Рішення від 26.11.2018 по справі 0940/1646/18

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" листопада 2018 р. справа № 0940/1646/18

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Скільського І.І., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою Заступника військового прокурора Івано-Франківського гарнізону в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області до Державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування лісорубного квитка від 25.04.2018 року за № 8 (в частині проведення рубки проріджування - 2018 року, на територіях лісового фонду кварталу №62, виділ 10, площею 6,0 га),-

ВСТАНОВИВ:

Заступник військового прокурора Івано-Франківського військового гарнізону в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області (далі - позивач) звернувся в суд з позовною заявою до Державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" (далі - відповідач) про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування лісорубного квитка від 25.04.2018 року за № 8 (в частині проведення рубки проріджування - 2018 року, на територіях лісового фонду кварталу №62, виділ 10, площею 6,0 га).

Позовні вимоги мотивовані тим, що Прикарпатський військовий лісгосп, який є структурним підрозділом ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат», всупереч нормам Лісового кодексу України, приписів Постанови Кабінету Міністрів України №274 «Про затвердження Правил поліпшення якісного складу лісів» під час видачі лісорубного квитка від 25.04.2018 року за № 8, не повідомлено органи виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища про проведення рубки прорідження. Крім того, під час видачі вказаного лісорубного квитка та проведення рубки на вказаній ділянці, Прикарпатським військовим лісгоспом в матеріалах лісовпорядкування внесено відомості щодо проведення рубки прорідження у кварталі №62 виділі 10 Майданського лісництва. Вказав, що підстав для проведення рубки прорідження на вищевказаній ділянці не було, оскільки згідно матеріалів базового лісовпорядкування, а саме таксаційного опису відомостей поквартальних підсумків Майданського лісництва Проекту організації та розвитку лісового господарства у кварталі №62 виділі 10 зазначено повноту деревостану 0,69 та вік дерев 57 років. Зазначив, що Державною екологічною інспекцією в Івано-Франківській області відповідно до Порядку організації та проведення перевірок суб'єктів господарювання щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10.09.2008 №464, проведено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Прикарпатського військового лісгоспу ДП «Івано-Франківський військовий ліс промкомбінат», за результатами якої встановлено, що спеціальний дозвіл на використання лісових ресурсів - лісорубний квиток від 25.04.2018 №8 серія ІФ ЛРК №008752 (в частині проведення рубки проріджування - 2018 року, на територіях лісового фонду кварталу №62, виділ 10, площею 6,0 га) виданий Державним підприємством "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" із порушенням норм чинного законодавства.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.09.2018 вказану позовну заяву залишено без руху та надано позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання доказу надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення позивачу і відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів; належним чином завірені копії всіх письмових доказів (документів), доданих до адміністративного позову, у відповідності до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України (а.с.56-57).

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.09.2018 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (а.с.1-2).

Відповідач не скористався правом подання відзиву на позовну заяву, однак до Івано-Франківського окружного адміністративного суду подав клопотання про залишення позовної заяви без розгляду (а.с.121-122). Відповідно до змісту клопотання, відповідач вважає позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, оскільки за результатами проведеної Державною екологічною інспекцією в Івано-Франківській області перевірки за дотриманням вимог природоохоронного законодавства на території лісового фонду Прикарпатського військового лісгоспу Державного підприємства «Івано-Франківський військовий ліс промкомбінат» винесено припис №160 від 07.08.2018, яким зобов'язано лісгосп анулювати лісорубний квиток №8 від 25.04.2018 в частині проведення рубки проріджування 2018 року на території лісового фонду кварталу №62, виділ №10, площею 6,0 га. Вказав, що на виконання вказаного припису, Прикарпатським військовим лісгоспом анульовано лісорубний квиток№8 від 25.04.2018, що підтверджується листом від 08.08.2018 за №310, який надсилався військовому прокурору Івано-Франківського гарнізону. Враховуючи наведене, відповідач вважає, що предмет позову відсутній, а тому позовні вимоги є безпідставними та такими, що не підлягають до задоволення.

Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами у відповідності до вимог статті 262 КАС України, дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги, судом встановлено таке.

Державне підприємство «Івано-Франківський ліспромкомбінат Міністерства оборони України» створено відповідно до наказу Міністра оборони України від 20.05.1993 № 104 та є складовою частиною Збройних Сил України. Наказом Міністра оборони України від 30.09.2008 № 469 вказане підприємство перейменовано на державне підприємство «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат», яке стало правонаступником усіх прав та обов'язків ДП «Івано-Франківський ліспромкомбінат Міністерства оборони України».

Прикарпатський військовий лісгосп є структурним підрозділом ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат», діє на підставі відповідного Положення і не є юридичною особою. Предметом його діяльності є: лісове господарство та пов'язані з ним послуги; лісівництво, лісове господарство; лісівництво та лісозаготівлі; одержання продукції лісового господарства, перевезення лісопродукції (а.с.14-35).

Прикарпатським військовим лісгоспом ДП «Івано-Франківський військовий ліспромокмбінат» виписано та видано лісорубний квиток від 25.04.2018 № 8 (серія ІФ ЛРК №008752) щодо проведення рубки прорідження у кварталі 62, виділі 10 Майданського лісництва на площі 6,0 га (а.с.53-54).

Державною екологічною інспекцією в Івано-Франківській області в період з 06.08.2018 до 07.08.2018 проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) щодо додержання суб'єктом господарювання - Прикарпатським військовим лісгоспом Державного підприємства «Івано-Франківський ліспромкомбінат» вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, за результатами якого складено акт №192 (а.с.36-51).

На підставі проведеного заходу контролю виявлено порушення: - пункту 4 статті 78 Лісового кодексу України, пункту 14 Порядку видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 року №761 «Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів», статті 4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та пункту 2, 4, 11, 13 Постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 року №724 «Про затвердження правил поліпшення якісного складу лісів»; - статті 69, 105 Лісового кодексу України, пункту 2 Порядку спеціального використання лісових ресурсів та пункту 6.2 правил рубок головного користування»; - статті 69, 105 Лісового кодексу України, пункту 2 Порядку спеціального використання лісових ресурсів та пункту 45 Правил рубок головного користування в гірських лісах Карпат (а.с.48-49).

З метою усунення порушень, виявлених під час проведеного заходу державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства на території лісового фонду Прикарпатського військового лісгоспу Державного підприємства «Івано-Франківський військовий ліс промкомбінат», Державною екологічною інспекцією в Івано-Франківській області складено припис №160 від 07.08.2018, відповідно до якого приписано в термін до 17.08.2018 провести очистку неочищених лісосік від порубкових решток зазначених в акті перевірки від 07.08.2018 року; анулювати лісорубний квиток від 25.04.2018 року за №8 (серія ІФ ЛРК №008752) в частині проведення рубки проріджування 2018 року на території лісового фонду кварталу №62, виділ №10, площею 6,0 га, ліквідним об'ємом деревини дозволеної в рубку - 46 м3 (а.с.52).

З метою захисту інтересів держави, прокурор звернувся до суду в інтересах Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області.

Надаючи правову оцінку публічно-правовим відносинам, суд виходить із такого.

Відповідно до Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 № 454/2011, державна екологічна інспекція України (Держекоінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів України.

Держекоінспекція України входить до системи органів виконавчої влади та утворюється для забезпечення реалізації державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів. Держекоінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо через свої територіальні органи.

Відповідно до Положення про державну екологічну інспекцію в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 04.11.2011 № 429 та Положення про Державну екологічну інспекцію в Івано-Франківській області, затвердженого наказом Державної екологічної інспекція України від 12.12.2011 №136, Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області є територіальним органом Державної екологічної інспекції України, який діє у складі Держекоінспекції України і їй підпорядковується.

