03.12.2018 Справа № 920/1080/16
Господарський суд Сумської області у складі судді Костенко Л.А., секретаря судового засідання І.О. Олтушевської, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи №920/1080/16, про банкрутство Публічного акціонерного товариства "Сумський авторемонтний завод" (40030, м. Суми, проспект Курський, б. 26; ідентифікаційний код 05422065)
за участі представників:
керуючий санацією - Корнілов Є.О.
ТОВ "Торговий дім "Бізнес Консалтінг" - Мукорез О.Л., довіреність б/н від 11.06.2018р.
ГУ ДФС у Сумській області - Ейсмонт М.О., довіреність №16185/10/18-28-10-02-15 від 10.09.2018р.
Ухвалою господарського суду Сумської області від 28.11.2016р. порушено провадження у справі № 920/1080/16 про банкрутство ПАТ "Сумський авторемонтний завод"; введено процедуру розпорядження майном строком на 115 календарних днів та призначено розпорядником майна боржника ПАТ "Сумський авторемонтний завод" арбітражного керуючого Корнілова Є.О.
Ухвалою господарського суду Сумської області від 16.02.2017р. затверджено реєстр вимог кредиторів боржника ПАТ "Сумський авторемонтний завод".
Ухвалою господарського суду від 10.05.2017р., залишеною в силі постановою Харківського апеляційного господарського суду від 15.06.2017р., введено процедуру санації боржника ПАТ "Сумський авторемонтний завод" строком на шість місяців; призначено керуючим санацією арбітражного керуючого Корнілова Є.О.
До господарського суду керуючий санацією подав клопотання (вх.№ 2277(з) від 17.10.2018р.) про затвердження плану санації та продовження процедури санації боржника, в якому просить суд затвердити план санації ПАТ "Сумський авторемонтний завод" схвалений комітетом кредиторів 16.10.2018р. та продовжити процедуру санації ПАТ "Сумський авторемонтний завод" строком на 12 місяців. До клопотання доданий план санації та протокол зборів комітету кредиторів від 16.10.2018р. (а.с.203-245 т. 6).
Також до господарського суду від голови комітету кредиторів ПАТ "Сумський авторемонтний завод" - ТОВ "Торговий дім "Бізнес Консалтінг" надійшло клопотання (вх.. №2295(з) від 17.10.2018р.) про затвердження плану санації схваленого комітетом кредиторів згідно протоколу від 16.10.2018р. та продовження процедури санації боржника (а.с. 246 т. 6).
Ухвалою господарського суду від 19.11.2018р. відкладено розгляд справи №920/1080/16, в т.ч. клопотання (вх.№ 2277(з) від 17.10.2018р.) керуючого санацією про затвердження плану санації та продовження процедури санації боржника та клопотання (вх.. № 2295(з) від 17.10.2018р.) голови комітету кредиторів ПАТ "Сумський авторемонтний завод" ТОВ "Торговий дім "Бізнес Консалтінг" про затвердження плану санації ПАТ "Сумський авторемонтний завод" схваленого комітетом кредиторів згідно протоколу від 16.10.2018р. та продовження процедури санації боржника у судове засідання на 03.12.2018р.
В судовому засіданні заслуханий керуючий санацією, який пояснив план санації, підтримав подане клопотання та просить суд затвердити план санації ПАТ "Сумський авторемонтний завод" та продовжити процедуру санації у справі № 920/1080/16 строком на 12 місяців.
В судовому засіданні голова комітету кредиторів - представник ТОВ "Торговий дім "Бізнес Консалтінг" підтримав подане клопотання, надав пояснення щодо проведення заходів санації боржника та просить суд затвердити план санації і продовжити процедуру санації ПАТ «Сумський авторемонтний завод».
Кредитор ГУ ДФС у Сумській області подав заперечення щодо продовження процедури санації та затвердження плану санації боржника. В судовому засіданні представник кредитора озвучила подане клопотання.
