Рішення від 20.11.2018 по справі 1840/2909/18

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 листопада 2018 р. Справа № 1840/2909/18

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Кравченка Є.Д.,

за участю секретаря судового засідання - Волкової Ю.В.,

представника відповідача та третьої особи - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу № 1840/2909/18

за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2

до Виконавчого комітету Сумської міської ради,

треті особи: ОСОБА_3 архітектури та містобудування Сумської міської ради, комісія з питань звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми

про визнання протиправним та скасування рішення в частині,-

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 (далі - позивач) звернулася до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Виконавчого комітету Сумської міської ради (далі - відповідач), треті особи: ОСОБА_3 архітектури та містобудування Сумської міської ради, комісія з питань звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми, в якій з урахуванням збільшених позовних вимог просить:

- визнати протиправними та скасувати пункти 5, 6 додатку до рішення Виконавчого комітету Сумської міської ради від 10.07.2018 № 383 «Про звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності» щодо знесення тимчасової споруди жовто-білого кольору («овочі-фрукти») по вул. Петропавлівській біля будинку 74 (перехрестя пров. Огарьова-вул. Петропавлівської) та тимчасової споруди жовто-білого кольору («Кондитерські вироби») по вул. Петропавлівській біля будинку 74 (перехрестя вул. ОСОБА_4 - вул. Петропавлівська);

- встановити відсутність компетенції у Виконавчого комітету Сумської міської ради на вчинення дій щодо примусового демонтажу тимчасових споруд.

Позовні вимоги мотивовані тим, що пунктами 5, 6 додатку до оскаржуваного рішення передбачено здійснити демонтаж тимчасових споруд, в який позивач здійснює господарську діяльність. Позивач стверджує, що має дозвільні документи на розміщення кіосків, а саме відповідні паспорти, видані управлінням архітектури та містобудування Сумської міської ради, а інших дозвільних документів чинним законодавством для розміщення тимчасових споруд для провадження господарської діяльності не передбачено. Крім того, позивач звертає увагу на те, що в оскаржуваному рішенні зазначено, що воно прийнято відповідно до Порядку звільнення земельних ділянок від незаконного встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми затвердженого рішенням Сумської міської ради від 25.07.2012 року № 1668-МР, проте на офіційному сайті Сумської міської ради https://smr.gov.ua/uk/, в реєстрі діючих регуляторних актів, в прийнятих Сумською міською радою рішеннях вказаний нормативний акт відсутній. На переконання позивача, у разі якщо рішення Сумської міської ради від 25.07.2012 № 1668-МР не відноситься до регуляторних актів, то воно відповідно не може застосовуватись Виконавчим комітетом при прийнятті рішень. Також, позивач вважає, що оскаржуване рішення прийняте відповідачем поза межами його компетенції, визначеної ст. 52 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"

У судове засідання позивач та його представник не прибули, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлені належним чином, про причини неявки суд не повідомили.

Представник відповідача та третьої особи ОСОБА_3 архітектури та містобудування Сумської міської ради у судовому засіданні проти позову заперечував, просив суд відмовити у його задоволенні.

Відповідач подав до суду письмовий відзив на позовну заяву, в якому зазначив, позивач не надав відповідачу та третім особам по справі жодних дозвільних документів, які б засвідчували законність розміщення тимчасових споруд, а також документів, що посвідчують право на земельні ділянки. Стосовно посилання позивача на наявність паспортів зовнішнього опорядження, відповідач зазначив, що останні є технічною документацією та не дають дозволу на провадження господарської діяльності у тимчасових спорудах. Крім того, відповідач зазначив, що оскаржуване рішення та рішення, якими до нього вносилися зміни, були офіційно оприлюднені на муніципальному порталі та опубліковані на офіційному сайті Сумської міської ради у розділі «Документи/Реєстр чинних нормативних актів», водночас зауважив, що питання віднесення того чи іншого акту до категорії регуляторних встановлено Законом України «Про засади державної регуляторної політики» та не залежить від розміщення такого акту в певному розділі офіційного веб-сайту в мережі Інтернет.

Представник третьої особи комісії з питань звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Заслухавши пояснення представника відповідача та третьої особи, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовна заява не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 10.07.2018 виконавчим комітетом Сумської міської ради прийнято рішення № 383 «Про звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми», пунктами 1, 2 якого вирішено ОСОБА_3 архітектури та містобудування Сумської міської ради (ОСОБА_5В.) вжити заходів щодо попередження про звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд згідно з додатком. У разі невиконання власником тимчасової споруди вимог щодо усунення порушень чинного законодавства України та не приведення земельної ділянки у попередній стан, комісії з питань звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми (ОСОБА_6В.) вжити відповідних заходів (зворотній бік а.с. 8).

