Ухвала від 05.12.2018 по справі 0940/1208/18

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття апеляційного провадження

05 грудня 2018 рокуЛьвів№ 857/2864/18

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

судді-доповідача -Шинкар Т. І.

суддів -Пліша М. А.

Судової-Хомюк Н. М.

перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_4 представника Фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2018 року у справі №0940/1208/18 за адміністративним позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 до Управління Держпраці в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування наказу, постанов про накладення штрафу,

ВСТАНОВИВ:

22.10.2018 судом першої інстанції зареєстровано апеляційну скаргу ОСОБА_4 представника Фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.09.2018 у справі №0940/1208/18.

В апеляційній скарзі скаржник просить поновити строк на апеляційне оскарження, оскільки оскаржуване судове рішення отримано 20.09.2018, що підтверджується наявним в матеріалах справи рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Вирішуючи питання щодо прийняття апеляційної скарги та відкриття апеляційного провадження, суд апеляційної інстанції виходить з наступного.

Згідно з частиною 1 статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до частини 2 статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Враховуючи викладене, закріплене статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод «право на суд», одним із аспектів якого є право доступу до суду, наведені скаржником обставини та подані в їх підтвердження докази дають підстави для висновку про поважність підстав пропуску скаржником строку на апеляційне оскарження.

З огляду на зазначене, перешкоди для відкриття апеляційного провадження відсутні.

Керуючись статтями 295, 296, 300 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Поновити ОСОБА_4 представникові Фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 строк на апеляційне оскарження рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2018 року у справі №0940/1208/18.

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_4 представника Фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2018 року у справі №0940/1208/18 за адміністративним позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 до Управління Держпраці в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування наказу, постанов про накладення штрафу.

Зупинити дію рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2018 року у справі №0940/1208/18.

Учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом п'ятиденного строку з моменту вручення копії цієї ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач Т. І. Шинкар

судді М. А. Пліш

Н. М. Судова-Хомюк