В запереченні кредитор вказує зокрема на те, що в проекті плану санації, запропонованому керуючим санацією, останній посилається на аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства за період з 31.12.2013р. по 31.12.2015р., який станом на сьогодні не може бути актуальним, сукупність проаналізованих показників свідчать про стабільно незадовільний стан божника; планом санації не передбачено конкретних дієвих заходів спрямованих на відновлення платоспроможності боржника, а лише надано перелік останніх, які «можна» запропонувати, що є неприпустимим у процедурі санації; посилання на залучення грошових коштів інвестора ТОВ «Торговий дім «Бізнес Консалтінг» як на один із заходів відновлення платоспроможності боржника є нічим не підтвердженим, оскільки даним кредитором не надано жодних доказів в підтвердження своєї фінансової спроможності, зокрема фінансового звіту підприємства, обліку коштів на рахунках, оборотно-сальдових показників тощо; з початку порушення провадження у справі про банкрутство (28.11.2016р.) у ПАТ «Сумський авторемонтний завод» тільки перед ГУ ДФС у Сумський області кредиторська заборгованість виросла з 2 049 540, 79 грн. до 2 727 821,45 грн., що підтверджується відповідною довідкою-розрахунком.
Посилаючись на зазначене кредитор ГУ ДФС у Сумській області просить суд: відмовити у задоволенні клопотання № 2277 від 17.10.2018р. арбітражного керуючого Корнілова Є.О. про затвердження плану санації та продовження процедури санації строком на 12 місяців; відмовити у задоволенні клопотання № 2295 від 17.10.2018р. голови комітету кредиторів ПАТ «Сумський авторемонтний завод» - ТОВ «Торговий дім «Бізнес Консалтінг» про затвердження плану санації, схваленого комітетом кредиторів згідно протоколу від 16.10.2018р. та продовження процедури санації боржника строком на 12 місяців; припинити санацію боржника - ПАТ «Сумський авторемонтний завод»; визнати ПАТ «Сумський авторемонтний завод» банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення присутніх в судовому засіданні учасників провадження, розглянувши план санації боржника, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до частини 1 статті 3 ГПК України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
За приписами ч.1 статті 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі Закон про банкрутство), провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Статтею 9 Закону про банкрутство визначено, що справи про банкрутство розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Провадження у справі про банкрутство ПАТ «Сумський авторемонтний завод» порушено ухвалою господарського суду Сумської області від 28.11.2016р.
Ухвалою господарського суду від 16.02.2017р. затверджено реєстр вимог кредиторів та призначено підсумкове засідання у даній справі.
До реєстру вимог кредиторів включені вимоги наступних кредиторів:
- ТОВ «Торговий дім «Бізнес Консалтінг» - 1 050 984, 80 грн. основний борг - 4 черга; 268 162, 15 грн. штраф, пеня - 6 черга, 16536, 00 грн. судовий збір - 1 черга.
- ДПІ у м. Сумах ГУ ДФС у Сумській області - 1 133 708, 25 грн. основний борг - 3 черга; 915 832, 54 грн. штраф, пеня - 6 черга; 2 756, 00 грн. судовий збір - 1 черга.
- ТОВ «Рентал Бізнес» - 30 041, 13 грн. основний борг - 4 черга; 2 756, 00 грн. судовий збір - 1 черга.
- ТОВ «Промтехконсалтінг» - 299 094, 49 грн. основний борг - 4 черга; 42983, 48 грн. пеня - 6 черга; 2 756, 00 грн. судовий збір - 1 черга.
- ОСОБА_4 105 149, 60 грн. окремо як забезпечені заставою; 286 770, 86 грн. основний борг - 4 черга; 2 756, 00 грн. судовий збір - 1 черга.
Ухвалою господарського суду від 10.05.2017р. введено процедуру санації боржника ПАТ "Сумський авторемонтний завод" строком на шість місяців; призначено керуючим санацією арбітражного керуючого Корнілова Є.О.
Згідно ч. 1 ст. 28 Закону про банкрутство господарський суд за клопотанням комітету кредиторів виносить ухвалу про введення процедури санації строком на шість місяців. За вмотивованим клопотанням керівника санації чи комітету кредиторів цей строк може бути продовжено господарським судом, але не більше ніж на дванадцять місяців.