Додатком до рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 10.07.2018 № 383 затверджено Перелік тимчасових споруд, які підлягають демонтажу.

У пунктах 5 та 6 вказаного додатку зазначено наступні об'єкти: тимчасова споруда жовто-білого кольору («овочі-фрукти»), що розташована за адресою: вул. Петропавлівська, біля будинку 74 (перехрестя пров. Огарьова - вул. Петропавлівської) (пункт 5 додатку); тимчасова споруда жовто-білого кольору («Кондитерські вироби»), що розташована за адресою: вул. Петропавлівська, біля будинку 74 (перехрестя вул. ОСОБА_4 - вул. Петропавлівська) (а.с. 8).

ОСОБА_3 архітектури та містобудування Сумської міської ради від 02.08.2018 № 106/0801-17 позивача повідомлено, що на виконання рішень виконавчого комітету Сумської міської ради «Про звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми» комісія з питань звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми, що створена розпорядженням міського голови міста Суми від 16.12.2016 № 383-Р (зі змінами) буде проводити роботи з демонтажу незаконно встановлених тимчасових споруд 03 серпня 2018 року, починаючи з 01.00 години ранку (а.с. 41).

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Позивач стверджує, що має дозвільні документи на провадження господарської діяльності у вказаних об'єктах, на підтвердження чого надав паспорти зовнішнього опорядження МАФ (лоток) по вул. Петропавлівській в м. Суми, які видані у 2009 році (а.с. 9-15, 42-48).

Однак, суд не бере до уваги вказаний аргумент позивача та зазначає, що згідно зі ст. 24 Законом України «Про планування та забудову території» (в редакції станом на 2009 рік) розміщення тимчасових споруд та реклами здійснюється в порядку, встановленому законодавством.

На підставі вказаної норми, з урахуванням положень Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», Методичних рекомендацій щодо встановлення порядку розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності, затверджених Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 04.09.2006 № 296, рішенням Сумської міської ради від 06 березня 2007 року № 429-МР було затверджено Правила розміщення і утримання малих архітектурних форм для здійснення підприємницької та іншої діяльності на території міста Суми (далі - Правила № 429- МР) (а.с. 82-87).

Порядок надання дозволу на розміщення малих архітектурних форм визначено розділом 5 Правил № 429-МР.

Відповідно до п. 5.1 р. 5 Правил № 429-МР для отримання дозволу на розміщення малої архітектурної форми, незалежно від наявності земельної ділянки, суб'єкт підприємницької діяльності подає до управління „Єдиний офіс” Сумської міської ради письмову заяву встановленої форми (додаток 1), в якій зазначаються бажане місце розміщення та термін дії, функціональне призначення і характеристика об'єкта. До заяви додаються документи згідно переліку.

Згідно з п. 5.9 р. 5 Правил № 429-МР управління архітектури та містобудування Сумської міської ради на підставі наданих документів протягом п'яти робочих днів видає дозвіл на розміщення малої архітектурної форми (тимчасової споруди).

Відповідно до п. 5.11 р. 5 Правил № 429-МР після отримання дозволу на розміщення малої архітектурної форми (тимчасової споруди) заявник (за власним вибором) звертається до підприємства чи організації, які мають ліцензію на певний вид робіт і замовляє паспорт прив'язки малої архітектурної форми.

Паспорт повинен містити:

- креслення фасадів об'єкта з кольоровим вирішенням (масштаб 1:200; 1:100);

- план прив'язки малої архітектурної форми та благоустрою території (на топографо-геодизичній основі масштабу 1: 500);

- текстові матеріали з вимогами щодо естетичного вигляду та інженерного забезпечення об'єкта;

- креслення вузлів підключення до інженерних мереж (масштаб 1:100) - при потребі.

Згідно із п. 5.13 р. 5 Правил № 429-МР після подання підприємством чи організацією паспорту прив'язки до управління архітектури та містобудування Сумської міської ради, остання перевіряє відповідність додержання державних будівельних норм та погоджує його.

Відповідно до п. 7.1 р. 7 Правил № 429-МР термін дії дозволу на розміщення малої архітектурної форми визначається терміном дії документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою і може бути подовжений на підставі документа, що посвідчує подовження терміну дії користування відповідною земельною ділянкою без переоформлення паспорта прив'язки.

Таким чином, розміщення малої архітектурної форми (тимчасової споруди) у м. Суми в 2009 році здійснювалось не на підставі паспорту зовнішнього опорядження фасаду, що є технічною документацією, а на підставі дозволу управління архітектури та містобудування Сумської міської ради, за умови наявності погодженого паспорту прив'язки та документу, що посвідчує право користування земельною ділянкою. Термін дії дозволу визначався терміном дії документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою.

