Рішення від 26.11.2018 по справі 1340/4041/18

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 1340/4041/18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 листопада 2018 року м.Львів

Львівський окружний адміністративний суд, у складі:

Головуючого-судді: Мричко Н.І.,

за участю секретаря судового засідання Мусій С.В.,

представника позивача Московича А.Я.,

представника відповідача Шийовича С.Я.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Техніка для бізнесу» до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області, Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Техніка для бізнесу» (надалі ТзОВ «Техніка для бізнесу», Позивач) звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області (надалі ГУ ДФС у Львівській області, Відповідач 1), Державної фіскальної служби України (надалі ДФС України, Відповідач 2) у якій просив суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області № 659245/22396671 від 20.04.2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 1481 від 27.09.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну

№ 1481 від 27.09.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивач обгрунтовує позовні вимоги тим, що Відповідачем протиправно, не маючи належних правових підстав, прийнято рішення про відмову в реєстрації податкової накладної, а тому таке рішення підлягає скасуванню, а податкова накладна ТзОВ «Техніка для бізнесу» № 1481 від 27.09.2017 підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних в день її подачі.

Відповідач ГУ ДФС у Львівській області подав відзив на позовну заяву, згідно з яким просив суд відмовити у задоволенні позову ТзОВ «Техніка для бізнесу» повністю. Вказав на те, що після надходження накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводиться перевірка відповідності таких критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення їх реєстрації відповідно до вимог Податкового кодексу. Відповідно, реєстрація податкової накладної № 1481 від 27.09.21017 була зупинена оскільки така підпадала під дію підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податків, одночасно запропоновано Позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатніх для реєстрації податкової накладної. Посилаючись на Постанову КМУ № 177, вважає, що наявні підстави для прийняття комісією контролюючого органу рішення про відмову в реєстрації податкової накладної, оскільки надані платником податків копії документів не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної (арк. справи 66-67).

Відповідач ДФС України відзив на позовну заяву не подав.

02.10.2018 представник позивача подав відповідь на відзив ГУ ДФС у Львівській області (арк. справи 77-79).

Ухвалою від 10.10.2018 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду в порядку загального позовного провадження.

Ухвалою від 07.11.2018 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю з підстав викладених у позовній заяві та відповіді на відзив. Просив позов задовольнити повністю.

У судовому засіданні представник відповідачів проти позову заперечив з підстав викладених у відзиві на позовну заяву поданого Відповідачем 1. Просив у задоволенні позову відмовити повністю.

З'ясувавши зміст спірних правовідносин, дослідивши долучені до матеріалів справи докази, суд встановив такі обставини та відповідні їм правовідносини.

На виконання вимог Податкового кодексу України, ТзОВ «Техніка для бізнесу» подано на реєстрацію податкову накладну № 1481 від 27.09.2017 на суму 97659,06 грн, у тому числі ПДВ 16276,51 (арк. справи 9-10).

За результатами обробки вказаної податкової накладної з Автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України отримано квитанцію № 9210828841 від 11.10.2017 (18:38:49) в якій вказано результат обробки: «Документ прийнято. Реєстрація зупинена». Причиною зупинки реєстрації було вказано те, що за результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарам згідно з УКТ ЗЕД: 9004, та запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН в ЄРПН відповідно до пункту «в» п.п.201.16.1 п.201.16 ст.201 ПКУ та/або таблицю даних платника податків (арк. справи 11).

19.04.2018 Позивачем подано Повідомлення № 149 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленій ПН з додаванням копій документів, по яких було проведено як реалізацію, так і придбання товару з кодом УКТ ЗЕД 9004 (Видаткова накладна, виписка банку, CMR, довіреність, договір поставки, договір перевезення вантажу, договір з постачальником, картка рахунку 632, ТТН, вантажно митна декларація, банківська виписка) (арк. справи 12-25).

20.04.2018 Комісією ГУ ДФС у Львівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (надалі Комісія ДФС) прийняте рішення № 659245/22396671 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 1481 від 27.09.2017.

ТзОВ «Техніка для бізнесу» не погоджується з Рішенням Комісії ДФС від 20.04.2018 року № 659245/22396671 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 1481 від 27.09.2017, вважає таке протиправним та таким, що підлягає скасуванню в судовому порядку.