Під санацією розуміється система заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнанню боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом реструктуризації підприємства, боргів і активів та/або зміни організаційно-правової та виробничої структури боржника.
Відповідно до ч. 1 ст. 29 Закону про банкрутство протягом трьох місяців з дня винесення ухвали про санацію боржника керуючий санацією у випадках, передбачених цим Законом, зобов'язаний подати суду розроблений та схвалений комітетом кредиторів план санації боржника.
17.10.2018р. керуючий санацією подав до суду план санації, протокол зборів комітету кредиторів від 16.10.2018р. про схвалення плану санації ПАТ «Сумський авторемонтний завод» та клопотання про затвердження плану санації, продовження процедури санації.
17.10.2018р. від голови комітету кредиторів ПАТ "Сумський авторемонтний завод" надійшло клопотання про затвердження плану санації ПАТ "Сумський авторемонтний завод" та продовження процедури санації.
У зборах комітету кредиторів ПАТ "Сумський авторемонтний завод" які відбулися 16.10.2018р. взяли участь представники кредиторів: ТОВ «Торговий дім «Бізнес Консалтінг»; ТОВ «Промтехконсалтінг»; ОСОБА_4 - заставний кредитор; ГУ ДФС у Сумській області. План санації ПАТ "Сумський авторемонтний завод" схвалений більшістю голосів: «за» - 1635 голосів; «проти» ГУ ДФС у Сумській області -1133 голоси.
Відповідно положень ст. 29 Закону про банкрутство, протягом трьох місяців з дня винесення ухвали про санацію боржника керуючий санацією у випадках, передбачених цим Законом, зобов'язаний подати суду розроблений та схвалений комітетом кредиторів план санації боржника.
У разі наявності інвесторів план санації розробляється за участю інвесторів та підписується інвесторами. Інвестор - особа, яка приймає рішення щодо внесення власних, позичених та залучених майнових і інтелектуальних цінностей в об'єкти інвестування та несе відповідальність за невиконання своїх зобов'язань.
Інвестор має право: брати участь в обговоренні плану санації; брати участь у судових засіданнях під час процедури санації; знайомитися з матеріалами справи про банкрутство, бухгалтерськими, статистичними документами боржника; оскаржувати судові рішення, прийняті під час процедури санації.
План санації може містити заходи щодо відновлення платоспроможності боржника.
План санації має передбачати строк відновлення платоспроможності боржника. Платоспроможність вважається відновленою за відсутності ознак неплатоспроможності, визначених цим Законом.
План санації може містити умови про: виконання зобов'язань боржника третіми особами; задоволення вимог кредиторів іншим способом, що не суперечить законодавству; відшкодування коштів, витрачених на проведення зборів акціонерів та (або) засідань органів управління боржника відповідно до цього Закону.
План санації обов'язково повинен передбачати забезпечення погашення заборгованості боржника з виплати заробітної плати.
Заходами щодо відновлення платоспроможності боржника, які містить план санації, можуть бути: реструктуризація підприємства; перепрофілювання виробництва; закриття нерентабельних виробництв; відстрочення та/або розстрочення платежів або прощення (списання) частини боргів, про що укладається мирова угода; ліквідація дебіторської заборгованості; реструктуризація активів боржника відповідно до вимог цього Закону; продаж частини майна боржника; виконання зобов'язань боржника власником майна боржника та його відповідальність за невиконання взятих на себе зобов'язань; відчуження майна та погашення зобов'язань боржника шляхом заміщення активів; звільнення працівників боржника, які не можуть бути задіяні в процесі виконання плану санації; одержання кредиту для виплати вихідної допомоги працівникам боржника, які звільняються згідно з планом санації, що відшкодовується відповідно до вимог цього Закону позачергово за рахунок продажу майна боржника; інші способи відновлення платоспроможності боржника.
План санації боржника повинен передбачати погашення вимог кредиторів з урахуванням черговості, встановленої цим Законом.
