Деражнянський районний суд Хмельницької області
ін. 32200 , місто Деражня , вул. Миру, 43 тел. (факс): 038 56 2 10 24
13 листопада 2018 року Справа № 673/1599/18 Провадження № 3/673/640/18
13.11.2018 року м. Деражня
Суддя Деражнянського районного суду
Хмельницької області ОСОБА_1,
при секретарі судових засідань ОСОБА_2
з участю прокурора Делінди В.Ю.,
особи, яка притягається до адміністративної
відповідальності ОСОБА_3
розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Хмельницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, на утриманні неповнолітніх дітей та непрацездатних осіб не має, пенсіонера, раніше не судимого,-
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_3 будучи депутатом Деражнянської міської ради Хмельницької області та являючись відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, лише 05.04.2018 року о 21 год. 36 хв., в порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного вище закону, несвоєчасно без поважних причин подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
В судовому засіданні ОСОБА_3 винним себе не визнав та дав суду пояснення, що він, будучи ознайомленим з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» щодо обов'язковості та своєчасності подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, в строк до 01.04.2017 року не подав таку декларацію за 2016 рік, оскільки не зміг зайти в систему єдиного державного реєстру декларацій, оскільки забув змінити електронний підпис після зміни електронної пошти.
При цьому, ОСОБА_3 визнав, що не проявив наполегливості в обізнаності щодо процедури подання декларації і подав її лише 05.04.2018 року за адресою свого проживання
Прокурор висловив свою думку щодо доведеності адміністративного обвинувачення, висунутого ОСОБА_3 та викладеного у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення та просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_3 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Так, крім фактичного повного визнання вини ОСОБА_3, його винність у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується самим протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 228 від 23.08.2018 року, електронним доказом у виді роздруківки з офіційного сайту НАЗК, копією декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_3 за 2017 рік, його письмовими поясненнями та іншими наявними у справі документами.
Судом встановлено, що згідно з рішенням першої сесії Деражнянської міської ради Хмельницької області № 1 від 17.11.2015 року, ОСОБА_3 обрано депутатом Деражнянської міської ради Хмельницької області та визнано повноваження депутата органів місцевого самоврядування.
У відповідності до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Таким чином, ОСОБА_3, як депутат міської ради, який зобов'язаний подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, повинен був подати таку декларацію за 2017 рік до 01.04.2018 року.
Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, була подана ОСОБА_3 лише 05.04.2018 року, тобто несвоєчасно.
При цьому, як з'ясовано в ході судового розгляду, зокрема, із пояснень самого ОСОБА_3, будь-яких поважних причин, у зв'язку з якими ним було порушено встановлений законодавством строк для подання декларації, не існувало. Зокрема, в період часу з 01.01.2018 року по 01.04.2018 року він у відпустці, відрядженні чи на лікарняному не перебував.
Не здобуто судом і будь-яких інших належних та допустимих доказів, які б вказували на поважність пропуску ОСОБА_3 строку для подання декларації.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_3, будучи депутатом Деражнянської міської ради Хмельницької області та являючись відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог пункту 5-1 розділу 13 «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме о 21 год. 36 хв. 05.04.2018 року за допомогою комп'ютерної техніки, яка знаходилася в його помешканні, розташованому по вул. Івана Франка, 36 в м. Деражня Хмельницької області, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
Дії правопорушника слід кваліфікувати за ч. 1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При накладенні стягнення судом враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Як вбачається із матеріалів справи, майнову шкоду діями правопорушника заподіяно не було, а підстави для передачі даних матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації чи трудового колективу відсутні.
Обставинами, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення судом визнається повне визнання вини, щире розкаяння винного та вчинення вказаного правопорушення вперше.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.
Таким чином, суд вважає, що правопорушник підлягає адміністративній відповідальності, тому до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу, як необхідне та достатнє для його виховання в дусі точного і неухильного додержання Конституції та законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Крім того, згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, тому з правопорушника в дохід держави слід стягнути судовий збір у розмірі 354 грн. 20 коп.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст.172-6, ст.ст. 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
Визнати ОСОБА_3 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір в доход держави в розмірі 354 грн. 20 коп.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до апеляційного суду Хмельницької області протягом десяти днів з дня її винесення через Деражнянський районний суд.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Деражнянського районного суду Хмельницької області ОСОБА_1