Держекоінспекція, відповідно до покладених на неї завдань, здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства про охорону, захист, використання та відтворення лісів щодо законності вирубки, ушкодження дерев, виконання комплексу необхідних заходів захисту для забезпечення охорони лісів від незаконних рубок, тощо.

Держекоінспекція для виконання покладених на неї завдань зокрема має право проводити перевірки з питань, що належать до її компетенції та розраховувати розмір збитків, заподіяних державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства.

Статтею 13 Конституції України, ст.1 Лісового кодексу України, ст. 1 Земельного кодексу України, земля, її надра, атмосферне повітря, ліси, води та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України є об'єктами права власності Українського народу.

Відповідно ст. ст. 5, 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» ліс як природний ресурс загальнодержавного значення, підлягає державній охороні і регулюванню на всій території України. Використання природних ресурсів громадянами, підприємствами, установами та організаціями здійснюється з додержанням обов'язкових екологічних вимог.

Згідно з ст. 17 Лісового кодексу, у постійне користування ліси на землях державної власності для ведення лісового господарства без встановлення строку надаються спеціалізованим державним лісогосподарським підприємствам, іншим державним підприємствам, установам та організаціям, у яких створено спеціалізовані лісогосподарські підрозділи.

Частиною 1 ст. 17 Лісового кодексу України передбачено, що у постійне користування ліси на землях державної власності для ведення лісового господарства без встановлення строку надаються спеціалізованим державним лісогосподарським підприємствам, іншим державним підприємствам, установам та організаціям, у яких створено спеціалізовані лісогосподарські підрозділи.

Згідно з ч. 1 ст. 19 Лісового кодексу України, постійні лісокористувачі мають: 1) право самостійно господарювати в лісах; 2) виключне право на заготівлю деревини; 3) право власності на заготовлену ними продукцію та доходи від її реалізації; 4) право на відшкодування збитків у випадках, передбачених законодавством; 5) право здійснювати відповідно до законодавства будівництво доріг, спорудження жилих будинків, виробничих та інших будівель і споруд, необхідних для ведення лісового господарства.

Разом з тим, пунктами 2, 3 ч. 2 ст. 19 Лісового кодексу України визначено, що постійні лісокористувачі зобов'язані: дотримуватися правил і норм використання лісових ресурсів; вести лісове господарство на основі матеріалів лісовпорядкування, здійснювати використання лісових ресурсів способами, які забезпечують збереження оздоровчих і захисних властивостей лісів, а також створюють сприятливі умови для їх охорони, захисту та відтворення.

За приписами ст. 45 Лісового кодексу України, лісовпорядкування включає комплекс заходів, спрямованих на забезпечення ефективної організації та науково обґрунтованого ведення лісового господарства, охорони, захисту, раціонального використання, підвищення екологічного та ресурсного потенціалу лісів, культури ведення лісового господарства, отримання достовірної і всебічної інформації про лісовий фонд України.

Пунктами 3, 4 ч. 1 ста. 46 Лісового кодексу України встановлено, що лісовпорядкування передбачає, у тому числі, інвентаризацію лісового фонду України з визначенням породного та вікового складу деревостанів, їх стану, якісних і кількісних характеристик лісових ресурсів; виявлення деревостанів, що потребують рубок, з метою поліпшення якісного складу лісів.

Відповідно до ст. 47 Лісового кодексу України, лісовпорядкування є обов'язковим на всій території України та ведеться державними лісовпорядними організаціями за єдиною системою в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері лісового господарства.

Статтею 48 Лісового кодексу України закріплено, що у матеріалах лісовпорядкування дається якісна і кількісна характеристика кожної лісової ділянки, комплексна оцінка ведення лісового господарства, що є основою для розроблення на засадах сталого розвитку проекту організації та розвитку лісового господарства відповідного об'єкта лісовпорядкування.

Проект організації та розвитку лісового господарства передбачає екологічно обґрунтоване ведення лісового господарства і розробляється відповідно до нормативно-правових актів, що регулюють організацію лісовпорядкування.

