Ухвала від 29.11.2018 по справі 158/2885/18

Справа № 158/2885/18

Провадження № 2-а/0158/141/18 Рядок для статзвіту № 13

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

29 листопада 2018 року місто Ківерці

Суддя Ківерцівського районного суду Волинської області Костюкевич О.К., вивчивши матеріали справи за адміністративним позовом військової частини НОМЕР_1 Державної прикордонної служби України до громадянина Соціалістичної Республіки В'єтнам ОСОБА_1 про продовження строку затримання з метою забезпечення передачі іноземця відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, -

ВСТАНОВИВ:

29 листопада 2018 року о 10 год. 30 хв. до канцелярії Ківерцівського районного суду Волинської надійшов адміністративний позов військової частини НОМЕР_1 Державної прикордонної служби України до громадянина Соціалістичної Республіки В'єтнам ОСОБА_1 про продовження строку затримання з метою забезпечення передачі іноземця відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію.

Відповідно до частини статті 122 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

В силу ч. 12 ст. 289 КАС України про продовження строку затримання не пізніш як за п'ять днів до його закінчення орган (підрозділ), за клопотанням якого затримано іноземця або особу без громадянства, кожні шість місяців подає відповідний адміністративний позов.

Крім того, положеннями частини першої ст. 123 КАС України передбачено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Позивач адміністративний позов подав до суду 29.11.2018 року, коли строк затримання відповідача громадянина Соціалістичної Республіки В'єтнам ОСОБА_1 закінчується 02.12.2018 року, тобто з пропуском строку звернення до адміністративного суду. Крім того, при подачі адміністративного позову позивачем не подано клопотання про поновлення строку.

За таких обставин, виходячи з правил ст. 123 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, слід залишити без руху.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 122, 123 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов військової частини НОМЕР_1 Державної прикордонної служби України до громадянина Соціалістичної Республіки В'єтнам ОСОБА_1 про продовження строку затримання з метою забезпечення передачі іноземця відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію залишити без руху.

В строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали позивач має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

У випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.

В разі невиконання вказаних вимог адміністративний позов буде повернутий позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

Ківерцівського районного суду О.К. Костюкевич

Попередній документ
78182346
Наступний документ
78182348
Інформація про рішення:
№ рішення: 78182347
№ справи: 158/2885/18
Дата рішення: 29.11.2018
Дата публікації: 20.09.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Ківерцівський районний суд Волинської області
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема зі спорів щодо:; видворення з України іноземців або осіб без громадянства