При вирішенні спору, суд застосовує наступні норми права.

У відповідності до пункту 74.2. статті 74 Податкового кодексу України (надалі ПК України) в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Згідно із пунктом 74.3 статті 74 ПК України, зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики.

Відповідно до пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» № 1246 від 29.12.2010 (надалі Порядок № 1246), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог ПК України, в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно з пунктом 12 Порядку № 1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 ПК України; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 ПК України (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «;Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Положеннями пункту 13 Порядку № 1246 встановлено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (надалі квитанція).

Аналогічні приписи містить підпункт 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України, згідно з якими реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Згідно із підпунктом 201.16.1. пункту 201.16 статті, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до пункту 1 Вичерпного переліку документів Наказу № 567, вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі Перелік), у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567(надалі Критерії):

1) для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;

2) для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

З аналізу наведених норм законодавства слідує, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.

У відповідності до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті ПК України, письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Підпунктом 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 ПК України встановлено, що письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Порядок роботи комісії визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 ПК України.

Суд встановив, що на виконання вимог Договору поставки № 2016/49 від 30.03.2016, ТзОВ «Техніка для бізнесу» (Постачальник) здійснило поставку товару ТзОВ «Розетка. УА» (Покупець) на підставі видаткової накладної № 2709/00030 від 27.09.2017. Асортимент товарів по вказаній видатковій накладній - комп'ютерні комлектуючі та аксесуари до комп'ютерної техніки.

Транспортування товару здійснювалося засобами ТзОВ «Техніка для бізнесу», факт перевезення товару підтверджується товарно - транспортною накладною № 2709/00032-Р від 27.09.2017. Товари приймались представником покупця Кошельом Р.Б. на підставі довіреності № 41 від 03.01.2017. За поставлені товари 28.09.2017, ТзОВ «Розетка .УА» було проведено оплату на загальну суму 2 756 838,98 грн, в т.ч. ПДВ 459 473,16 грн.

По фактах поставок вказаних товарів ТзОВ «Техніка для бізнесу» складено та подано на реєстрацію податкову накладну № 1481 від 27.09.2017, яку при реєстрації заблоковано.

Відповідно до інформації, зазначеної в квитанції № 9210828841 від 11.10.2017, отриманої з Автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України, причиною зупинки реєстрації податкової накладної № 1481 від 27.09.2017 було те, що за результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарам згідно з УКТ ЗЕД: 9004, та запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН в ЄРПН відповідно до пункту «в» п.п.201.16.1 п.201.16 ст.201 ПК України та/або таблицю даних платника податків.

За кодом УКТ ЗЕД 9004 в податковій накладній № 1481 від 27.09.2017 зазначений товар «Окуляри 3D для смартфона Blaze VR Experience Set Modecom» - 10 шт. - код УКТ ЗЕД 9004901000.

На виконання п.п.201.16.2. п.201.16. ст.201 ПК України, 19.04.2018 року Позивачем подано Повідомлення № 149 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленій ПН з додаванням копій документів, по яких було проведено як реалізацію, так і придбання товару з кодом УКТ ЗЕД 9004 (документи по реалізації товару: договір поставки, видаткова накладна, довіреність, ТТН, виписка банку, а також документи по придбанні товару: договір з постачальником, вантажно митна декларація, CMR, договір перевезення вантажу, банківська виписка, картка рахунку 632).

Згідно наданих документів, зокрема щодо придбання товару з кодом УКТ ЗЕД 9004 видно, що «Окуляри 3D для смартфона Blaze VR Experience Set Modecom» - 80 шт. було придбано у нерезидента - «Modecom S.A.» (Республіка Польща) на підставі договору від 19.05.2015, вантажно митної декларації № UA209180/2017/141946 від 11.09.2017, факт транспортування товару від «Modecom S.A.» до ТзОВ «Техніка для бізнесу» підтверджується CMR № 0942185 від 11.09.2017 (перевізник ТзОВ «Єврологістика Тревел Плюс», на підставі договору про перевезення вантажів автомобільним транспортом № 240316 від 24.03.2016). За придбаний у фірми «Modecom S.A.» товар ТзОВ «Техніка для бізнесу» проведено оплату, що підтверджено банківською випискою по рахунку від 27.09.2017 року.

