154/3151/18
3/154/1146/18
29 листопада 2018 року місто Володимир-Волинський
Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Селинний М.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Володимир-Волинського відділу поліції ГУ НП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч.1 ст.130 КУпАП,-
До Володимир-Волинського міського суду Волинської області надійшли матеріали відносно ОСОБА_1, щодо якого складено адміністративний протокол за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення БД № 345463 від 14.11.2018р. та додані до нього матеріали, вважаю за необхідне повернути протокол до Володимир-Волинського відділу поліції ГУ НП у Волинській області для належного оформлення з наступних підстав.
Відповіднодо ст.278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи про час і місце її розгляду, чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Згідно ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Проте, вказані вимоги закону поліцейським СРПП Володимир-Волинського відділу поліції ГУ НП у Волинській області, який склав протокол про адміністративне правопорушення, в повному обсязі не виконані, а саме: місцем вчинення адміністративного правопорушення вказано с.Ласків, вулиця Шевченка, без зазначення, до якої адміністративно-територіальної одиниці України (району, області), відноситься вказаний населений пункт. Таким же чином вказано місце проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Пленум Верховного Суду України у п.24 Постанови №14 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті»(зі змінами, внесеними згідно з Постановою Верховного Суду № 18 від 19.12.2008р.) роз'яснив, що у разі складання протоколу про адміністративне правопорушення без додержання вимог ст.256 КУпАП, правильною є практика повернення суддями вмотивованими постановами протоколів про адміністративні правопорушення відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Таким чином, відсутність достатніх відомостей, необхідних для вирішення справи, позбавляє суд можливості всебічно та в повному обсязі з'ясувати обставини справи та ухвалити законне рішення.
На підставі викладеного, керуючисьст.256 КУпАП, суддя,-
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП - повернути до Володимир-Волинського відділу поліції ГУ НП у Волинській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя /-/ підпис
Згідно з оригіналом
Суддя М.С. Селинний