ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
м. Київ
30 листопада 2018 року № 826/14206/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Скочок Т.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомОСОБА_1
до Подільської районної в місті Києві державної адміністрації
про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, дівоче прізвище ОСОБА_1, паспорт серії НОМЕР_1, виданий Подільським РУ ГУ МВС в м. Києві 16.03.2004) (далі також - позивач) з позовом до Подільської районної в місті Києві державної адміністрації (далі також - відповідач, Подільська РДА в м. Києві), в якому просила: визнати протиправними дії Подільської районної в місті Києві державної адміністрації щодо зняття ОСОБА_1 з реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_2; зобов'язати Подільську районну в місті Києві державну адміністрацію зареєструвати місце проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що їй стало відомо, що Подільська районна в місті Києві державна адміністрація вчинила дії щодо зняття ОСОБА_1 з реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_2. Такі дії відповідача позивач вважає протиправними з тієї підстави, що зняття ОСОБА_1 здійснено на підставі отриманого від Перемозької сільської ради Баришівського району Київської області повідомлення про зняття з реєстрації місця проживання особи, датованого 21.12.2016. Водночас зі змісту листа Перемозької сільської ради Баришівського району Київської області від 17.05.2017 №172 позивачка з'ясувала, що зазначене повідомлення містить недостовірну інформацію стосовно неї, а тому як наслідок не може бути законною підставою для зняття її з реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_2.
У призначеному судовому засіданні 23.01.2018 представники позивача підтримали заявлені позовні вимоги повністю, а представник відповідача заперечував проти позову з підстав, наведених у тексті його відзиву на позов.
Зокрема, свої заперечення представник відповідача мотивував тим, що до відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування особи Подільської районної в місті Києві державної адміністрації від Перемозької сільської ради Баришівського району Київської області надійшло повідомлення про зняття з реєстрації місця проживання громадянки ОСОБА_1 від 21.12.2016. Як пояснив представник відповідача у судовому засіданні, дане повідомлення було підписане посадовою особою та містило печатку Перемозької сільської ради Баришівського району Київської області, а тому сумніву у достовірності такого повідомлення у працівника профільного відділу Подільської РДА в м. Києві не виникло. На підставі цього повідомлення, керуючись п. 24 Правил реєстрації місця проживання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 №207, ОСОБА_1 було знято з реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_2 у зв'язку з вибуттям до нового місця проживання. За наведених мотивів представник відповідача стверджував про дотримання Подільською РДА в м. Києві норм чинного законодавства при здійсненні зняття позивачки з реєстрації місця проживання за вказаною вище адресою.
23.01.2018 суд, на підставі ч. 3 ст. 194 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалив про подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.
Розглянувши подані особами, які беруть участь у справі, документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
За даними наданого позивачем паспорту громадянина України серії НОМЕР_1, виданого ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, Подільським РУ ГУ МВС в м. Києві 16.03.2004, на стор. 11 такого паспорту Подільським РУ ГУ МВС України 11.10.1990 було зроблено відмітку про реєстрацію місця проживання громадянки за адресою: АДРЕСА_1.
Як свідчать наявні у справі матеріали та не заперечується представником відповідача ОСОБА_1, яка в 19.11.2016 у результаті проведеної реєстрації зміни імені змінила прізвище зі «ОСОБА_1» на «ОСОБА_1», про що до її паспорту громадянина України серії НОМЕР_1, виданого Подільським РУ ГУ МВС в м. Києві 16.03.2004, був внесений відповідний запис, було знято Подільською районною в місті Києві державною адміністрацією з реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_2. Про дану обставину позивач дізналася з довідки Комунального концерну «Центру комунального сервісу» від 05.05.2017.
В травні 2017 року позивач звернулась до Державної міграційної служби України із заявою від 22.05.2017 з питання визнання помилковими внесення відомостей про зняття її з реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_2 та зобов'язання органу реєстрації внести зміни до документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування, реєстру відповідної територіальної громади та надіслати інформацію до Реєстру відповідно до порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру.
З текстів листів Подільської районної в місті Києві державної адміністрації від 01.06.2017 №106- 106/Н-378-1445 та Департаменту з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 16.06.2017 №074/01/2-1161, наданих у відповідь на звернення ОСОБА_1 від 22.05.2017, вбачається наступне. Працівником відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Подільської районної в місті Києві державної адміністрації на підставі повідомлення про зняття з реєстрації місця проживання особи, що надійшло від Перемозької сільської ради Баришівського району Київської області від 21.12.2016 знято ОСОБА_1 з попереднього місця реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 у зв'язку з вибуттям до нового місця проживання.