У проекті організації та розвитку лісового господарства визначаються і обґрунтовуються основні напрями організації і розвитку лісового господарства об'єкта лісовпорядкування з урахуванням стану та перспектив економічного і соціального розвитку регіону.

Матеріали лісовпорядкування затверджуються в установленому порядку органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, за погодженням відповідно з органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Затверджені матеріали лісовпорядкування є обов'язковими для ведення лісового господарства, планування і прогнозування використання лісових ресурсів.

У свою чергу, відповідно ст. 69 Лісового кодексу України, спеціальне використання лісових ресурсів на виділеній лісовій ділянці проводиться за спеціальним дозволом - лісорубний квиток або лісовий квиток, що видається безоплатно (частина 1 статті).

Спеціальний дозвіл на інші види спеціального використання лісових ресурсів видається власниками лісів або постійними лісокористувачами (ч. З ст. 69 Лісового кодексу України).

Відповідно до ст. 70 Лісового кодексу України, деревина заготовлюється також під час здійснення лісогосподарських заходів, не пов'язаних з використанням лісових ресурсів (поліпшення якісного складу лісів), та під час проведення інших заходів (розчищення лісових ділянок, вкритих лісовою рослинністю, у зв'язку з будівництвом гідровузлів, трубопроводів, шляхів тощо).

За приписами пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил поліпшення якісного складу лісів» №724 від 12.05.2007 (далі Правила), під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів застосовуються такі рубки: догляду, санітарні, лісовідновні, переформування, пов'язані з реконструкцією, ландшафтні.

При цьому, пунктом 4 Правил визначено, що підставою для рубок формування і оздоровлення лісів, є матеріали лісовпорядкування та обстежень, які проводяться власниками лісів і постійними лісокористувачами. У разі проведення зазначених рубок у деревостанах, не запроектованих лісовпорядкуванням, власники лісів і постійні лісокористувачі повідомляють про це орган виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, обласну, Київську та Севастопольську міські держадміністрації.

Таким чином, підставою для рубок формування та оздоровлення лісів є матеріали лісовпорядкування, а спеціальним дозволом для таких рубок є лісорубний квиток.

Однак як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, Прикарпатським військовим лісгоспом ДП «Івано-Франківський ліспромкомбінат» під час видачі наведеного лісорубного квитка не повідомлено органи виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища про проведення рубки прорідження.

Крім того, під час видачі вказаного лісорубного квитка та проведення рубки на вказаній ділянці, Прикарпатським військовим лісгоспом ДП «Івано-Франківський ліспромкомбінат» в матеріалах лісовпорядкування внесено відомості щодо проведення рубки прорідження у кварталі №62 виділі 10 Майданського лісництва. Однак підстав для проведення рубки прорідження на вищевказаній ділянці не було, оскільки згідно матеріалів базового лісовпорядкування , таксаційного опису відомостей поквартальних підсумків Майданського лісництва Проекту організації та розвитку лісового господарства у кварталі №62 виділі 10 зазначено повноту деревостану 0,69 та вік дерев 57 років.

Згідно п. 2 Правил, під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів застосовуються такі рубки: догляду, санітарні, лісовідновні, переформування, пов'язані з реконструкцією, ландшафтні.

Пунктом 11 Правил, рубки проріджування створюють умови для формування стовбура і крони кращий дерев (головна увага приділяється якості і структурі деревостану, формується другий ярус у складних деревостанах).

Відповідно до абз. З п. 13 Правил, рубки проріджування при повності деревостану 0,7, а прохідні рубки - 0,8 і нижче не проектуються. Згідно таксаційного опису повнота насадження становить 0,69. Рубки догляду, зокрема проріджування проводяться у віці 21-40 років.

