Постанова від 20.11.2018 по справі 673/1637/18

Деражнянський районний суд Хмельницької області

ін. 32200 , місто Деражня , вул. Миру, 43 тел. (факс): 038 56 2 10 24

20 листопада 2018 року Справа № 673/1637/18 Провадження № 3/673/651/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.11.2018 року м. Деражня

Суддя Деражнянського районного суду

Хмельницької області ОСОБА_1,

при секретарі судових засідань ОСОБА_2

з участю прокурора Благовісної Г.М.

особи, яка притягається до адміністративної

відповідальності ОСОБА_3

розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Хмельницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого та зареєстрованого ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, маючого на утриманні трьох неповнолітніх дітей, працюючого на посаді старшого пожежного, колишнього начальника відділення 25 державного пожежно-рятувального поста 1 державного пожежно-рятувального загону, раніше не судимого,-

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3, на підставі наказу ГУ ДСНС України в Хмельницькій області № 40 від 29.01.2018 звільнений з посади начальника відділення 25 державного пожежно-рятувального поста 1 державного пожежно - рятувального загону ГУ ДСНС України в Хмельницькій області, являючись особою начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, та будучи відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом на якого поширюється дія цього закону, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 02.02.2018 о 13:34, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше

поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_3 підтвердив що дійсно 29.01.2018 він був звільнений з посади начальника відділення 25 державного пожежно - рятувального поста 1 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України в Хмельницькій області. Разом з тим, про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями (01.01.2018 по 29.01.2018) йому було відомо. Сам електронний ключ для заповнення декларації він отримав ще на початку 2017 року за місцем роботи.

Так, дійсно 02.02.2018, він за адресою свого проживання в ІНФОРМАЦІЯ_4, в інтернет мережі здійснив подачу вищевказаного документу. Зі слів ОСОБА_3 причиною несвоєчасного подання декларації стало те, що станом на 29.01.2018 року йому не була відома інформація про доходи за вказаний вище період часу, а цю інформацію про доходи він отримав лише 02.02.2018, після того як бухгалтерія ГУ ДСНС надала необхідні дані, після чого він невідкладно здійснив подання документу на сайті НАЗК, тому винним себе не вважає.

Водночас, ОСОБА_3 зазначив, що трудову книжку він отримав в відділі кадрів ГУ ДСНС в Хмельницькій області 29.01.2018 та в період часу з 01.01.2018 по 02.02.2018 на лікарняному, відрядженнях та відпустці не перебував.

Разом з тим, такі пояснення ОСОБА_3 в частині зазначення причин несвоєчасного подання ним декларації з вини бухгалтерії ГУ ДСНС, яка не надала йому необхідні для заповнення декларації відомості станом на 29.01.2018 року, повністю спростовуються відповідним листом ГУ ДСНС у Хмельницькій області за № 514 від 31.10.18 року, згідно якого ОСОБА_3 була видана відповідна довідка про доходи за період роботи з 22.01.2018 року по 29.01.2018 року за вих. №2.

Прокурор вважає, що ОСОБА_3 підлягає адміністративній відповідальності, тому на нього має бути накладено відповідне адміністративне стягнення.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_3 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Так, крім пояснень ОСОБА_3, його винність у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується самим протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 2478 від 05.09.2018 року, електронним доказом у виді роздруківки з офіційного сайту НАЗК, копією декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_3 за 2017 рік, листом ГУ ДСНС у Хмельницькій області за № 514 від 31.10.18 року, його письмовими поясненнями, та іншими наявними у справі документами.

Так, згідно п.6, абз. 6 п.31 Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 11 липня 2013 №593, особи начальницького складу є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, на яких поширюються дія вимог та обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» та вказані особи зобов'язані додержуватися вимог антикорупційного законодавства.

Пунктом 3 положення «Про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу» визначено що особами рядового і начальницького складу служби цивільного захисту є громадяни, які у добровільному порядку прийняті на службу цивільного захисту за контрактом і яким присвоєно відповідно до цього Положення спеціальні звання.

Відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України Про запобігання корупції», особи начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони, та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті «д» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч. 5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Відповідно до підпункту 2 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення(надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням НАЗК № 3 від 10.06.2016, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення.

Згідно п.2 «Порядку перевірки факту подання суб'єктами декларування декларації відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій» Затвердженого Рішенням НАЗК №19 від 06.09.2016 року, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15. 11.2016 року за №1479/29609, припиненням діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування є день видачі трудової книжки суб'єкту декларування.

Судом об'єктивно встановлено, що ОСОБА_3 наказом ГУ ДСНС України в Хмельницькій області № 40 від 29.01.2018 був звільнений з посади начальника відділення 25 державного пожежно-рятувального поста 1 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України в Хмельницькій області та в той же день останньому видано трудову книжку що підтверджує його особистий підпис в копії розписки.

Таким чином, ОСОБА_3 зобов'язаний був подати декларацію особи, яка припиняє діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями (з 01.01.2018 по 29.01.2018) не пізніше дня такого припинення, а саме 29.01.2018.

Однак, як вбачається з Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_3 подав вказану декларацію лише 02.02.2018, тобто несвоєчасно.

При цьому, як з'ясовано в ході судового розгляду, зокрема, із пояснень самого ОСОБА_3, будь-яких поважних причин, у зв'язку з якими ним було порушено встановлений законодавством строк для подання декларації, не існувало. Зокрема, в період часу з 01.01.2018 року по 02.02.2018 року він у відпустці, відрядженні чи на лікарняному не перебував.

Відповідно до рішення Державного підприємства «Українські спеціальні системи» вих. № 07-530 від 27.04.2018, яке враховується під час складання протоколів про адміністративні правопорушення у частині своєчасності додання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування про дати та години тимчасового обмеження в доступі до ресурсів порталу “Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування” (далі-Реєстр), за період з 01 січня 2018 року і по теперішній час, зокрема: 02.01.2018 близько 09:00 виявлено помилки при спробі авторизації у Реєстрі. Належне безперебійне функціонування Реєстру забезпечено з 09:50 02.01.2018.

Близько 12:00 15.03.2018 Реєстр не функціонував (фіксувалась помилка доступу до сайту, помилка шлюзу 502). О 12:40 15.03.2018 роботу Реєстру відновлено. Починаючи із зазначеного часу дотепер портал Реєстру функціонує в штатному режимі.

З огляду на викладене, суд вважає датою та часом виявлення вказаного адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією - дату складання протоколу про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, а саме 5 вересня 2018 року.

Датою вчинення вказаного адміністративного правопорушення - дату подання ОСОБА_3 декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями, а саме 02.02.2018 о 13:34 години.

Таким чином, в ході судового розгляду не було здобуто будь-яких інших належних та допустимих доказів, які б вказували на поважність пропуску ОСОБА_3 строку для подання декларації.

Дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності слід кваліфікувати за ч. 1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При накладенні стягнення судом враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Як вбачається із матеріалів справи, майнову шкоду діями правопорушника заподіяно не було, а підстави для передачі даних матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації чи трудового колективу відсутні.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення судом визнається вчинення вказаного правопорушення вперше.

Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.

Таким чином, суд вважає, що правопорушник підлягає адміністративній відповідальності, тому до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу, як необхідне та достатнє для його виховання в дусі точного і неухильного додержання Конституції та законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Крім того, згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, тому з правопорушника в дохід держави слід стягнути судовий збір у розмірі 354 грн. 20 коп.

На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст.172-6, ст.ст. 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_3 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір в доход держави в розмірі 354 грн. 20 коп.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Хмельницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Деражнянський районний суд Хмельницької області.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Деражнянського районного суду Хмельницької області ОСОБА_1