Справа № 505/3772/18
Провадження № 1-в/505/131/2018
30.11.2018 року м. Подільськ
суддя Котовського міськрайоного суду Одеської області ОСОБА_1 , за участю представника Подільського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_2 , особи у відношенні якої розглядається подання - ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Подільського відділу поліції ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Голеркани Дуборарського району Молдова, громадянина України, непрацюючого, з середньою освітою, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:
- 23.04.1999 року Котовським районним судом Одеської області за ч.2 ст.140 КК України до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна;
- 17.04.2002 року Котовським районним судом Одеської області за ст.185 ч.2 КК України до 1 року та 2 місяців позбавлення волі;
- 30.01.2007 року Котовським міськрайонним судом Одеської області за ст.309 ч.1 КК України до 1 року позбавлення волі, на підставі ст.ст.75, 76 п.3 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим терміном 1 рік;
- 27.02.2013 року Котовським міськрайонним судом Одеської області за ст.ст.186 ч.3, 185 ч.2, 185 ч.3, 263 ч.1 КК України із застосуванням ст.70, 71 КК України до 4 років та 1 місяця позбавлення волі;
Начальник Подільського ВП ГУНП в Одеській області звернувся до Котовського міськрайонного суду Одеської області із поданням про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_3 , яке мотивував тим, що ОСОБА_3 будучи в останнє засудженим Котвоським міськрайонним судом Одеської області 27.02.2013 року за ст.ст.186 ч.3, 185 ч.2, 185 ч.3, 263 ч.1 КК України із застосування ст.ст.70, 71 КК України до 4 років та 1 місяця позбавленні волі, та будучи звільненим з місць позбавлення волі 10.03.2017 року до погашення судимості на шлях виправлення не став, порушує громадський порядок та неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень.
Вивчивши матеріали подання, перевіривши наявні докази на підтвердження подання, суддя приходить до наступних висновків.
Згідно ст.1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Так згідно подання, ОСОБА_3 10.03.2017 року після звільнення з місць позбавлення волі за вироком Котвоського міськрайонного суду Одеської області від 27.02.2013 року та до погашення судимості, систематично вчиняє адміністративні правопорушення. Не зважаючи на попередження органів внутрішніх справ, продовжує анти суспільний образ життя.
Зокрема, ОСОБА_3 08.06.2018 року дільничим офіцером поліції Подільського ВП ГУНП притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді попередження за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого чт.178 ч.1 КУпАП, 13.09.2018 року Котовським міськрайонним судом Одеської області притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.173 КУпАП, яка була закрита у зв'язку із закінченням строкі накладення стягнення, 03.10.2018 року дільничим офіцером поліції Подільського ВП ГУНП в Одеській області притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.178 ч.1 КУпАП у вигляді штрафу у сумі 51 гривень, 19.10.2018 року був притягнутий Котовським міськрайонним судом Одеської області до адміністративної відповідальності за ст.173 КУпАП до штрафу у сумі 51 гривня.
Після вчинення адміністративних правопорушень, 08.06.2018 року та 03.10.2018 року ОСОБА_3 був попереджений про недопущення ведення антисуспільного образу життя і про можливість встановлення адміністративного нагляду відносно нього, але згідно матеріалів подання, відповідних висновків для себе щодо зміни поведінки та образу життя, не зробив.
Згідно п. «В» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб:засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення;
Таким чином, викладене свідчить, що після відбуття покарання та до погашення судимості, ОСОБА_3 систематично вчиняє адміністративні правопорушення, не зважаючи на попередження органів внутрішніх справ, продовжує анти суспільний образ життя, а тому є підстави для встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 5 ч.2, ст.6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суддя -
Встановити у відношенні ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с.Голеркали Дубосарського району Молдова, адміністративний нагляд терміном на 1 рік.
Зобов'язати ОСОБА_3 в період адміністративного нагляду з'являтись на реєстрацію до Подільського ВП ГУНП в Одеській області в останню п'ятницю кожного місяця.
Заборонити ОСОБА_3 виходити з будинку за місцем проживання у с. Поплавка Подільського району Одеської області, після 22 години 00 хвилин і до 06 годин 00 хвилин ранку наступного дня.
Заборонити ОСОБА_3 виїзд за межі Подільського району Одеської області району в особистих справах без дозволу відділу поліції, який здійснює адміністративний нагляд - Подільського відділу поліції.
Заборонити ОСОБА_3 перебувати в кафе, барах, ресторанах та інших закладах, де реалізуються алкогольні напої на розлив.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області через Котовський міськрайонний суд на протязі 7 діб з моменту її проголошення.
Суддя ОСОБА_1