Постанова від 07.11.2018 по справі 675/2562/18

Справа № 675/2562/18

Провадження № 3/675/895/2018

ПОСТАНОВА

07 листопада 2018 року суддя Ізяславського районного суду Хмельницької області Янішевська О. С., розглянувши матеріали, які надійшли від Ізяславського районного відділу ДВС ГТУЮ в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1,

ІНФОРМАЦІЯ_1,

жителя ІНФОРМАЦІЯ_2,

за ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИЛА:

08 жовтня 2018 року до Ізяславського районного суду Хмельницької області від Ізяславського районного відділу ДВС ГТУЮ в Хмельницькій області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що вони підлягають поверненню на доопрацювання для належного оформлення, виходячи з наступного.

Відповідно до виписаних у ст. ст. 252, 254, 255, 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення положень, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого Кодексу України про адміністративні правопорушення, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Згідно вимог ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Даний протокол складений з порушенням вимог ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Так, у протоколі про адміністративне правопорушення від 21 вересня 2018 року вказано, що боржник ОСОБА_1 має заборгованість по сплаті аліментів у розмірі 10356,31 грн. з 07 липня 2010 року по 01 вересня 2018 року, а в графі «дата, час і місце вчинення порушення» вказано «з 07 липня 2010 по 21 вересня 2018»; порушення являється триваючим, однак відсутня дата виявлення вказаного правопорушення.

Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнений статтею 183-1 Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» № 2234- VІІІ від 07 грудня 2017 року, який набрав чинності 06 лютого 2018 року, зі змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» № 2475-VІІІ від 03 липня 2018 року, який набрав чинності 28 серпня 2018 року.

Таким чином, за дії, вчинені до 06 лютого 2018 року ОСОБА_1 не може нести відповідальність. Разом з тим з наданих до протоколу про адміністративне правопорушення від 21 вересня 2018 року розрахунків вбачається, що протягом 2018 року ОСОБА_1 аліменти сплачував щомісячно.

Враховуючи викладене, суд знаходить, що у протоколі про адміністративне правопорушення від 21 вересня 2018 року відсутня обґрунтована інформація про заборгованість по аліментах, яка утворилась у ОСОБА_1 саме у період з 06 лютого 2018 року.

Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17 жовтня 2014 року № 11, норми Кодексу України про адміністративні правопорушення не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення вмотивованою постановою суду для належного оформлення.

Враховуючи вищенаведене, формулювання обвинувачення є неконкретним, що позбавляє особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ефективно захищатися від пред'явленого їй обвинувачення і робить неможливим об'єктивний розгляд справи.

Таким чином, справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення підлягає поверненню до Ізяславського районного відділу ДВС ГТУЮ в Хмельницькій області на доопрацювання.

Керуючись ст. ст. 183-1, 221, 256, 276, 278, 283, 284, 290, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ПОСТАНОВИЛА :

Адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, за ст. 183-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення повернути до Ізяславського районного відділу ДВС ГТУЮ в Хмельницькій області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: О. С. Янішевська