завдання 50% та надбавку за службу в спецпідрозділах по боротьбі з організованою злочинністю 50 %.
У зв'язку із цим, як зазначає позивач, він звернувся до відповідача із заявою, у якій просив виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з повною фактичною інформацією, однак, отримав відмову у задоволенні заяви у якій зазначено, що довідка для перерахунку пенсії складена відповідно до чинних нормативно-правових актів і підстав для внесення змін до довідки немає.
Ухвалою від 23 листопада 2018 року вказану позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, зазначено, що розгляд справи буде здійснюватися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
За ініціативи суду вирішується питання про зупинення провадження у даній справі у зв'язку з відкриттям провадження у зразковій справі ОСОБА_3 Палатою Верховного Суду.
Так, ухвалою ОСОБА_3 Верховного Суду від 11 квітня 2018 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою на рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 12 березня 2018 року у зразковій справі № 802/2196/17-а (Пз/9901/1/18) за адміністративним позовом пенсіонера МВС до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області, третя особа Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності неправомірною і зобов'язання вчинити дії.
Предметом спору у зазначеній справі є: визнання протиправною бездіяльності Ліквідаційної комісії УМВСУ у Вінницькій області щодо не складення нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку його пенсії за формою, передбаченою додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених постановами КМУ від 11 листопада 2015 року, 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та від 07 листопада 2007 року, № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", починаючи з 01 січня 2016 року, а також не направлення такої нової довідки до ГУ ПФУ у Вінницькій області для подальшого перерахунку пенсії; зобов'язання відповідача виготовити та направити до ГУ ПФУ у Вінницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідно до п. 23 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.
Таким чином, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що справа № 120/4224/18-а відноситься до типових, оскільки спір виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, а позивачами заявлено позовні вимоги аналогічні вимогам, які вирішуються Верховним Судом у зразковій справі.
Згідно з п. 9 ч. 2 ст. 236 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Відповідно до ст. 291 КАС України суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі. Провадження у типовій справі підлягає відновленню з дня набрання законної сили рішенням Верховного Суду у відповідній зразковій справі.
Таким чином, суд дійшов висновку про зупинення провадження у зазначеній справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №Пз/9901/1/18 (№ 802/2196/17-а).
Керуючись ч. 2 ст. 236, 248, 256 КАС України, суд -
Провадження у справі № 120/4224/18-а зупинити до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №Пз/9901/1/18 (№ 802/2196/17-а).
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Мультян Марина Бондівна