Рішенням Сумської міської ради від 30 листопада 2016 року № 1498-МР (а.с. 89) затверджено нові Правила розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Суми (далі - Правила № 1498-МР) (а.с. 90-98), які вступили в дію з 24.01.2018 (з моменту набрання чинності рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 16.01.2018 № 45 «Про затвердження Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми та їх архітектурного типу» (а.с. 99)).

Згідно із п. 6.1 р. 6 Правил № 1498-МР документація щодо встановлення тимчасових споруд та укладені до набрання чинності цими Правилами договори, дійсні до закінчення терміну їх дії.

Судом встановлено, що станом на 24.01.2018 між Сумською міською радою та ФОП ОСОБА_2 були укладені договори про встановлення особистого строкового сервітуту на користування місцем для розміщення тимчасової споруди в м. Суми від 01.03.2016 № 001/16 від 01.03.2016 та № 002/16 зі строком дії до 28.02.2018 (а.с. 100-103, 104-107).

Отже, на момент прийняття оскаржуваного рішення виконавчого комітету Сумської міської ради 10.07.2018 у позивача були відсутні будь-які дозвільні документи, які б засвідчували законність розміщення тимчасових споруд, а також документи, що посвідчують право на земельну ділянку, оскільки законодавство вимагає наявність паспортів-прив'язок, а не паспортів зовнішнього опорядження, які надав позивач, крім того строки дії договорів на підставі яких позивач використовував земельні ділянки під тимчасовими спорудами, закінчились, доказів укладення нових договорів позивачем суду надано не було.

Згідно із п. 2.1 р. 2 Порядку звільнення земельних ділянок від незаконного встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 25.07.2012 № 1668-МР (зі змінами) (далі - Порядок № 1668-МР) (а.с. 108-113), демонтажу (знесенню) підлягають незаконно встановлені ТС, а відповідна земельна ділянка поверненню та приведенню у попередній стан, у випадках:

1) відсутності паспорта прив'язки ТС, інших дозвільних документів:

2) анулювання паспорта прив'язки ТС, закінчення терміну його дії;

3) самовільного розміщення ТС;

4) у разі невідповідності розташування ТС паспорту прив'язки ТС, будівельним нормам та правилам;

5) відсутності документа, що посвідчує право на земельну ділянку;

6) самовільної зміни власником ТС її призначення;

7) за рішенням судових органів або поданням інших органів державної влади;

8) в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

Згідно із ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Згідно із п. 1, 3 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи, що відповідачем належним чином доведено факт відсутності у позивача на момент прийняття оскаржуваного рішення дозвільних документів на розміщення тимчасових споруд, а також документів, що посвідчують право на земельну ділянку, суд дійшов висновку, що оскаржуване рішення виконавчого комітету Сумської міської ради в частині демонтажу тимчасових споруд по вул. Петропавлівській біля будинку 74 (перехрестя пров. Огарьова-вул. Петропавлівської) та по вул. Петропавлівській біля будинку 74 (перехрестя вул. ОСОБА_4 - вул. Петропавлівська) є законним, обґрунтованим, відповідає вимогам ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому не підлягає скасуванню.

Стосовно посилання позивача на те, що Порядок № 1668-МР не підлягає застосуванню, оскільки останній не розміщено у відповідних розділах офіційного сайту Сумської міської ради https://smr.gov.ua/uk/, суд не бере його до уваги та зазначає наступне.

Згідно із п. 1 розпорядження Сумського міського голови від 30.03.2016 № 83-Р (зі змінами, внесеними розпорядженням міського голови від 28.03.2018 № 107-Р) (а.с. 115-116) офіційний сайт Сумської міської ради https://smr.gov.ua/uk/ працює з 01.04.2016.

Отже, Порядок № 1668-МР, що затверджений рішенням Сумської міської ради від 25.07.2012 № 1668-МР не міг бути оприлюднений на вказаному ресурсі.

Водночас, відповідно до п. 2 розпорядження міського голови від 30.03.2016 № 83-Р інформація, оприлюднена на Муніципальному інформаційному порталі (www.meria.sumy.ua) до 01.04.2016, є офіційною.

Судом встановлено, що рішення Сумської міської ради від 25.07.2012 № 1668-МР, а також рішення Сумської міської ради від 29.05.2013 № 2393-МР та від 29.10.2014 № 3645-МР, якими вносилися до нього зміни, були опубліковані у відповідних розділах на Муніципальному інформаційному порталі (www.meria.sumy.ua), що підтверджується роздруківкою інформації, розміщеної на Муніципальному інформаційному порталі www.meria.sumy.ua. (а.с. 117-132).

Крім того, вказані рішення Сумської міської ради були опубліковані на офіційному сайті Сумської міської ради https://smr.gov.ua/uk/ у розділі «Документи/Реєстр чинних нормативних актів», що підтверджується роздруківкою інформації, розміщеної на офіційному сайті Сумської міської ради https://smr.gov.ua/uk/ (а.с. 133-142).