План санації вважається схваленим, якщо він підтриманий на засіданні комітету кредиторів більш як половиною голосів кредиторів - членів комітету кредиторів.
Комітет кредиторів може прийняти одне з таких рішень: схвалити план санації та подати його до господарського суду; відхилити план санації і звернутися до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відхилити план санації, звернутися до господарського суду з клопотанням про усунення арбітражного керуючого від виконання ним обов'язків керуючого санацією та про призначення нового керуючого санацією в порядку, встановленому цим Законом. Зазначене рішення має містити дату скликання чергового засідання комітету кредиторів для розгляду нового плану санації.
Схвалений комітетом кредиторів план санації (зміни до нього) та протокол засідання комітету кредиторів про введення процедури санації подаються арбітражним керуючим до господарського суду.
Рішення комітету кредиторів мають бути обґрунтованими, містити викладення обставин та підстав, якими керувалися кредитори під час їх прийняття.
У разі схвалення комітетом кредиторів плану санації, який передбачає більший строк санації боржника, ніж початково встановлений, господарський суд продовжує строк санації в межах строку, встановленого частиною першою статті 28 цього Закону, якщо є підстави вважати, що продовження строку санації і виконання плану санації приведе до відновлення платоспроможності боржника.
Господарський суд затверджує схвалений та погоджений план санації боржника і виносить ухвалу про затвердження плану санації.
Дослідивши поданий на затвердження план санації боржника ПАТ "Сумський авторемонтний завод" суд встановив наступне.
За умовами п. 5 плану санації передбачені заходи щодо відновлення платоспроможності ПАТ «Сумський авторемонтний завод» зазначено, зокрема, наступне: "основним напрямком покращення фінансового стану підприємства є збільшення його прибутку, збільшення обсягу власних фінансових ресурсів шляхом:
- систематичного управління витратами;
- скорочення суми постійних витрат на забезпечення управлінського персоналу, ремонт основних засобів і т.д.;
- зниження рівня змінних витрат за рахунок скорочення чисельності виробничого персоналу й росту продуктивності праці;
- пошук внутрішніх резервів по збільшенню прибутковості виробництва й досягненню беззбиткової роботи за рахунок більш повного використання виробничої потужності підприємства, підвищення якості й конкурентоздатності продукції, зниження її собівартості, раціонального використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів, скорочення непродуктивних витрат і втрат;
- ресурсозбереження, а саме впровадження прогресивних норм, нормативів і ресурсозберігаючих технологій, організація діючого обліку й контролю за використанням ресурсів, вивчення й впровадження передового досвіду в здійсненні режиму економії, матеріального й морального стимулювання працівників за економію ресурсів;
- модернізація виробничих процесів;
- випуск нової продукції.
Реструктуризація кредиторської заборгованості - отримання різних поступок з боку кредиторів, наприклад скорочення суми заборгованості або зменшення процентної ставки по кредиту в обмін на різні активи, що належать компанії. Одним з основних способів реструктуризації кредиторської заборгованості є поступка прав власності на основні засоби. Підприємство може домовитися з кредитором про погашення частини кредиторської заборгованості в обмін на основні засоби.
Для систематизованого виявлення й узагальнення всіх видів втрат на ПАТ «Сумський авторемонтний завод» доцільно вести спеціальний реєстр втрат із класифікацією їх по групах.
Аналіз динаміки цих втрат і розробка заходів щодо їхнього усунення дозволять значно поліпшити фінансовий стан ПАТ «Сумський авторемонтний завод».
Можливо, ефективними заходами будуть також проведення реінжинірингу бізнес - процесів, тобто потрібно докорінно переглянути виробничу програму аналізуємого підприємства, матеріально-технічне постачання, організацію праці й нарахування заробітної плати, відбір і розміщення персоналу, управління якістю продукції, ринки сировини й ринки збуту продукції, інвестиційну й цінову політику тощо."
В плані санації також зазначено що від одного із кредиторів ТОВ «Торговий дім «Бізнес Консалтінг» надійшов лист пропозиція виступити інвестором при реалізації плану санації боржника і така позиція кредитора дозволяє провести санацію боржника через залучення додаткових коштів та в подальшому покращити фінансовий стан та переформатувати виробництво. Реалізація запропонованих даним планом санації заходів передбачена на 12 календарних місяців з дати затвердження господарським судом плану санації.
