Справа №:755/1750/18
"12" листопада 2018 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
Головуючого - судді Астахової О.О.,
при секретарі: Томіленко В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві заяву ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення суми боргу,
01 лютого 2018 року відповідач ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою в якій просить скасувати заходи забезпечення позову, застосовані ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 26 червня 2002 року у виді накладення арешту на квартиру АДРЕСА_1.
Мотивуючи тим, що рішенням Дніпровського районного суду м. Києва від 10 липня 2002 року задоволено позов ОСОБА_2 та стягнуто з ОСОБА_1 на його користь грошові кошти у сумі 7995,00 грн. Вказана заборгованість погашена ОСОБА_1 в повному обсязі у 2011 році.
Крім того, в ухвалі суду зазначено, що частина квартири АДРЕСА_1 належить відповідачу. Разом з тим, вказана квартира була придбана 07.08.2001 року ОСОБА_3 і непонолітньою ОСОБА_4 та ніколи не належала ОСОБА_5 на праві приватної власності.
З огляду на виконання судового рішення в повному обсязі, просила про скасування застосованих судом заходів забезпечення позову.
У судовому засіданні ОСОБА_1 підтримала подану заяву та просила її задовольнити.
Позивач ОСОБА_2 у судове засідання не з'явився, хоча про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надійшло.
Оскільки неявка позивача не перешкоджає вирішенню питання скасування заходів забезпечення позову, суд вважає за можливе проводити його розгляд у відсутність нез'явившигося ОСОБА_2
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що заява про скасування заходів забезпечення позову підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 26 червня 2002 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення суми боргу, у справі № 2-2352/2002 накладено арешт на частину квартири АДРЕСА_1, яка належить на праві приватної власності ОСОБА_1 (а.с. 4).
Рішенням Дніпровського районного суду м. Києва від 10 липня 2002 року у цивільній справі №2-2352/2002 задоволено позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення суми боргу. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 грошові кошти у сумі 7995,00 грн. Стягнкто із ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави у розмірі 79,95 грн. (а.с. 3).
Як убачається із довідки Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 30.11.2012 року № 32590/11/Б-3435 з пенсії ОСОБА_1 утримано борг в розмірі 7995,00 в повному обсязі, що також підтверджується відомостми про відрахування. (а.с. 6, 7-8).
Відповідно до договору купівлі-продажу квартири, укладеного 07 серпня 2001 року між ОСОБА_6 та ОСОБА_3, ОСОБА_4 та посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Ромасенко Н.Ф., право власності на квартиру АДРЕСА_1, зареєстроване за ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (а.с. 5).
Відповідно до ч.ч. 1, 7, 8 ст. 158 ЦПК України, суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.
У разі ухвалення судом рішення про задоволення позову заходи забезпечення позову продовжують діяти протягом дев'яноста днів з дня набрання вказаним рішенням законної сили або можуть бути скасовані за вмотивованим клопотанням учасника справи.
Якщо протягом вказаного строку за заявою позивача (стягувача) буде відкрито виконавче провадження, вказані заходи забезпечення позову діють до повного виконання судового рішення.
Оскільки рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 10 липня 2002 року виконане у повному обсязі, суд приходить до висновку, що заходи забезпечення позову застосовані ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 26 червня 2002 року необхідно скасувати.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 153, 158, 259-261, 353, 354 ЦПК України, суд, -
Заяву ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення суми боргу - задовольнити.
Скасувати заходи забезпечення позову у виді накладення арешту на частину квартиру АДРЕСА_1, застосовані ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 26 червня 2002 року у цивільній справі №2-2352/2002 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення суми боргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.О.Астахова