Ухвала від 29.11.2018 по справі 1140/2680/18

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

29 листопада 2018 року м. Кропивницький Справа № 1140/2680/18

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кармазиної Т.М., розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Кропивницького міського військового комісаріату, Військово-лікарської комісії Кропивницького міського військового комісаріату, Військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 , про визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати протиправним та скасувати рішення військово-лікарської комісії Кропивницького міського військового комісаріату, зазначене у протоколі №12 від 30.05.2018 р. щодо невнесення у протокол захворювання, встановленого у ОСОБА_1 , визначеного п. «в» ст.53 «виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки К25-К26 з незначними порушеннями функцій» графи І, Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України №402 від 14.08.2008 р.

Ухвалою суду від 17 жовтня 2018 року відкрито провадження у справі за вказаним позовом та вирішено здійснювати її розгляд за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 06 листопада 2018 року (а.с.1).

06 листопада 2018 року розгляд справи відкладено на 29.11.2018 року в зв'язку із залученням до участі у справі ще одного відповідача Військово-лікарську комісію ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.79-80).

22.11.2018 року та 29.11.2018 року позивачем, через канцелярію суду, подано заяву про залишення позову без розгляду, з проханням розглянути дану заяву за його відсутності (а.с.123-124).

В обґрунтування даної заяви позивач посилався на те, що станом на день розгляду справи, обставини які стали підставою його звернення до суду за захистом своїх прав змінились, а саме ним була пройдена чергова медична комісія де було підтверджено захворювання, за цих обставин обласний військовий комісаріат, визнав його непридатним в мирний час та обмежено придатним у воєнний стан (а.с.124).

Представником Кропивницького міського військового комісаріату погоджено заяву позивача про розгляд справи в порядку письмового провадження (а.с.124).

Представники військово-лікарських комісій, будучи належним чином повідомленими про дату, час та місце судового розгляду справи, у судове засідання не прибули, причини неявки суду не повідомили (а.с.90, 91).

Таким чином, враховуючи викладене, а також з урахуванням приписів ч.9 ст.205 КАС України, суд визнав за можливе здійснити розгляд справи у порядку письмового провадження.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.

Розглядаючи справу, суд виходить з того, що частиною 3 статті 9 КАС України передбачено диспозитивний принцип адміністративного судочинства, відповідно до якого кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Враховуючи вищевикладене, адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду.

Також, суд зазначає, що залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє права позивача повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Крім того, в поданій до суду заяві позивач просить вирішити питання про повернення судового збору з бюджету.

Частиною 5 статті 240 КАС України передбачено, що в ухвалі про залишення позову без розгляду можуть бути вирішені питання про розподіл між сторонами судових витрат, про повернення судового збору з бюджету.

Відповідно до ч.2 ст.132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з п.4 ч.1 ст.7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду, зокрема, у разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).

Таким чином, законодавцем чітко визначено випадки, коли сплачена сума судового збору, у разі залишення заяви або скарги без розгляду, поверненню не підлягає. Одним з таких випадків є залишення заяви без розгляду за заявою позивача.

Враховуючи викладене, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання представника позивача про повернення судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.209, 237, 240, 243, 248, 256 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про залишення його позову до Кропивницького міського військового комісаріату, Військово-лікарської комісії Кропивницького міського військового комісаріату, Військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 , про визнання протиправним та скасування рішення, без розгляду - задовольнити.

Позовну заяву ОСОБА_1 до Кропивницького міського військового комісаріату, Військово-лікарської комісії Кропивницького міського військового комісаріату, Військово-лікарської комісії Кропивницького обласного військового комісаріату, про визнання протиправним та скасування рішення - залишити без розгляду.

Копію ухвали невідкладно надіслати учасникам справи.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст.256 КАС України, та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду у 15 - денний строк, встановлений ст.295 КАС України.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Т.М. Кармазина