Відповідно до п. 5.2 плану санації даним планом санації передбачається: отримання фінансової допомоги від інвестора; залучення кредитних коштів (в тому числі під заставу майна); передача в оренду основних засобів; отримання доходів у вигляді орендної плати; погашення кредиторської заборгованості. Заходами щодо відновлення платоспроможності боржника будуть: отримання доходів від передачі в оренду основних засобів; отримання кредитних коштів; отримання фінансової допомоги від інвестора.
Для санації підприємства передбачено низку заходів, умовно розбитих на 2 етапи:
1-й етап. Залучення фінансової допомоги від Інвестора та пошук орендарів основних засобів.
Для погашення кредиторської заборгованості в процесі санації ПАТ «Сумський авторемонтний завод» пропонується залучити кошти інвестора для покращення фінансових показників підприємства.
Інвестор вносить фінансову допомогу, яка дозволить отримати достатній обсяг оборотних коштів для активної виробничої і маркетингової діяльності.
Для визначення порядку та строків внесення фінансової допомоги необхідно провести переговори з Інвестором. Можливими шляхами внесення коштів на ПАТ «Сумський авторемонтний завод» є: підписання договору про надання фінансової допомоги, випуск акцій з наступним їх викупом Інвестором, створення спільного підприємства та ін.
Паралельно здійснюється пошук орендарів для надання в оренду основних засобів боржника для залучення додаткових коштів для підтримки поточної діяльності та акумулювання коштів для проведення процедури санації.
2-й етап. Залучення кредитних коштів.
Внесення фінансової допомоги та залучення додаткових коштів призведуть до покращення фінансових показників компанії. ПАТ «Сумський авторемонтний завод» володіє основними засобами частина з яких перебуває в заставі. Нерухоме майно ПАТ «Сумський авторемонтний завод», а саме: будівля головного корпусу (автобусного цеху), загальною площею 3933,9 кв.м. може бути передана в іпотеку, а кредитні кошти спрямовані на погашення кредиторських вимог.
В п. 5.3 плану санації зазначено про необхідність залучення коштів інвестора 1 500 000 грн. та передбачено погашення вимог кредиторів 1 черги у розмірі 27560 грн. - строк погашення (місяць ) 4-й; 3 черга 1133708,25 грн. строк погашення (місяць ) 6-й ; 4 черга 1666891,28 грн. строк погашення (місяць) 9-й; 6 черга 1423643,62 грн. строк погашення (місяць) 12-й; вимоги забезпечені заставою 105149,60 грн. строк погашення (місяць ) 4-й. Усього вимоги кредиторів становлять 4 356 952,75 грн.
План санації передбачає порядок та строки надходження коштів:
- протягом 4 календарних місяців з дня затвердження плану санації банкрута 150000,00 грн. фінансова допомога від Інвестора для погашення вимог першої черги;
- протягом 6 календарних місяців з дня затвердження плану санації банкрута 1200000,00 грн. фінансова допомога від Інвестора та кошти залучені від підприємницької діяльності;
- протягом 12 календарних місяців 3000000,00 грн. кредитні кошти та кошти залучені від підприємницької діяльності.
Термін відновлення платоспроможності боржника передбачається протягом дванадцяти календарних місяців з дати затвердження плану санації господарським судом Сумської області.
Проаналізувавши визначені планом санації заходи щодо відновлення платоспроможності боржника, суд зазначає що останні мають суто декларативний характер, план санації не містить реальних та фактичних заходів щодо відновлення платоспроможності ПАТ «Сумський авторемонтний завод».
Зокрема, судом встановлені неузгодженості у плані санації. Так в п. 5 плану санації зазначено що основним напрямком покращення фінансового стану підприємства є збільшення його прибутку; збільшення обсягів власних фінансових ресурсів.
Однак план санації взагалі не містить економічних показників, фінансових розрахунків прибутків на підтвердження запланованих змін фінансового стану боржника.
