ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32
11.06.07 Справа № 1/211ад
Суддя Зюбанова Н.М., при секретарі судового засідання Кравцовій Г.А., розглянув матеріали справи за позовом
Прокурора Луганської області в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, м. Луганськ
до Закритого акціонерного товариства »Інвестиційна компанія »Рубікон-Інвест»,
м. Луганськ
про стягнення 3400 грн. 00 коп.
в присутності представників сторін:
від позивача -Омелаєва І.О., дов. від 09.01.07 № 14-П/07;
від відповідача - не прибув;
прокурор -Гришина Т.А.
Суть спору: про стягнення з відповідача 3400 грн. 00 коп. штрафних санкцій.
Згідно ст.17 та п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, який набрав законної сили з 1 вересня 2005 року, до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України. При цьому підсудність таких справ визначається Господарським процесуальним кодексом України.
Враховуючи суб'єктний склад сторін у справі, де в якості позивача виступає суб'єкт владних повноважень, провадження у даній справі здійснюється за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши представника позивача, прокурора, суд дійшов до наступного.
Так, відповідно до п. 1 Положення про Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України від 25.09.02 № 861/2002, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, підпорядкованим Президентові України і підзвітним Верховній Раді України.
Відповідно до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" № 448/96-ВР від 30.10.96 (далі -Закон № 448) та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Наказом ДКЦПФР № 2 від 09.01.97, Луганське територіальне управління ДКЦПФР здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів. При виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи ЛТУ ДКЦПФР складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які у подальшому є підставою для винесення постанов про накладання штрафних санкцій.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні" N 710/97 (далі - Закон N 710/97) діяльність щодо ведення реєстру власників іменних цінних паперів здійснює емітент або реєстратор. Якщо кількість власників іменних цінних паперів емітента перевищує кількість, визначену Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку як максимальну для організації самостійного ведення реєстру емітентом, емітент зобов'язаний доручити ведення реєстру реєстратору шляхом укладення відповідного договору. Договір на ведення реєстру емітент може укласти лише з одним реєстратором. При цьому таке доручення емітента не знімає з нього відповідальності щодо виконання зобов'язань, що випливають із угод щодо цінних паперів.
Згідно п. 11.1 Положення про порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26 травня 1998 р. N 60 (далі - Положення № 60) емітент зобов'язаний забезпечувати ведення системи реєстру на умовах, визначених цим Положенням (отримати Дозвіл емітента або укласти договір з реєстратором та передати йому систему реєстру). Емітент іменних цінних паперів має право ведення системи реєстру власників випущених ним цінних паперів доручити реєстратору шляхом укладення договору на ведення реєстру власників іменних цінних паперів (п. 1.2. Положення № 60).
Однак, в порушення наведених норм законодавства, закрите акціонерне товариство "Інвестиційна компанія "Рубікон-Інвест" не забезпечило ведення системи реєстру власників іменних паперів.
Виходячи з наведеного, 05.12.05 у відношенні відповідача було винесене розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 513-ЛУ з терміном усунення порушень до 28.02.06. Відповідач не повідомив позивача про усунення порушень.
14.03.06 позивачем було складено Акт № 59-ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону № 448 за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання розпоряджень, рішень про усунення порушень щодо цінних паперів Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи у розмірі до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Керуючись ст. ст. 9, 11, 12 Закону № 448 начальником ЛТУ ДКЦПФР у відношенні відповідача 28.03.06 була винесена Постанова № 59-ЛУ про накладання санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 3400,00 грн., які підлягають перерахуванню в дохід Державного бюджету України протягом 15 днів з дня отримання постанови.
Зазначена Постанова відповідачем не оскаржена, штраф не сплачено.
За таких обставин вина відповідача в ухиленні від виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери є такою, що підтверджена матеріалами справи, тому позовні вимоги підлягають до задоволення повністю.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Згідно ст. 160, 167 Кодексу адміністративного судочинства оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що повний текст постанови буде виготовлений та підписаний у п'ятиденний строк.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Інвестиційна компанія "Рубікон-Інвест", м. Луганськ, кв. 50-річчя Жовтня, 23, ресторан "Радуга", код ЄДРПОУ 24049318 в доход Державного бюджету України, розрахунковий рахунок 31112106700010 в УДК у Луганській області, МФО 804013, код 25992095, код бюджетної класифікації 21081100 штрафні санкції в сумі 3400 грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 16.06.07.
Суддя Н.М. Зюбанова
Помічник судді
І .В. Мальченко