Таким чином, суд дійшов висновку, що наявними у матеріалах справи належними і допустимими доказами підтверджується факт допущення посадовими особами Державного підприємства «Івано-Франківськицй військовий ліс промкомбінат» порушення вимог пунктів 2, 3 частини 2 статті 19 Лісового кодексу України та Правил №724.

За наведених обставин, позовна вимога про визнання протиправними дії Державного підприємства «Івано-Франківськицй військовий ліс промкомбінат» щодо видачі лісорубного квитка від 25.04.2018 №8 серії ІФ ЛРК№ 008752 (в частині проведення рубки проріджування- 2018 на територіях лісового фонду кварталу №62, виділ 10,площею 6.0 га), є обґрунтованою та такою, що належить до задоволення.

Щодо позовної вимоги про визнання протиправним та скасування лісорубного квитка №8 від 25.04.2018 серії ІФ ЛРК№ 008752 (в частині проведення рубки проріджування- 2018 на територіях лісового фонду кварталу №62, виділ 10,площею 6.0 га),, суд зауважує таке.

Відповідно до пункту 14 Постанови Кабінету Міністрів України «Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів» №761 від 23.05.2007, якою затверджений Порядок видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, лісорубний або лісовий квиток може бути анульований за рішенням органів Держлісагентства, власників лісів або постійних лісокористувачів, які видали квиток, відповідно до закону, а також у випадках, передбачених Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».

За правилами ч. 7 ст. 4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» №2806-ІУ від 06.09.2005, дозвільний орган анулює документ дозвільного характеру з таких підстав: звернення суб'єкта господарювання із заявою про анулювання документа дозвільного характеру; наявність в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомостей про припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення та ліквідації, якщо інше не встановлено законом; наявність в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомостей про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Дозвільний орган, що видав документ дозвільного характеру, може звернутися до адміністративного суду з позовом про застосування заходу реагування у виді анулювання документа дозвільного характеру за наявності хоча б однієї з таких підстав: 1) встановлення факту надання в заяві про видачу документа дозвільного характеру та документах, що додаються до неї, недостовірної інформації; 2) здійснення суб'єктом господарювання певних дій щодо провадження господарської діяльності або видів господарської діяльності, на які отримано документ дозвільного характеру, з порушенням вимог законодавства, щодо яких дозвільний орган видавав припис про їх усунення із наданням достатнього часу для їх усунення.

Суд зазначає, що Прикарпатським військовим лісгоспом Державного підприємства «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» на виконання пункту 2 припису Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області №160 від 07.08.2018 про анулювання лісорубного квитка від 25.04.2018 року №8 (серія ІФ ЛРК №008752) в частині проведення рубки проріджування 2018 року на території лісового фонду кварталу №62, виділ №10, площею - 6,0 га, ліквідним об'ємом деревини дозволеної в рубку - 46 м3) внесено зміни до лісорубного квитка в частині проведення рубки проріджування 2018 року на території лісового фонду кварталу №62, виділ №10, площею - 6,0 га, ліквідним об'ємом деревини дозволеної в рубку - 46 м3.

Вказане підтверджується наявними в матеріалах справи повідомлення про виконання припису від 08.08.2018 за №310, яке разом із копією лісорубного квитка було надіслано військовому прокурору Івано-Франківського гарнізону (а.с.123).

Беручи до уваги положення ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України відшкодування судового збору позивачу не здійснюється.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Державного підприємства «Івано-Франківськицй військовий ліс промкомбінат» щодо видачі лісорубного квитка від 25.04.2018 №8 серії ІФ ЛРК№ 008752 ( в частині проведення рубки проріджування - 2018 на територіях лісового фонду кварталу №62, виділ 10, площею 6.0 га).

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Учасники справи:

Заступник військового прокурора Івано-Франківського гарнізону (вул.Чорновола, 9, м.Івано-Франківськ, 76018)

Позивач:

Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області (76014, вул.Сахарова, 23 а, м.Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 37952307);

Відповідач:

Державне підприємство «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» (76014, вул.Ребета, 6, м.Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 08033772);

Суддя Скільський І.І.