План санації (п.5.3.) передбачає надходження коштів від Інвестора та від підприємницької діяльності. Разом з тим план санації не містить посилань, розрахунків сум коштів які надійдуть, зокрема від підприємницької (виробничої) діяльності підприємства. Також в плані санації відсутні указання на конкретний вид виробничої діяльності боржника, який може бути джерелом надходження коштів.
Джерелами формування санаційного прибутку визначено зокрема отримання доходів від передачі в оренду основних засобів. (п.5.2 плану санації).
Однак план санації не містить переліку основних засобів боржника які будуть передані в оренду, не містить переліку потенційних суб'єктів господарювання які мають намір укласти договори оренди з боржником, та не містить розрахунку очікуваного доходу від оренди майна.
В п.5.3 плану санації вказано що третина вимог є вимогами по стягненню штрафних санкцій та пені які можуть бути списані кредиторами для забезпечення можливості погашення основної заборгованості.
Однак план санації не містить взагалі умов та наміру списання заборгованості кредиторами.
В плані санації (п.5.3) вказано що середньорічні доходи, очікувані в майбутньому, дозволять по закінченню процедури санації досягти стабільного відтворення капіталу в існуючих умовах. При цьому в плані санації відсутні розрахунки запланованих доходів боржника як і відсутні указання на періоди очікуваних доходів та джерела їх надходжень.
Так у розділах плану санації « 3.Оцінка фінансово - економічної діяльності товариства його становище на ринках», « 4.Аналіз платоспроможності товариства, ділової активності, інші показники»" керуючим санацією у плані санації вказуються відомості про фінансову, господарську діяльність боржника за 3 роки (2013-2015 р.р.), що передували порушенню провадження у справі про банкрутство за результатами якого дійшов висновку про фінансовий стан підприємства-боржника.
Суд звертає увагу, що Законом про банкрутство наведено перелік заходів щодо відновлення платоспроможності боржника, які можуть міститись у плані санації. Відповідно, для того, щоб розробити заходи щодо відновлення платоспроможності боржника, керуючому санацією необхідно проаналізувати господарську діяльність боржника не лише за ті роки, що передували порушенню у справі про банкрутство, а й за роки, що передують розробленню та складанню плану санації, що керуючим санацією зроблено не було.
Відповідно до положень ст. 29 Закону про банкрутство план санації розробляється за участю інвестора та підписується інвестором.
Поданий план санації інвестором не підписаний.
Як вбачається з протоколу засідання комітету кредиторів ПАТ «Сумський авторемонтний завод» від 16.10.2018р. був схвалений план санації боржника.
Однак на засіданні комітету кредиторів не досліджувалося питання щодо фінансової можливості інвестора в особі ТОВ «Торговий дім «Бізнес Консалтінг» реалізувати заходи відновлення платоспроможності боржника, його відповідальності як інвестора.
ТОВ «Торговий дім «Бізнес Консалтінг» в листі - пропозиції від 20.09.2018р., направленого на адресу керуючого санацією зазначає, що він має можливість інвестувати в діяльність ПАТ «Сумський авторемонтний завод» додаткові кошти на протязі 2019р. на загальну суму від 1,5 до 3,0 мільйонів гривень за умови погашення всіх кредиторських вимог та надання в якості забезпечення майна.
Разом з тим, в матеріалах справи відсутні докази щодо фінансової спроможності ТОВ «Торговий дім «Бізнес Консалтінг» взяти участь у санації боржника як інвестора. Окрім того у плані санації (п.5.2) зазначено що для визначення порядку та строків внесення фінансової допомоги необхідно провести переговори з Інвестором. Можливими шляхами внесення коштів на ПАТ «Сумський авторемонтний завод» є: підписання договору про надання фінансової допомоги, випуск акцій з наступним їх викупом Інвестором, створення спільного підприємства та ін. Отже, суд доходить висновку що указані заходи є лише декларацією та не відображають реального відновлення платоспроможності боржника.
