справа № 166/814/18
провадження № 3/166/553/18
код категорії 357
ч.1 ст. КУпАП 204-1
іменем України
смт. Ратне 28 листопада 2018 року
Суддя Ратнівського районного суду Волинської області Лях В.І., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,
за ч.1 ст.204-1 КУпАП, -
З протоколу про адміністративне правопорушення від 05.07.2018 року слідує, що 05.07.2018 року о 18 год. 30 хв. на території Млинівської сільської ради Ратнівського району Волинської області в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення "Доманове" під час проходження паспортного контролю на в'їзд в Україну було виялено громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який на паспортний контроль пред'явив паспорт громадянина ОСОБА_2, серії ВН7282863, виданого на ім'я Burmisztrov Oleksij, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.204-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Дослідивши матеріали справи приходжу до наступного.
Відповідальність за ч.1 ст.204-1 КУпАП наступає у випадках перетинання або спроби перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.
Як встановлено судом, при перетині державного кордону України в пункті пропуску ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 пред'явив для перетину державного кордону України паспорт громадянина ОСОБА_2, виданого на ім'я Burmisztrov Oleksij, ІНФОРМАЦІЯ_1, що кваліфіковано як спроба незаконного перетину державного кордону України по невідповідному документу. Під час з'ясування наявності підстав для перетину Державного кордону України було з'ясовано, що Burmisztrov Oleksij є також громадянином України, має паспорт громадянина України.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого статтею 204-1 КУпАП, полягає у перетинанні або спробі перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади. Відповідно до вимог ЗУ «Про державний кордон України», перетинання державного кордону України здійснюється на шляхах сполучення через державний кордон з додержанням встановленого порядку.
Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі умислу.
Зокрема, відповідно дост. 12 Закону України «Про державний кордон України» пропуск осіб, які перетинають державний кордон України, здійснюється органами Державної прикордонної служби України за дійсними документами на право в'їзду на територію України або виїзду з України.
Частинами 2 та 3 ст. 6 Закону України «Про прикордонний контроль» від 05.11.2009 рокуза№1710-VI, який визначає умови перетинання державного кордону України, передбачено, що початком здійснення прикордонного контролю, зокрема, особи, є момент подання особою паспортного, інших визначених законодавством документів для перевірки уповноваженій службовій особі Державної прикордонної служби України. Пропуск осіб через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Державної прикордонної служби України за дійсними паспортними документами, а у передбачених законодавством України випадках також за іншими документами.
Положення п. 1 ст. 2 Закону України «Про громадянство України» в тій частині, що громадяни України, які набули громадянства іншої держави у правових відносинах з Україною залишаються лише громадянами України, автоматично не призводять до недійсності документів, виданих в установленому порядку іншою державою.
За таких обставин, коли відсутні будь-які об'єктивні данні про недійсність паспорту громадянина ОСОБА_2, виданого на ім'я Burmisztrov Oleksij, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, не відповідає фактичним обставинам справи та вказує на відсутність як об'єктивної, так і суб'єктивної сторони правопорушення.
Враховуючи встановлені обставини в справі, дослідженими доказами, приходжу до висновку, що в притягненні ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.204-1 на підставі ч.1 ст.247 КУпАП, слід відмовити, за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
В зв'язку із чим, в силу вимог ст.247 КУпАП, розпочате провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Керуючись п.1 ст.247, ст.ст.283, 284 КУпАП,-
Відмовити в притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.204-1 КУпАП, за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Справу щодо ОСОБА_1 провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду через Ратнівський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Лях В.І.