Копія цього повідомлення про зняття з реєстрації місця проживання особи, датованого 21.12.2016, надане представником відповідача разом з відзивом на позов. За змістом цього Повідомлення за відомостями Перемозької сільської ради Баришівського району Київської області місце проживання ОСОБА_1, дата і місце народженні - ІНФОРМАЦІЯ_1, місто Київ, громадянство - Україна, знято з реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 у зв'язку із вибуттям до нового місця проживання: АДРЕСА_3 з 10.10.2009. Дане Повідомлення та підписане ОСОБА_4 та містить печатку Перемозької сільської ради Баришвського району Київської області.
Поряд з цим, позивач надала суду разом з матеріалами позовної заяви копію листа Виконавчого комітету Перемозької сільської ради Баришівського району Київської області від 17.05.2017 вих. №172, підписане Перемозьким сільським головою ОСОБА_4 та адресоване заступнику начальника управління карного розшуку Головного управління Національної поліції у м. Києві Худякову Є.О. В цьому листі Перемозький сільський голова ОСОБА_4 повідомив, що ОСОБА_1 на даний час не зареєстрована і не була зареєстрована в АДРЕСА_4. Ніяких довідок ОСОБА_1 чи її довіреній особі з приводу реєстрації її місця проживання виконавчим комітетом не видавалось.
Розглядаючи справу по суті, суд виходить з наступного.
Згідно із ч. 1 ст. 2 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в України» від 11.12.2003 №1382-IV (далі - Закон №1382) громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом.
У розумінні ст. 3 Закону №1382, місце проживання - житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини.
Відповідно до абз. 7 ст. 3 Закону №1382, орган реєстрації - виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, сільський голова (у разі якщо відповідно до законом виконавчий орган сільської ради не утворено), що здійснює реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.
Згідно п. 3 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 №207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру», реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюється повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.
Зокрема, розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради «Київської міської державної адміністрації) від 01.02.2016 № 48 «Про організаційно-правові заходи, пов'язані з наданням адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців, реєстрація місця проживання/перебування фізичних осіб у межах міста Києва, а також наданням відомостей з Державного земельного кадастру» районним у місті Києві державним адміністраціям з 04.04.2016 було передано функції щодо здійснення реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб.
Питання зняття з реєстрації місця проживання врегульовано положеннями ст. 7 Закону №1382 (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), згідно з ч. 1 якої зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі:
заяви особи або її представника, що подається до органу реєстрації;
судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;
свідоцтва про смерть;
паспорта або паспортного документа, що надійшов з органу державної реєстрації актів цивільного стану, або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку;
інших документів, які свідчать про припинення: підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства; підстав для проживання або перебування особи у спеціалізованій соціальній, установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту; підстав на право користування житловим приміщенням.
Зняття з реєстрації здійснюється в день звернення особи. За заявою особи зняття з реєстрації може бути здійснено одночасно з реєстрацією нового місця проживання з урахуванням вимог, визначених частиною одинадцятою статті 6 цього Закону (ч. 2 ст. 7 Закону №1382).
У такому випадку відповідно до статті 6 Закону, у разі якщо нове місце проживання особи знаходиться в іншій адміністративно-територіальній одиниці, орган реєстрації після реєстрації такого місця проживання надсилає повідомлення про зняття особи з реєстрації відповідному органу реєстрації за попереднім місцем проживання особи в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 №207 затверджено Правила реєстрації місця проживання (далі - Правила) та Порядок передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру. Вказані Правила визначають механізм здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб в Україні, а також встановлюють форми необхідних для цього документів.
За змістом положень до п.п. 4, 7, 8, 9 і 15 цих Правил громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.
Реєстрація місця проживання/перебування або зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється в день подання особою або її представником документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена одночасно із зняттям з попереднього місця проживання.
Реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою. У разі коли особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює реєстрацію місця проживання за однією з цих адрес за власним вибором. За адресою зареєстрованого місця проживання з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції.
Документи для здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи подаються до органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг) з урахуванням вимог Закону України «Про адміністративні послуги».
Відомості про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання вносяться до паспорта громадянина України, тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист (далі - документи, до яких вносяться відомості про місце проживання), а відомості про реєстрацію місця перебування - до довідки про звернення за захистом в Україні (документ, до якого вносяться відомості про місце перебування) шляхом проставлення в них відповідного штампа реєстрації місця проживання/перебування особи за формою згідно з додатком 1.
Крім цього, до створення реєстру територіальної громади картотеки з питань реєстрації осіб, які передані відповідному органу реєстрації, ДМС, житлово-експлуатаційними організаціями та іншими підприємствами, установами та організаціями, що забезпечували ведення картотек з питань реєстрації фізичних осіб, підтримуються в актуальному стані за карткою реєстрації особи та адресною карткою особи за відповідними формами згідно з додатками 4 та 5.