Суд зауважує, що згідно зі статтями 73, 74, 77, 79 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Відповідності до ч. 1 ст. 30 Закону про банкрутство, план санації протягом семи днів від дня прийняття комітетом кредиторів рішення про його схвалення затверджується всіма забезпеченими кредиторами.
Однак сам план санації боржника не містить чіткого зазначення що він затверджений заставним кредитором.
При цьому, суд враховує також вимоги щодо розроблення плану санації боржника відповідно до Типової форми плану санації боржника у справі про банкрутство, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 19.06.2013 № 1223/5.
Таким чином план санації боржника не відповідає положенням ст.ст. 29, 30 Закону про банкрутство.
За вказаних обставин суд дійшов висновку що клопотання керуючого санацією та клопотання голови комітету кредиторів боржника ПАТ «Сумський авторемонтний завод» про затвердження плану санації та продовження процедури санації не підлягає задоволенню.
За приписами абз. 2 ч. 8 ст. 29 Закону про банкрутство, якщо протягом шести місяців з дня винесення ухвали про санацію до господарського суду не буде поданий план санації боржника, господарський суд має право прийняти рішення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури відповідно до цього Закону.
Відповідно до частин 5, 6, 8 ст. 26 Закону про банкрутство до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів; дострокове припинення повноважень комітету кредиторів або окремих його членів; схвалення плану санації боржника в процедурі розпорядження майном; інші питання, передбачені цим Законом. Під час проведення процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів, утворений відповідно до цього Закону.
До компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення, зокрема, про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора).
Господарський суд не вбачає можливим в даному судовому засіданні ухвалити рішення щодо визнання боржника банкрутом, оскільки в матеріалах справи відсутні рішення загальних зборів кредиторів та засідання комітету кредиторів щодо переходу до подальшої процедури банкрутства, а також пропозиції кандидатури арбітражного керуючого для призначення ліквідатором у справі.
З огляду на зазначене, суд не приймає до розгляду пропозицію кредитора ГУ ДФС у Сумській області, викладену в запереченнях щодо затвердження плану санації, про припинення санації боржника та відкриття ліквідаційної процедури.
У зв'язку з наведеним, суд вважає за необхідне зобов'язати керуючого санацією арбітражного керуючого Корнілова Є.О. скликати загальні збори кредиторів та комітет кредиторів для вирішення питання щодо подальшої процедури банкрутства боржника. Рішення загальних зборів та комітету кредиторів щодо подальшої процедури банкрутства боржника подати до суду.
Керуючись ст.ст. 8, 26, 29 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 232, 234, 235 ГПК України, суд
1. У задоволенні клопотання (вх.№ 2277(з) від 17.10.2018р.) керуючого санацією ПАТ "Сумський авторемонтний завод" про затвердження плану санації боржника ПАТ "Сумський авторемонтний завод" схваленого комітетом кредиторів 16.10.2018р. та продовження процедури санації - відмовити.
2. У задоволені клопотання (вх.. № 2295(з) від 17.10.2018р.) голови комітету кредиторів ПАТ "Сумський авторемонтний завод" ТОВ "Торговий дім "Бізнес Консалтінг" про затвердження плану санації ПАТ "Сумський авторемонтний завод" схваленого комітетом кредиторів 16.10.2018р. та продовження процедури санації - відмовити.
3. Керуючому санацією арбітражному керуючому Корнілову Є.О. скликати загальні збори кредиторів та комітет кредиторів для вирішення питання подальшої процедури банкрутства боржника ПАТ "Сумський авторемонтний завод". Рішення загальних зборів та комітету кредиторів подати до суду до дня судового засідання.
4. Призначити судове засідання у справі №920/1080/16 для вирішення подальшої процедури банкрутства ПАТ "Сумський авторемонтний завод" на 17.01.2019 р. на 11 год. 30 хв., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Сумської області за адресою: м. Суми, пр. ім. Т.Г. Шевченка 18/1, зал судових засідань №1.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена відповідно до ст.ст. 255-257 ГПК України.
Повний текст ухвали складений 05.12.2018р.
Суддя Л.А. Костенко