Справа № 496/4998/18
Провадження № 3/496/2934/18
04 грудня 2018 року Біляївський районний суд Одеської області у складі головуючого - судді Галич О.П., за участю: секретаря - Ткаченко В.М., прокурора - Ломея Д.В., розглянувши у в залі суду міста Біляївка матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, селище Радісне, вул. Вишнева, буд. 27, є депутатом Хлібодарської селищної ради Біляївського району Одеської області сьомого скликання, працюючої лаборантом Великодальницької НВК № 2,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1, будучи депутатом Хлібодарської селищної ради Біляївського району Одеської області, несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. Так, ОСОБА_1 обрано до депутатського корпусу Хлібодарської селищної ради Біляївського району Одеської області сьомого скликання - 25.10.2015 року, на виконання зазначених вимог законодавства ОСОБА_1 була зобов'язана подати електронну декларацію за 2017 рік, у строк до - 31.03.2018 року. Проте ОСОБА_1 в порушення вимог абз. 3 п. 2 Перехідних положень Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону), несвоєчасно подала електронну декларацію, а саме: за 2017 рік - 10.04.2018 року о 14-41 годині.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнала та розкаялась у вчиненому. Пояснила, що вчасно не змогла отримати ключі входу до реєстру та після того як отримала ключі не вдавалось увійти до реєстру і тільки після отримання ключа вона звернулась за допомогою до співробітника Хлібодарської селищної ради та було подано декларацію, 10.04.2018 року о 14-41 годин.
Прокурор вважав, що протокол складений з дотриманням вимог КУпАП, в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв'язку з чим остання підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією.
Заслухавши ОСОБА_1, прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення та вивчивши надані докази, суд дійшов до наступних висновків.
Судом встановлено що, ОСОБА_1, як депутат Хлібодарської селищної ради Біляївського району Одеської області, є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення.
Відповідно до вимог абз. 3 п. 2 Перехідних положень Закону службові особи, які на день початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище, зобов'язані подати щорічні декларації за минулий рік у порядку, встановленому цим Законом, протягом 60 календарних днів після початку роботи системи.
Згідно вимог Закону особи зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в» пункту 2, пункту 5 ч. 1 ст. 3, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі-декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно роз'яснень Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року, декларація суб'єкта декларування, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступному за звітним роком та така декларація охоплює звітний рік, період з 01 січня до 31 грудня, включно.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП встановлено, що відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Положення ст. 49 Закону встановлюють обов'язок державним органам, органам місцевого самоврядування, а також юридичних осіб публічного права перевіряти факт подання суб'єктами декларування, які в них працюють, відповідно до цього Закону декларацій та повідомляти Національне агентство про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій у визначеному ним порядку.
11.04.2018 року секретар Хлібодарської селищної ради Біляївського району Одеської області за вихідним № 02-11/176 повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про несвоєчасне подання ОСОБА_1 щорічної декларації за 2017 рік, яке вони отримали 15.06.2018 р. вх. № ЗП-11098/18.
У зв'язку з відсутністю територіальних органів, для складення протоколу, 09.10.2018 року Національне агентство з питань запобігання корупції направило до Управління захисту економіки в Одеській області копію вказаного повідомлення про факт несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1, яке УЗЕ отримало 12.10.2018 року та 28.11.2018 року відносно останньої було складено протокол про адміністративне правопорушення № 754 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ч. 3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Згідно п. 4 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 223-943/0/4-17 від 22.05.2017 р. для визначення початку перебігу строку давності притягнення особи до адміністративної відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язане з корупцією, важливу роль відіграють як день вчинення, так і день виявлення правопорушення.
В протоколі зазначено, що датою виявлення правопорушення є дата зібрання всіх матеріалів перевірки, що підтверджують факт скоєння правопорушення та складання адміністративного протоколу.
Суд не погоджується з зазначеним твердженням і вважає датою виявлення правопорушення дату повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про несвоєчасне подання ОСОБА_1 щорічної декларації за 2017 рік, а саме 15.06.2018 року.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Враховуючи те, що на цей час минули строки накладання адміністративного стягнення, встановлені ч. 3 ст. 38 КУпАП, тому справа підлягає закриттю.
Керуючись ст. 38, ч. 1 ст. 172-6, 247, 280, 284 КУпАП, суд -
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1) за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП закрити на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області через Біляївський районний суд Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.П. Галич
Строк пред'явлення постанови до виконання
згідно Закону України "Про виконавче провадження"
Постанова набрала законної сили
"___" ____________ 2018 року.