"28" листопада 2018 р. Справа № 596/2000/18 Провадження №3/596/586/2018
Суддя Гусятинського районного суду Тернопільської області Митражик Е.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Гусятинського відділення поліції Підволочиського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки с. Котівка Гусятинського району Тернопільської області, не працюючої, за ч.2 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно матеріалів, які надійшли 15.11.2018 року від Гусятинського відділення поліції Підволочиського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, а саме протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР № 023956 від 14.09.2018 року, ОСОБА_1 13.09.2018 року не створила належних умов проживання для своїх малолітніх дітей, за що передбачена відповідальність ч.2 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Ч.2 ст.184 КУпАП передбачає відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, які вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Ознайомившись з протоколом про адміністративне правопорушення приходжу до висновку, що він не відповідає вимогам ст.256 КУпАП.
Так, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначена суть правопорушення, тому неможливо прийняти об'єктивне рішення по справі.
Відповідно до ст. 221 КУпАП судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення в тому числі, передбачені статтями 183-1 - 185-11.
Однак в доданих матеріалах про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 відсутня постанова суду про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 184 КУпАП, що набрала законної сили.
Окрім того в протоколі про адміністративне правопорушення серії ГР № 023956 від 14.09.2018 року відсутнє посилання на час та місце адміністративного правопорушення, не зазначено відносно яких самих дітей ОСОБА_1 мало місце не виконання ним батьківського обов'язку, їх прізвищ, імен та по-батькові, не вказано їх дати народжень, не долучено до матеріалів про адміністративне правопорушення копії свідоцтв про народження дітей.
А також не долучено до матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 її пояснення.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в звязку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній у відповідності з законом.
Особа, яка складає протокол про адміністративне правопорушення повинна ретельно з'ясувати характер правопорушення та правильно кваліфікувати дії винної особи. У протоколі мають бути зазначені обставини, які свідчать про наявність адміністративного проступку та його характер, а також, обставини, що характеризують особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки протокол є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення. Від того, чи правильно він складений, залежить своєчасність, правильність розгляду за суттю справи про адміністративне правопорушення та обґрунтованість застосування стягнення.
З врахуванням вищенаведеного недоліку неможливо повно та об'єктивно розглянути дану справу та прийняти будь-яке із передбачених законом рішень за результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Верховним Судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14).
Враховуючи викладене, зважаючи на неможливість розгляду справи без участі особи, відносно якої складено протокол, вважаю, що адміністративний матеріал підлягає поверненню для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 7, 33, 245, 251, 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Направити матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 184 КУпАП для належного оформлення в Гусятинське відділення поліції Підволочиського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області.
Суддя-підпис
З оригіналом вірно
Суддя Гусятинського районного суду Е.М. Митражик