Відповідно до положень п.п. 18, 19, 23 і 24 Правил реєстрація місця проживання відбувається наступним чином. Так, для реєстрації місця проживання особа або її представник подає: 1) заяву за формами, наведеними відповідно у додатках 6, 7 або 8; 2) документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження; 3) квитанцію про сплату адміністративного збору (у разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір стягується лише за одну послугу); 4) документи, що підтверджують: право на проживання в житлі, - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім'ї (зазначені документи або згода не вимагаються при реєстрації місця проживання неповнолітніх дітей за адресою реєстрації місця проживання батьків / одного з батьків або законного представника/представників); 5) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку); 6) заяву про зняття з реєстрації місця проживання особи за формою згідно з додатком 11 (у разі здійснення реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання). Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання особи інші документи.
Працівник органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг перевіряє належність документа, до якого вносяться відомості про місце проживання (або документа, до якого вносяться відомості про місце перебування, - у разі реєстрації місця перебування), особі, що його подала, його дійсність, правильність заповнення заяви про реєстрацію місця проживання/перебування (у разі потреби надає допомогу особі в заповненні бланка заяви) та наявність документів, необхідних для реєстрації місця проживання/перебування, про що ним вчиняється відповідний запис у цій заяві.
Працівник органу реєстрації в день звернення особи або її представника чи в день отримання документів від центру надання адміністративних послуг або представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, посадової особи виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку, органів державної реєстрації актів цивільного стану або даних від органу соціального захисту населення приймає рішення про реєстрацію або про відмову у реєстрації місця проживання особи.
При цьому, в п. 24 Правил визначено, що у разі здійснення реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання в іншій адміністративно-територіальній одиниці до органу реєстрації, на території обслуговування якого було зареєстроване попереднє місце проживання особи, не пізніше наступного дня надсилається повідомлення (залежно від форми ведення реєстрів - в письмовій або електронній формі) про зняття з реєстрації місця проживання особи за формою згідно з додатком 15 для внесення інформації до відповідного реєстру територіальної громади. У документ особи (у формі книжечки), до якого вносяться відомості про реєстрацію місця проживання одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання, органом реєстрації спочатку проставляється штамп зняття з реєстрації місця проживання особи, а потім відповідний штамп реєстрації нового місця проживання особи.
У силу приписів положень п. 26 Правил зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі:
заяви особи або її представника за формою згідно з додатком 11;
рішення суду, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про зняття з реєстрації місця проживання особи, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;
свідоцтва про смерть;
повідомлення територіального органу або підрозділу ДМС із зазначенням відповідних реквізитів паспорта померлої особи або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку;
інших документів, які свідчать про припинення: підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства (інформація територіального органу ДМС або територіального підрозділу ДМС, на території обслуговування якого зареєстровано місце проживання особи, про закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання або копія рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання чи скасування дозволу на імміграцію та посвідки на постійне проживання в Україні); підстав для проживання бездомної особи у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту (письмове повідомлення соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту); підстав на право користування житловим приміщенням (закінчення строку дії договору оренди, найму, піднайму житлового приміщення, строку навчання в навчальному закладі (у разі реєстрації місця проживання в гуртожитку навчального закладу на час навчання), відчуження житла та інших визначених законодавством документів).
Відповідно до п. 27 Правил працівник органу реєстрації у день звернення особи (її представника) або в день отримання документів від центру надання адміністративних послуг, представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, посадової особи виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку:
приймає рішення про зняття з реєстрації або про відмову у знятті з реєстрації місця проживання особи;
вносить відомості про зняття з реєстрації місця проживання у документ, до якого вносяться відомості про місце проживання;
формує і вносить дані про зняття з реєстрації місця проживання особи до реєстру територіальної громади;
формує інформацію про зняття з реєстрації місця проживання особи для її передачі до Реєстру відповідно до Порядку;
оформляє і видає довідку про зняття з реєстрації місця проживання, форма якої наведена в додатку 16, дітям, які не досягли 16 років, та громадянам, які мають паспорт громадянина України у формі картки, а також вилучає раніше видану довідку про реєстрацію місця проживання для подальшого знищення;
повертає особі або її представнику, адміністратору центру надання адміністративних послуг, представнику спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту або посадовій особі виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителю багатоквартирного будинку документ, до якого внесені відомості про зняття з реєстрації місця проживання, довідку про зняття з реєстрації місця проживання, а також документи, які подавалися.
Якщо зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі документів, зазначених в абзацах третьому, сьомому - дев'ятому пункту 26 цих Правил, без надання документа, до якого вносяться відомості про реєстрацію місця проживання, штамп зняття з реєстрації місця проживання особи проставляється в такому документі у разі звернення особи.
