05 грудня 2018 року м. Чернігів Справа № 620/3952/18
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Клопот С.Л. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Начальника управління Державного архітектурно-будівельного контролю Чернігівської міської ради Шкуріна Людмила Григорівна про визнання протиправною та скасування постанови,
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Начальника управління Державного архітектурно-будівельного контролю Чернігівської міської ради Шкуріна Людмила Григорівна та просить: визнати постанову № 23 від «21» листопада 2018 р. про притягнення ОСОБА_1, до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 96 КУпАП протиправною та скасувати її, а провадження по справі закрити.
Відповідно до ч. 2 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Ознайомившись з даним позовом, суд дійшов висновку про необхідність передачі поданого ОСОБА_1 адміністративного позову до місцевого загального суду, оскільки справа не підсудна цьому адміністративному суду, з огляду на таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 20 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Приписами ст. 286 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, ОСОБА_1 звернулась до Чернігівського окружного адміністративного суду із позовом, в якому просить: визнати постанову № 23 від « 21» листопада 2018 р. про притягнення ОСОБА_1, до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 96 КУпАП протиправною та скасувати її, а провадження по справі закрити.
Враховуючи вищенаведене, суд зазначає, що розгляд та вирішення заявлених ОСОБА_1 в адміністративному позові вимог має відбуватися місцевим загальним судом як адміністративним.
Суд звертає увагу, що чинним Кодексом адміністративного судочинства України не регламентовано дії суду у разі встановлення належності справи до предметної юрисдикції іншого адміністративного суду, у зв'язку з наведеним вважаю за можливе застосувати аналгію закону.
Так, ч. 5 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу.
Так, ч. 1 ст. 25 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
З огляду на вищевикладені обставини, враховуючи те, що позивач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1,14000, для об'єктивного розгляду даного спору, суд вважає за необхідне передати адміністративну справу на розгляд до Деснянського районного суду м. Чернігова (14038, м. Чернігів, пр-т Перемоги, 141).
Керуючись статтями 20, 29, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Справу за позовом ОСОБА_1 до Начальника управління Державного архітектурно-будівельного контролю Чернігівської міської ради Шкуріна Людмила Григорівна про визнання протиправною та скасування постанови передати до Деснянського районного суду м. Чернігова.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржувану ухвалу.
Суддя С.Л. Клопот