Зазначені вище обставини підтверджуються матеріалами справи та були надані Відповідачу на підтвердження господарської операції, для здійснення реєстрації податкової накладної.

Водночас, 20.04.2018 року Позивачем отримано Рішення Комісії ГУ ДФС у Львівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (надалі Комісія ДФС) № 659245/22396671 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 1481 від 27.09.2017.

Згідно з постановою Кабінету міністрів України від 29.03.2017 № 190 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації» підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:

- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу;

- ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу;

- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

У Рішенні Комісії ДФС від 20.04.2018 року № 659245/22396671 про відмову в реєстрації ПН № 1481 від 27.09.2017 року зазначено: «ненадання платником податку копій документів: Договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів, з додатками до них, розрахункових документів, банківські виписки з особових рахунків. Додаткова інформація: ненадання копій документів по операціях з придбання товарів».

З наведеного видно, що комісією ГУ ДФС у Львівській області лише процитовано норму законодавства без будь-якої конкретизації обставин справи, зокрема, посилання на конкретний документ, якій складений з порушенням законодавства та з яким саме порушенням він складений.

Крім цього, суд вважає за необхідне звернути увагу на те, що зупинка в реєстрації податкової накладної відбулася через сумніви в обсягах придбання і поставки товарів з кодом УКТ ЗЕД 9004 (Окулярів 3D для смартфона Blaze VR Experience Set Modecom), а відмова в реєстрації - через ненадання документів по придбанні всіх інших товарів.

За урахуванням наведених обставин, суд вважає, що в межах прийнятого рішення про зупинення реєстрації податкової накладної № 1481 від 27.09.2017, Позивач надав достатні документи для реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що рішення комісії ГУ ДФС у Львівській області від 20.04.2018 № 659245/22396671 про відмову в реєстрації податкової накладної № 1481 від 27.09.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних не відповідає положенням законодавства, а відтак є протиправним та підлягає скасуванню.

Щодо позовної вимоги Позивача «зобов'язати Державну фіскальну службу України (код ЄДРПОУ 39292197, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати податкову накладну № 1481 від 27.09.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних», суд вважає, що така є похідною від першої позовної вимоги і підлягає до задоволення, з огляду на наступне.

Відповідно до пунктів 19, 20 Порядку № 1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Отже враховуючи те, що рішення Комісії ГУ ДФС у Львівській області від 20.04.2018 № 659245/22396671 про відмову у реєстрації податкової накладної № 1481 від 27.09.2017 є протиправними та підлягає скасуванню то, відповідно, з урахуванням положень пунктів 19, 20 Порядку № 1246, суд приходить до висновку про задоволення позову в частині зобов'язання ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 1481 від 27.09.2018.

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Беручи до уваги вищенаведене, повно та всебічно проаналізувавши надані докази, а також доводи стосовно заявлених позовних вимог, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог ТзОВ «Техніка для бізнесу» повністю.

Щодо судових витрат, суд вважає, що такі слід стягнути на користь Позивача, з огляду на таке.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі.

Під час звернення до суду ТзОВ «Техніка для бізнесу» сплачено судовий збір, що підтверджується платіжним дорученням № 13173 від 06.09.2018 (арк. справи 4).

Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області (код ЄДРПОУ 39462700, місцезнаходження: 79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35) № 659245/22396671 від 20.04.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної № 1481 від 27.09.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України (код ЄДРПОУ 39292197, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати податкову накладну № 1481 від 27.09.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління державної фіскальної служби у Львівській області (код ЄДРПОУ 39462700, місцезнаходження: 79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35), Державної фіскальної служби України (код ЄДРПОУ 39292197, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Техніка для бізнесу» (код ЄДРПОУ 22396671, місцезнаходження: 79041, м. Львів, вул. Городоцька, 154) судовий збір за подання адміністративного позову, в сумі 3524 (три тисячі п'ятсот двадцять чотири) гривні 00 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення складений 27.11.2018.

Суддя Мричко Н.І.