Справа № 159/5420/18
Провадження № 3/159/2476/18
06 грудня 2018 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської обл. Логвинюк Ірина Миколаївна, розглянувши матеріали, що надійшли від Ковельського відділу поліції ГУ Національної поліції у Волинській обл. про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, 02.10.96 р. н., гр. України, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючої, заміжньої, утриманців не має, раніше не піддавалась адмінстягненню,
за ч. 1 ст. 173 - 2 КУпАП,
ОСОБА_1 о 06 год. 30 хв. 04.10.18 р. за місцем свого проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, виражалась нецензурними словами на адресу свого чоловіка - потерпілого ОСОБА_2, чим вчинила домашнє насильство та правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173 - 2 КУпАП.
В судовому засіданні особа, яка притягається до адмінвідповідальності, свою винуватість у вчиненні правопорушення визнала частково, пояснила, що, дійсно, вчинила вище зазначені дії, так як була вимушена захищатись від насильства з боку потерпілого під час сімейної сварки.
Крім того, винуватість ОСОБА_1 повністю стверджується матеріалами справи: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 022679 від 11.10.18 р., копією заяви самої ОСОБА_1 від 04.10.18 р. про вчинення насильства з боку потерпілого, першопочатковими її поясненнями від 04.10.18 р..
Враховуючи те, що особа, яка притягається до адмінвідповідальності, вчинила правопорушення вперше, у справі немає пом'якшуючих чи обтяжуючих її відповідальність обставин, вона не працює та доходу, утриманців не має, потерпілий згідно з поданою ним заявою від 01.11.18 р. не настоює на суворому покаранні, однак, зі ОСОБА_1 як дружиною не примирився; приходжу до висновку, що достатнім та необхідним буде обрання стягнення у виді штрафу у мінімальному його розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 173 - 2 КУпАП.
Враховуючи також те, що згідно з матеріалами справи № 159/5 059/18 про притягнення до адмінвідповідальності ОСОБА_2 за домашнє насильство, що мало місце щодо ОСОБА_3 о 06 год. 30 хв. 04.10.18 р., ОСОБА_2 - потерпілий у розглядуваній справі, дійсно, вчинив домашнє насильство по відношенню до ОСОБА_1 як своєї дружини, однак, воно полягало у тому, що він виражався нецензурними словами на її адресу, тобто, ОСОБА_1, вчиняючи вмінені їй дії, не мала жодних потреб для самозахисту таким чином, як це вона зробила, виражаючись нецензурними словами на адресу потерпілого.
А тому підстав для висновку про відсутність у діях ОСОБА_1 складу адмінправопорушення немає. Вказані вище її пояснення в частині самозахисту вважаю такими, що дані в суді з метою уникнути відповідальності за вчинене.
Із ОСОБА_1. слід стягнути на доход держави судовий збір.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 7, 33, 34, 35, 40 - 1, 268, 284, 280, ч. 1 ст. 173 - 2 КУпАП, суддя
Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173 - 2 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді адміністративного штрафу в розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає суму 170 (сто сімдесят) грн..
Стягнути з ОСОБА_1 на доход держави судовий збір в сумі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 (сорок) коп.
Роз'яснити положення ст. ст. 307, 308 КУпАП, відповідно до яких штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання копії постанови, а у разі її оскарження - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у строк, зазначений вище, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір призначеного штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду на протязі 10 днів з дня її винесення.
Суддя Ковельського міськрайонного судуОСОБА_4