Ухвала від 26.11.2018 по справі 234/18407/18

Справа № 234/18407/18

Провадження № 2-а/234/346/18

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 листопада 2018 року Суддя Краматорського міського суду Донецької області Лутай А.М.,

розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 наук України та ОСОБА_3 України Київського науково-дослідного Інституту медицини труда за участю ОСОБА_2 наук Науково-дослідного Інституту Травматології та ортопедії, Департаменту охорони здоров'я Донецької облдержадміністрації, Донецької обласної судово-медичної експертизи про зобов'язання провести спеціальне судово-медичне розслідування, -

ВСТАНОВИВ:

23 листопада 2018 року до Краматорського міського суду Донецької області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 наук України та ОСОБА_3 України Київського науково-дослідного Інституту медицини труда за участю ОСОБА_2 наук Науково-дослідного Інституту Травматології та ортопедії, Департаменту охорони здоров'я Донецької облдержадміністрації, Донецької обласної судово-медичної експертизи про зобов'язання провести спеціальне судово-медичне розслідування.

Відповідно до частини 1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Згідно із частиною 1 ст.8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016р №1402-VIII ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.

Відповідно до ст.171 ч.1 п.4 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Прийняття судом рішення з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 КАС України, є підставою для скасування такого рішення апеляційною інстанцією відповідно до ст.318 КАС України.

Отже, суд повинен суворо дотримуватися правил підсудності.

Статтею 20 КАС України передбачено розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів, відповідно до якого визначено, які адміністративні справи підлягають розгляду місцевими загальними судами як адміністративними судами, а які окружними адміністративними судами.

Так, згідно ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:

оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;

уточнення списку виборців;

оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;

оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:

примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;

примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених п.п.1-3 ч.1 цієї статті.

5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".

Згідно ч.2 ст.20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною 1 цієї статті.

Вищевказаний перелік справ, підсудних місцевим загальним судам як адміністративним судам, є вичерпним.

З огляду на вказане, адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 за предметною підсудністю належать до юрисдикції окружних адміністративних судів відповідно до ч.2 ст.20 КАС України.

Краматорський міський суд Донецької області є місцевим загальним судом, до юрисдикції якого віднесено вирішення адміністративних справ, визначених виключно у ч.1 ст.20 КАС України.

За місцезнаходженням відповідача - Департаменту охорони здоров'я Донецької облдержадміністрації діє відповідний окружний адміністративний суд Донецький окружний адміністративний суд (адреса: 84122, Донецька область, м.Слов'янськ, вул.Добровольського, буд.1, веб-сайт: https://adm.dn.court.gov.ua, E-mail: inbox@adm.dn.court.gov.ua, телефони: канцелярія (0626) 66-40-43).

Враховуючи зазначене, керуючись згідно ст.129 Конституції України верховенством права, провадження у даній адміністративній справі не може бути відкрито Краматорським міським судом Донецької області, як адміністративним судом, оскільки справа предметно не підсудна цьому суду, а вирішення справи по суті завідомо створює підставу для скасування прийнятого по ній судового рішення.

Враховуючи недопустимість порушення правил щодо підсудності, а також ту обставину, що позивачем позовну заяву подано з порушенням предметної юрисдикції адміністративних судів, доходжу висновку про необхідність передати адміністративну справу до Донецького окружного адміністративного суду.

Керуючись ст.ст.20, 169, 171, 256, 294, 295, 297 КАС України, ст.129 Конституції України,

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 наук України та ОСОБА_3 України Київського науково-дослідного Інституту медицини труда за участю ОСОБА_2 наук Науково-дослідного Інституту Травматології та ортопедії, Департаменту охорони здоров'я Донецької облдержадміністрації, Донецької обласної судово-медичної експертизи про зобов'язання провести спеціальне судово-медичне розслідування, - передати на розгляд Донецькому окружному адміністративному суду, який знаходиться за адресою: 84122, Донецька область, м.Слов'янськ, вул.Добровольського, буд.1.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення до Першого апеляційного адміністративного суду.

Суддя: А.М.Лутай