Рішення від 21.11.2018 по справі 2540/3016/18

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2018 року Чернігів Справа № 2540/3016/18

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді - Кашпур О.В.,

за участі секретаря - Андрушко І.М.,

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідачів - Рашка А. М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Ніжинської міської ради Чернігівської області, Відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Ніжинської міської ради про визнання рішення нечинним та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач 03.09.2018 звернувся з позовом до Ніжинської міської ради Чернігівської області, Відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Ніжинської міської ради і просить суд:

визнати нечинною містобудівну документацію «План зонування території (зонінг) міста Ніжин Чернігівської області», затверджену рішенням № 12-29/2017 від 04 жовтня 2017 року 29 сесії VII скликання Ніжинської міської ради Чернігівської області, в частині встановлення такого типу територіально-планувальних зон як Торгівельна зона Г-6 (зона розташування магазинів, торгових центрів, ринків) в межах земельної ділянки за адресою: м. Ніжин, АДРЕСА_1, Чернігівська область, кадастровий номер НОМЕР_2:017:0016 та встановити в межах такої земельної ділянки за адресою: м. Ніжин, АДРЕСА_1, Чернігівська область, кадастровий номер НОМЕР_2:017:0016, такий тип територіально-планувальних зон як Садибна забудова Ж-1.

зобов'язати Відділ містобудування та архітектури Виконавчого комітету Ніжинської міської ради Чернігівської області надати ОСОБА_3 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) будівельний паспорт забудови земельної ділянки за адресою: м. Ніжин, АДРЕСА_1, Чернігівська область, кадастровий номер НОМЕР_2:017:0016, згідно проекту реконструкції нежитлових будівель під індивідуальний житловий будинок та господарські будівлі.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що встановлення такого типу територіально-планувальних зон як Торгівельна зона Г-6 (зона розташування магазинів, торгових центрів, ринків) в межах земельної ділянки за адресою: м. Ніжин, АДРЕСА_1, Чернігівська область, кадастровий номер НОМЕР_2:017:0016 не відповідає цільовому призначенню земельної ділянки, встановленому до затвердження містобудівної документації «План зонування території (зонінг) міста Ніжин Чернігівської області» і обмежує його право на її відповідне використання.

Ухвалою суду від 26.01.2018 у справі відкрито провадження та справу призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження. Також відповідачу надано 15-ти денний термін з моменту отримання ухвали про відкриття провадження на надання письмового відзиву на позовну заяву.

Ніжинською міською радою було подано до суду письмові пояснення, в яких представник відповідача заперечив проти задоволення позовних вимог та зазначив, що відповідачем у порядку, встановленому Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» було проведено громадські слухання щодо врахування громадських інтересів по матеріалах плану зонування території (зонінг) м. Ніжина Чернігівської області. Слухання відбулися 11.04.2017 у приміщенні великого залу Ніжинської міської ради. За результатами роботи засідання громадських слухань підтримано зауваження до проекту плану зонування території (зонінг) м. Ніжина Чернігівської області. Пропозицій, зауважень від ОСОБА_3 щодо врахування його інтересів при розробці плану зонування території м. Ніжина до і під час громадських слухань не надходило. Щодо вимог позивача про встановлення в межах його земельної ділянки такого типу територіально-планувальних зон як садибна забудова Ж-1, то відповідач заперечує проти цієї вимоги та вказує на те, що затвердження містобудівної документації, у тому числі встановлення функціонального призначення, вимог до забудови окремих територій (функціональних зон) населеного пункту є виключною компетенцією Ніжинської міської ради. Також відповідач заперечує проти задоволення вимог про зобов'язання Відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Ніжинської міської ради надати ОСОБА_3 будівельний паспорт забудови земельної ділянки посилаючись на те, що реконструкція нежитлових будівель належних позивачу на праві власності («Склад льоднику» під господарську будівлю, «Квасильний цех» під індивідуальний житловий будинок (садибного типу) потребує надання містобудівних умов та обмежень. Відповідно до заяви від 29.03.2018, реєстраційний № 980 позивач просив надати містобудівні умови і обмеження для проектування об'єкта будівництва, а не будівельний паспорт.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідачів в судовому засіданні просив в задоволенні позовних вимог ОСОБА_3 відмовити.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково, виходячи з наступного.

Встановлено, що ОСОБА_3 придбав у власність відповідно до договору купівлі-продажу від 23.10.2014 нежитлові будівлі за адресою: м. Ніжин, АДРЕСА_1, Чернігівська область, розташовані на земельній ділянці кадастровий номер НОМЕР_2:017:0016 (а.с. 12-14).