Також, суд відмовляє у задоволенні позовної вимоги про встановлення відсутності компетенції у Виконавчого комітету Сумської міської ради на вчинення дій щодо примусового демонтажу тимчасових споруд з огляду на наступне.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 144 Конституції України передбачено, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Аналогічне положення містить частина 1 статті 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якою визначено, що акти ради, виконавчого комітету ради, прийняті в межах наданих йому повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Статтею 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» регламентовано, що розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 21.10.2011 N 244, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за №1330/20068.

Механізм розміщення тимчасових споруд торгового, побутового, соціально- культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми, а також встановлення та справляння плати за використання землі визначені Правилами розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Суми, затвердженими рішенням Сумської міської ради від 30.11.2016 № 1498-МР (далі - Правила № 1498-МР).

Правила № 1498-МР є нормативно - правовим актом регуляторного характеру, які розроблено відповідно до Земельного кодексу України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про благоустрій населених пунктів», Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244.

Механізм, підстави, терміни і порядок проведення демонтажу тимчасових споруд (надалі - ТС) для здійснення підприємницької діяльності на території м. Суми, що розміщені з порушенням вимог чинного законодавства України, визначений Порядком звільнення земельних ділянок від незаконного встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми, затвердженим рішенням Сумської міської ради від 25.07.2012 № 1668-МР (зі змінами) (далі - Порядок №1668-МР).

Порядок № 1668-МР розроблений відповідно до Конституції України, Цивільного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 року № 244.

Відповідно до п 2.2. Порядку № 1668-МР за наявності підстав для знесення (демонтажу) ТС, передбачених пунктом 2.1. даного Порядку, складається протокол Комісії з питань звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми (далі - Комісія), склад якої затверджується розпорядженням міського голови. На підставі протокольного рішення Комісії управління архітектури та містобудування Сумської міської ради готує проект рішення про звільнення земельних ділянок від ТС, які встановлені з порушенням вимог чинного законодавства України з переліком ТС, що підлягають знесенню (демонтажу), і надає його на розгляд виконавчому комітету Сумської міської ради.

Згідно із п. 2.3 Порядку № 1668-МР прийняте рішення виконавчого комітету Сумської міської ради про звільнення земельних ділянок від незаконно розміщених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території м. Суми розміщується на офіційному сайті Сумської міської ради, в офіційному віснику Сумської міської ради, на інформаційних стендах управління підприємництва, торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Сумської міської ради.

Згідно із пунктами 2.4, 2.5 Порядку № 1668-МР на підставі прийнятого рішення виконавчого комітету Сумської міської ради про звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми, Зарічною та Ковпаківською районними в місті Суми адміністраціями (за належністю) готуються попередження з посиланням на відповідне рішення виконавчого комітету і наклеюється на ТС з проведенням фотофіксації. У попередженні визначається термін усунення порушень вимог чинного законодавства України та приведення земельної ділянки у попередній стан. У разі невиконання власником ТС вимог щодо усунення порушень чинного законодавства України та не приведення земельної ділянки у попередній стан протягом строку, зазначеного у попередженні, демонтаж (знесення) ТС виконується комунальним підприємством або іншим суб'єктом господарювання, з яким відповідний виконавчий орган міської ради уклав договір та яке безпосередньо займається знесенням (демонтажем). У разі необхідності, під час знесення (демонтажу) ТС залучаються представники державних органів, міських служб та організацій (Державної автомобільної інспекції, Сумського державного комунального підприємства електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло», правоохоронних органів тощо).

Як вбачається з матеріалів справи, рішення Сумської міської ради від 25.07.2012 № 1668-МР є чинним, а тому виконавчий комітет Сумської міської ради на виконання цього рішення зобов'язаний був прийняти рішення про звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд.

Суд зазначає, що спірне рішення виконавчого комітету Сумської міської ради прийняте у відповідності з рішенням Сумської міської ради від 25.07.2012 № 1668-МР, яким до повноважень виконавчого комітету Сумської міської ради віднесено прийняття рішень про звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що прийняття рішень про звільнення земельних ділянок від незаконного встановлених тимчасових споруд, а також вжиття заходів щодо примусового демонтажу таких споруд відносяться до компетенції Виконавчого комітету Сумської міської ради, а тому у задоволенні позовних вимог в цій частині слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Сумської міської ради, треті особи: ОСОБА_3 архітектури та містобудування Сумської міської ради, комісія з питань звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми про визнання протиправним та скасування рішення в частині - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Є.Д. Кравченко

Повний текст рішення складений та підписаний 29.11.2018.