Пунктом 28 Правил встановлено, що зняття з реєстрації місця проживання скасовуються в разі її проведення з порушенням вимог законодавства.
Судом встановлено, що до відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Подільської районної в місті Києві державної адміністрації надійшло повідомлення за визначеною формою згідно з додатком 15 до Правил, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 №207, про зняття з реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_2 громадянки України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії НОМЕР_1, виданий Подільським РУ ГУ МВС в м. Києві 16.03.2004, у зв'язку з вибуттям до нового місця проживання - Київська обл., Баришівський р-н, с. Перемога, вул. Київська, 7 з 10.10.2009.
З метою підтвердження обставини надсилання Перемозькою сільською радою Баришівського району Київської області вказаного Повідомлення на адресу відповідача, судом на адресу Перемозької сільської ради Баришівського району Київської області скеровано судовий запит від 08.12.2017 №826/14206/17.
У своєму листі від 26.12.2017 вих. №435 Виконавчий комітет Перемозької сільської ради Баришівського району Київської області, в особі Перемозького сільського голови ОСОБА_4, у відповідь на вказаний судовий запит зазначив, що ніяких повідомлень з приводу зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_1 виконавчим комітетом не видавалось. Також в листі від 26.12.2017 №435 повідомлено, що ОСОБА_1 на даний час не зареєстрована та не була зареєстрована в АДРЕСА_4.
Таким чином, наявний у справі лист від 26.12.2017 вих. №435 свідчить про те, що Виконавчим комітетом Перемозької сільської ради Баришівського району Київської області заперечується як факт автентичності повідомлення про зняття з реєстрації місяця проживання особи, датованого 21.12.2016, так і не підтверджуються обставини направлення такого Повідомлення на адресу Подільської районної в місті Києві державної адміністрації та реєстрації місця проживання позивачки на території с. Перемога Баришівського району Київської області.
З огляду на це, суд приходить до висновку, що зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 було здійснено відповідачем безпідставно, а тому не може бути визнане законним. Як наслідок, суд вважає позовні вимоги позивача в частині визнання протиправними дій Подільської районної в місті Києві державної адміністрації щодо зняття ОСОБА_1 з реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_2 правомірними та обґрунтованими.
Що стосується заявленої позивачем вимоги зобов'язального характеру, яка полягає у зобов'язанні відповідача провести реєстрацію місця проживання позивача за адресою: АДРЕСА_1, то така позовна вимога, на думку суду, є передчасною. Оскільки п. 28 Правил реєстрації місця проживання визначений порядок скасування органом реєстрації зняття з реєстрації місця проживання у разі проведення такої з порушенням норм чинного законодавства. В даному випадку суд вважає, що такі обставини можуть бути встановлені органом реєстрації на підставі отримання тексту рішення суду у даній справі, що набрало законної сили у встановленому Кодексом адміністративного судочинства України порядку). А тому як наслідок застосування процедури реєстрації місця проживання позивача за відповідною адресою у місті Києві до реалізації процедури скасування зняття з реєстрації місця проживання, вчиненої з порушенням чинного законодавства, не відповідатиме встановленому Постановою Кабінету від 02.03.2016 №207 порядку реєстрації місця проживання.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У силу ч.ч. 1 та 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Беручи до уваги викладене, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог в частині вимог про визнання протиправними дії Подільської районної в місті Києві державної адміністрації щодо зняття ОСОБА_1 з реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_2 та наявність підстав для задоволення позову в зазначеній частині.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору (ч. 3 ст. 139 цього ж Кодексу).
Як вбачається з наявної у матеріалах справи квитанції від 04.12.2017 №0.0.908436879.1, позивачем під час звернення з даним позовом до суду сплачено судовий збір у розмірі 640 грн. відтак, з урахуванням задоволення позовних вимог, присудженню на користь позивача підлягає судових збір у розмірі 640 грн.
Керуючись статтями 2, 5-11, 19, 72-77, 90, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Позовні вимоги ОСОБА_1 до Подільської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.
2. Визнати протиправними дії Подільської районної в місті Києві державної адміністрації щодо зняття ОСОБА_1 з реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_2.
3. В решті позовних вимог відмовити.
4. Присудити здійснені ОСОБА_1 (паспорт серії НОМЕР_1, виданий Подільським РУ ГУ МВС в м. Києві 16.03.2004) документально підтверджені судові витрати у розмірі 640 грн. (шістсот сорок гривень) за рахунок бюджетних асигнувань Подільської районної в місті Києві державної адміністрації (код ЄДРПОУ 37333608, адреса: 04070, м. Київ, Контрактова площа, 2).
Рішення набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.О. Скочок