Між позивачем та Ніжинською міською радою Чернігівської області 20.07.2015 був укладений договір оренди земельної ділянки за адресою: м. Ніжин, АДРЕСА_1, Чернігівська область, кадастровий номер НОМЕР_2:017:0016. На час укладення вказаного договору земельна ділянка мала цільове призначення - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд переробної, машинобудівної та іншої промисловості (а.с. 15-17).

Рішенням № 8-23/2017 від 27 квітня 2017 року 23 сесії VII скликання Ніжинської міської ради Чернігівської області затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки за адресою: м. Ніжин, АДРЕСА_1, Чернігівська область, кадастровий номер НОМЕР_2:017:0016, згідно з яким змінено цільове призначення означеної земельної ділянки на - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Обмеження у використанні земельної ділянки встановлені у формі охоронної зони навколо інженерних комунікацій (а.с. 22).

На підставі даного рішення Ніжинської міської ради Чернігівської області були внесені зміни до договору оренди земельної ділянки від 20 липня 2015 року згідно додаткової угоди від 03 липня 2017 року і відповідні зміни щодо цільового призначення земельної ділянки 13 липня 2017 року були внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (а.с. 23-26).

Позивач 29.03.2018 звернувся до Ніжинської міської ради із заявою про видачу містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва на земельній ділянці загальною площею 0,2070 га, яка розташована у м. Ніжині по вул. Чернігівській, 30.

Судом встановлено, що рішенням № 12-29/2017 від 04 жовтня 2017 року 29 сесії VII скликання Ніжинської міської ради Чернігівської області затверджено містобудівну документацію «План зонування території (зонінг) міста Ніжин Чернігівської області», який розроблено державним підприємством «Науково-дослідний і проектний інститут містобудування».

Листом від 02.04.2018 № 10-38/08 Відділ містобудування та архітектури Виконавчого комітету Ніжинської міської ради Чернігівської області повідомив ОСОБА_3 про невідповідність намірів забудови вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, а саме: згідно плану зонування території (зонінг) м. Ніжин Чернігівської області, зона за адресою: м. Ніжин, АДРЕСА_1, Чернігівська область, належить до торгівельної зони (Г-6) в якій переважні, супутні, допустимі види використання не передбачають розміщення житлових будинків та господарських будівель.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

Згідно із статтею 180 Земельного кодексу України зонування земель здійснюється у межах населених пунктів.

При зонуванні земель встановлюються вимоги щодо допустимих видів забудови та іншого використання земельних ділянок у межах окремих зон.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» планування і забудова територій - діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб, яка передбачає визначення і раціональне взаємне розташування зон житлової та громадської забудови, виробничих, рекреаційних, природоохоронних, оздоровчих, історико-культурних та інших зон і об'єктів.

Планування територій здійснюється на державному, регіональному та місцевому рівнях відповідними органами виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування (ч. 1 ст. 8 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»).

Згідно із ч. 3 ст. 8 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» рішення з питань планування та забудови територій приймаються сільськими, селищними, міськими радами та їх виконавчими органами, районними, обласними радами, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями в межах визначених законом повноважень з урахуванням вимог містобудівної документації.

Частиною 1 статті 16 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено, що планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території, їх оновлення та внесення змін до них.

Містобудівна документація на місцевому рівні розробляється з урахуванням даних державного земельного кадастру на актуалізованій картографічній основі в цифровій формі як просторово орієнтована інформація в державній системі координат на паперових і електронних носіях.

Порядок обміну інформацією між містобудівним та державним земельним кадастрами встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» план зонування території розробляється на основі генерального плану населеного пункту (у його складі або як окремий документ) з метою визначення умов та обмежень використання території для містобудівних потреб у межах визначених зон.

План зонування території розробляється з метою створення сприятливих умов для життєдіяльності людини, забезпечення захисту територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, запобігання надмірній концентрації населення і об'єктів виробництва, зниження рівня забруднення навколишнього природного середовища, охорони та використання територій з особливим статусом, у тому числі ландшафтів, об'єктів історико-культурної спадщини, а також земель сільськогосподарського призначення і лісів та підлягає стратегічній екологічній оцінці.

План зонування території встановлює функціональне призначення, вимоги до забудови окремих територій (функціональних зон) населеного пункту, їх ландшафтної організації.

Зонування території здійснюється з дотриманням таких вимог:

1) урахування попередніх рішень щодо планування і забудови території;

2) виділення зон обмеженої містобудівної діяльності;

3) відображення існуючої забудови територій, інженерно-транспортної інфраструктури, а також основних елементів планувальної структури територій;

4) урахування місцевих умов під час визначення функціональних зон;

5) установлення для кожної зони дозволених і допустимих видів використання територій для містобудівних потреб, умов та обмежень щодо їх забудови;

6) узгодження меж зон з межами територій природних комплексів, смугами санітарно-захисних, санітарних, охоронних та інших зон обмеженого використання земель, червоними лініями;

7) відображення меж прибережних захисних смуг і пляжних зон водних об'єктів.

Параметри використання території та будівель, запропонованих для розташування у межах декількох земельних ділянок або окремої земельної ділянки, зокрема функціональне призначення, граничні поверховість та площа забудови, можливе розміщення на ділянці, є обов'язковими для врахування під час зонування відповідної території.

Перелік зазначених параметрів визначає центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Внесення змін до плану зонування території допускається за умови їх відповідності генеральному плану населеного пункту.

Склад, зміст, порядок розроблення плану зонування території визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

За порушення вимог, встановлених планом зонування території, фізичні та юридичні особи несуть відповідальність відповідно до закону.

План зонування території затверджується на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради протягом 30 днів з дня його подання.

План зонування території не підлягає експертизі.

Аналіз наведених норм свідчить про те, що план зонування території є видом містобудівної документації, яка затверджується органом місцевого врядування з метою планування території на місцевому рівні. При цьому суд звертає увагу на те, що план зонування території приймається з урахуванням попередніх рішень щодо планування і забудови території. Отже Ніжинська міська рада при затверджені плану зонування території м. Ніжин мала врахувати власне рішення № 8-23/2017 від 27 квітня 2017 року про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за адресою: м. Ніжин, АДРЕСА_1, Чернігівська область, кадастровий номер НОМЕР_2:017:0016, згідно з яким змінено цільове призначення означеної земельної ділянки на - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Судом встановлено, що відповідачем при плануванні території міста Ніжин було вчинено порушення статті 18 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та при встановленні такого типу територіально-планувальних зон як Торгівельна зона Г-6 (зона розташування магазинів, торгових центрів, ринків) в межах земельної ділянки за адресою: м. Ніжин, АДРЕСА_1, Чернігівська область, кадастровий номер НОМЕР_2:017:0016 та не враховано, що власним рішення визначено цільове призначення цієї земельної ділянки для індивідуальної забудови.

Посилання відповідача на те, що під час затвердження містобудівної документації «План зонування території (зонінг) міста Ніжин Чернігівської області» були проведені громадські слухання, на яких позивач не вказав на наявність зауважень щодо проекту зонування території міста Ніжин, суд вважає необґрунтованими, адже рішення Ніжинської міської ради про зміну цільового використання земельної ділянки кадастровий номер НОМЕР_2:017:0016 повинно бути враховано Ніжинською міською радою без зауважень про це ОСОБА_3

З огляду на зазначене суд вважає, що рішення 29 сесії 7 скликання Ніжинської міської ради Чернігівської області № 12-29/2017 від 04.10.2017 ''Про завтердження містобудівної документації ''План зонування території (зонінг) міста Ніжин Чернігівської області'' в частині встановлення такого типу територіально-планувальних зон як Торгівельна зона Г-6 (зона розташування магазинів, торгових центрів, ринків) в межах земельної ділянки за адресою: Чернігівська область, місто Ніжин, АДРЕСА_1, кадастровий номер НОМЕР_2:017:0016 є протиправним та підлягає визнанню нечинним.

Водночас суд зауважує, що відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень.

Як вбачається з позовної заяви позивач просить лише визнати нечинним рішення Ніжинської міської ради Чернігівської області № 12-29/2017 від 04.10.2017. З метою ефективного захисту прав, свобод, інтересів ОСОБА_3 порушень з боку суб'єкта владних повноважень, суд користуючись повноваженнями, наданими ст. 9 КАС України вийти за межі позовних вимог та визнати рішення Ніжинської міської ради Чернігівської області № 12-29/2017 від 04.10.2017 протиправним.

Щодо позовних вимог про зобов'язання Ніжинської міської ради встановити в межах такої земельної ділянки за адресою: м. Ніжин, АДРЕСА_1, Чернігівська область, кадастровий номер НОМЕР_2:017:0016, такий тип територіально-планувальних зон як Садибна забудова Ж-1, то суд вважає за необхідне відмовити ОСОБА_3 в їх задоволенні.

Згідно пункту 42 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад віднесено питання затвердження в установленому порядку місцевих містобудівних програм, генеральних планів забудови відповідних населених пунктів, іншої містобудівної документації.

Таким чином, затвердження містобудівної документації, у тому числі плану зонування території населеного пункту є виключною компетенцією органу місцевого самоврядування.

Дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень. Суб'єкти владних повноважень застосовують надані їм в межах закону повноваження на власний розсуд, без необхідності узгодження у будь-якій формі своїх дій з іншими суб'єктами (дискреційні повноваження). Втручання в дискреційні повноваження суб'єкта влади виходить за межі завдань адміністративного судочинства.

Отже дискреційне право органу виконавчої влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування обумовлене певною свободою (тобто вільним, або адміністративним, розсудом) в оцінюванні та діях, у виборі одного з варіантів рішень та правових наслідків. Наділивши державні органи та осіб, уповноважених на виконання функцій держави дискреційними повноваженнями, законодавець надав відповідному органу держави та особам уповноважених на виконання функцій держави певну свободу розсуду при прийнятті управлінського рішення.

В Рекомендаціях Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів 11.03.1980 на 316-й нараді, зазначено, що під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання прав та вимог законодавства, інакше було б порушено принцип розподілу влади. Принцип розподілу влади заперечує надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень - ключовим завданням якого є здійснення правосуддя. Таким чином, позовні вимоги щодо зобов'язання відповідача встановити в межах певної земельної ділянки тип територіально-планувальних зон, який вимагає позивач, розцінюються судом саме як вимога про втручання в дискреційні повноваження відповідача, що виходить за межі завдань адміністративного судочинства.

Щодо позовних вимог про зобов'язання Відділу містобудування та архітектури Виконавчого комітету Ніжинської міської ради Чернігівської області надати ОСОБА_3 будівельний паспорт забудови земельної ділянки за адресою: м. Ніжин, АДРЕСА_1, Чернігівська область, кадастровий номер НОМЕР_2:017:0016, згідно проекту реконструкції нежитлових будівель під індивідуальний житловий будинок та господарські будівлі то суд вважає їх необґрунтованими, з огляду на наступне.

Згідно ч. 2, 2, 5 ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» Забудова територій здійснюється шляхом розміщення об'єктів будівництва.

Суб'єкти містобудування зобов'язані додержуватися містобудівних умов та обмежень під час проектування і будівництва об'єктів.

Проектування та будівництво об'єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку:

отримання замовником або проектувальником вихідних даних;

розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи;

затвердження проектної документації;

виконання підготовчих та будівельних робіт;

прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів;

реєстрація права власності на об'єкт містобудування.

Частинами 1, 2 ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що основними складовими вихідних даних є: містобудівні умови та обмеження; технічні умови; завдання на проектування.

Фізична або юридична особа, яка подала виконавчому органові сільської, селищної, міської ради або у разі розміщення земельної ділянки за межами населених пунктів - районній державній адміністрації заяву про намір щодо забудови земельної ділянки, що перебуває у власності або користуванні такої особи, повинна одержати містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкта будівництва.

Відповідно до ст. 27 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки (далі - будівельний паспорт).

Будівельний паспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 300 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки.

Будівельний паспорт складається з текстових та графічних матеріалів.

За наявності плану зонування території розроблення будівельного паспорта здійснюється на його підставі.

Проектування на підставі будівельного паспорта здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень. Для об'єктів, зазначених у частині першій цієї статті, розроблення проекту будівництва здійснюється виключно за бажанням замовника.

Надання будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження відповідної заяви та пакета документів, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Порядок видачі та форма будівельного паспорта визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Так Порядок видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки затверджено наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2011 року № 103 (далі - Порядок). Відповідно до Порядку:

Видача будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури безпосередньо, через центри надання адміністративних послуг та/або через Єдиний державний портал адміністративних послуг. Будівельний паспорт надається уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження пакета документів, до якого входять:

заява на видачу будівельного паспорта зі згодою замовника на обробку персональних даних за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку;

засвідчена в установленому порядку копія документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, або договір суперфіцію;

ескізні наміри забудови (місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці, відстані до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них об'єктів, інженерних мереж і споруд, фасади та плани поверхів об'єктів із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі автономного, що плануються до застосування, тощо);

проект будівництва (за наявності);

засвідчена в установленому порядку згода співвласників земельної ділянки (житлового будинку) на забудову.

У разі зміни намірів забудови земельної ділянки (розміщення нових або реконструкція існуючих об'єктів), реалізація яких не перевищує граничнодопустимих параметрів, до будівельного паспорта можуть вноситись зміни.

Будівельний паспорт складається за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку.

До складу будівельного паспорта входять: пакет документів, наданий замовником відповідно до пунктів 2.1, 2.2 цього розділу; схема забудови земельної ділянки, наведена у додатку 3 До цього Порядку; пам'ятка замовнику індивідуального будівництва.

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 06.11.2017 року № 289 визначено Перелік об'єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються (далі - Перелік).

Зокрема, згідно пункту 25 Переліку містобудівні умови та обмеження не надаються у випадку реконструкції житлових та нежитлових приміщень без зміни їх зовнішньої конфігурації та функціонального призначення, розміщення в існуючих житлових будинках, адміністративно-побутових та громадських будівлях вбудованих приміщень громадського призначення.

Аналіз наведеного свідчить про те, що саме будівництво нових індивідуальних (садибного типу) житлових будинків, садових, дачних будинків, а також реконструкція існуючих житлових будинків можлива на підставі будівельного паспорту.

Однак з позовних вимог ОСОБА_3 та наявних у справі матеріалів вбачається, що позивач має намір реконструювати нежитлову будівлю «Склад льоднику» під господарську будівлю, нежитлову будівлю «Квасильний цех» під індивідуальний житловий будинок (садибного типу). Тобто позивачем не дотримано умов щодо здійснення реконструкції будівель на підставі будівельного паспорту, а тому реконструкція нежитлових будівель належних Позивачу на праві власності («Склад льоднику» під господарську будівлю, «Квасильний цех» під індивідуальний житловий будинок (садибного типу) потребує надання містобудівних умов та обмежень.

Крім того, суд звертає увагу на те, що відповідно до заяви від 29.03.2018, реєстраційний № 980, ОСОБА_3 просив відповідача надати містобудівні умови і обмеження для проектування об'єкта будівництва, а не будівельний паспорт.

Враховуючи наведене суд вважає, що підстави для задоволення позовних вимог в цій частині відсутні.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частинами першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку суду позивачем доведено ті обставини, на яких ґрунтуються його позовні вимоги, в частині позовних про визнання протиправним та нечинним рішення 29 сесії 7 скликання Ніжинської міської ради Чернігівської області № 12-29/2017 від 04.10.2017 ''Про затвердження містобудівної документації ''План зонування території (зонінг) міста Ніжин Чернігівської області'' в частині встановлення такого типу територіально-планувальних зон як Торгівельна зона Г-6 (зона розташування магазинів, торгових центрів, ринків) в межах земельної ділянки за адресою: Чернігівська область, місто Ніжин, АДРЕСА_1, кадастровий номер НОМЕР_2:017:0016, а відповідачем не доведена правомірність прийнятого рішення в цій часині. Враховуючи зазначене, суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги в цій частині, в задоволення іншої частини позовних вимог необхідно відмовити.

Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

З огляду на те, що позивачем при поданні позову до суду було сплачено судовий збір в загальній сумі 1409 (одна тисяча чотириста дев'ять) грн. 60 коп. та судом задоволено половину позовних вимог ОСОБА_3, суд вважає за необхідне розподілити судові витрати між сторонами порівну та стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Ніжинської міської ради судовий збір в сумі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп.

Керуючись статтями 139, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та нечинним рішення 29 сесії 7 скликання Ніжинської міської ради Чернігівської області № 12-29/2017 від 04.10.2017 ''Про завтердження містобудівної документації ''План зонування території (зонінг) міста Ніжин Чернігівської області'' в частині встановлення такого типу територіально-планувальних зон як Торгівельна зона Г-6 (зона розташування магазинів, торгових центрів, ринків) в межах земельної ділянки за адресою: Чернігівська область, місто Ніжин, АДРЕСА_1, кадастровий номер НОМЕР_2:017:0016.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Ніжинської міської ради Чернігівської області 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп. судових витрат на користь ОСОБА_3.

В задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного рішення суду. Апеляційна скарга, з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_3 (АДРЕСА_2,16600, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).

Відповідач: Ніжинська міська рада Чернігівської області (площа Івана Франка, 1,м. Ніжин,Чернігівська область,16600, код ЄДРПОУ 34644701).

Відповідач: Відділ містобудування та архітектури виконавчого комітету Ніжинської міської ради (площа Івана Франка, 1,м. Ніжин,Чернігівська область,16600).

Повне судове рішення складено 03 грудня 2018 року.

Суддя О.В. Кашпур