21 листопада 2018 року о/об 16 год. 00 хв.Справа № 310/7266/18 Провадження №ЗП/280/202/18 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Гудименко Я.А., розглянувши у місті Запоріжжі за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом Бердянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (71118, Запорізька область, м.Бердянськ, вул.Консульська, буд.23-Л; код ЄДРПОУ 37963785)
до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.164; код ЄДРПОУ 02891463)
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_1 (71111, АДРЕСА_1)
про визнання незаконною та скасування постанови про накладення штрафу,
Бердянське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (надалі - позивач, Бердянське ОУПФУ в Запорізькій області) звернулось до суду з адміністративним позовом до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області (надалі - відповідач, УДВС ГТУЮ у Запорізькій області), в якому позивач просить суд: постанову старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Гогунської П.М. про накладення штрафу від 17.08.2018 ВП №56676266 у сумі 5100 грн. 00 коп. визнати незаконною та скасувати.
В адміністративному позові позивачем зазначено, що Рішенням Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 31.01.2018 по справі №310/8817/17 зобов'язано Бердянське ОУПФУ в Запорізькій області призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію за вислугу років з 04.10.2017 відповідно до ст.86 Закону України «Про прокуратуру» у розмірі 60% від середньомісячного заробітку, без обмеження граничного розміру, з наступним проведенням перерахунку пенсії у зв'язку із підвищенням заробітної плати працівникам органів прокуратури, виходячи із місячного заробітку за відповідною посадою, з якої призначено пенсію, та зобов'язано відповідно до ч.7 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» до призначеної пенсії встановити надбавку на утримання непрацездатного члена сім'ї малолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірах, передбачених законодавством. 03.07.2018 на адресу Бердянського ОУПФУ в Запорізькій області надійшли 2 постанови старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Гогунської П.М. від 26.06.2018 ВП №56676266 про відкриття виконавчого провадження з виконання виконавчого листа №310/8817/17 виданого 20.06.2018 Бердянським міськрайонним судом Запорізької області. Листом від 04.07.2018 за вих.9446/08 та за вих.№9447/08 позивач повідомив відповідача, що ОСОБА_1 призначено пенсію з 04.10.2017 з виплатою щомісячно згідно протоколу 1924 від 01.06.2018 та призначена надбавка до пенсії на малолітню дитину ОСОБА_3 згідно протоколу 1924 від 01.06.2018, тобто рішення суду від 31.01.2018 по справі №310/8817/17 виконано позивачем ще до відкриття виконавчого провадження. Листом від 24.07.2018 за вих.№10297 додатково повідомлено, що рішення Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 31.01.2018 у справі №310/8817/17 виконано буквально до його резолютивної частини, а саме, призначено ОСОБА_1 пенсію за вислугу років з 04.10.2017 відповідно до ст.86 Закону України «Про прокуратуру» у розмірі 60% від середньомісячного заробітку та призначено надбавку на утримання малолітньої дитини. Оскільки ОСОБА_1 працює на посаді прокурора Бердянської місцевої прокуратури, тому призначена пенсія за вислугу років з 04.10.2017 по 31.12.2017 не виплачується, з 01.01.2018 згідно з ч.15 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» пенсія виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Таким чином, ОСОБА_1 відповідно рішення Бердянського міськрайонного суду від 31.01.2018 по справі №310/8817/17: 1) призначено пенсію за вислугу років, (яка згідно чинному законодавству з 04.10.2017 не виплачувалась, а з 01.01.2018 виплачується в розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»); 2) призначено надбавку до пенсії на непрацездатного члена сім'ї в розмірі 150 грн. 23.08.2018 до позивача надійшла постанова старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби від 17.08.2018 про накладення штрафу на Бердянське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області у розмірі 5100,00 грн. У вищезазначеній постанові вказано, що «в порушення вимог виконавчого листа Бердянським об'єднаним УПФУ в Запорізькій області призначено пенсію за віком, а не за вислугу років, а також призначено не у розмірі 60% від середньомісячного заробітку, а від посадового окладу ОСОБА_1 станом на 18.10.2017, крім того, вбачається невідповідність у розмірі пенсії 4482,72 грн. та 2371,51 грн.». Листом від 21.08.2018 позивач повідомив, що згідно протоколу 1924 від 01.06.2018 ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років з 04.10.2017 відповідно до ст.86 Закону України «Про прокуратуру» у розмірі 60% від заробітку за відповідною посадою, з якої призначено пенсію у розмірі 13910,51 грн. без обмеження (середньомісячний заробіток 23184,18 грн. х 60%). У зв'язку з тим, що на час виконання рішення суду у матеріалах пенсійної справи знаходилась довідка про основні складові заробітної плати та довідка про заробітну плату за 60 місяців до місяця призначення пенсії, яка містила невірну інформацію про суми доплат за класний чин, розрахунок проводився на підставі довідки про основні складові заробітної плати прокурора. Для розрахунку пенсії за вислугу років використано довідку про основні складові заробітної плати. Розмір заробітку склав 7471,20 грн., розмір пенсії за вислугу років - 4482,72 грн. На запит позивача прокуратурою Запорізької області надано нову довідку про розмір заробітку за останні 60 місяців до місяця призначення пенсії з проведення коригування сум виплат за класний чин. Згідно отриманої довідки з 04.10.2017 розмір пенсії за вислугу років перераховано, середньомісячний заробіток становив 23184,18 грн., розмір пенсії за вислугу років - 13910,51 грн. Враховуючи це, оскільки ОСОБА_1 працює на посаді прокурора Бердянської місцевої прокуратури, пенсія за вислугу років з 04.10.2017 по 31.12.2017 не виплачується, а з 01.01.2018 виплата пенсії здійснюється у розмірі, розрахованому згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що становить 2371,51 грн. Таким чином, пенсія призначена за вислугу років, але з 01.01.2018 виплачується в розмірі обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в сумі 2371,54 грн. На виконання вищезазначеного рішення суду до пенсії ОСОБА_1 встановлено надбавку на утримання непрацездатного члена сім'ї малолітньої дитини у розмірі 150,00 грн. згідно п.4 постанови Кабінету Міністрів України №654 від 16.07.2008. Бердянське ОУПФУ в Запорізькій області вважає, що постанова про накладення штрафу від 17.08.2018 ВП №56676266 є незаконною, протиправною.
Позивач підтримав позовні вимоги.
Відповідачем подано до суду відзив на адміністративний позов, в якому зазначено, що на виконанні у Відділі примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області перебуває виконавче провадження №56676266 з примусового виконання виконавчого листа №310/8817/17 виданого 20.06.2018 Бердянським міськрайонним судом Запорізької області про: «Зобов'язати Бердянське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію за вислугу років з 04.10.2017 відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VІІ у розмірі 60% від середньомісячного заробітку, без обмеження граничного розміру, з наступним проведенням перерахунку пенсії у зв'язку із підвищенням заробітної плати працівникам органів прокуратури, виходячи із місячного заробітку за відповідною посадою, з якої призначено пенсію». Також, на виконанні у Відділі примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області перебуває виконавче провадження №56676276 з примусового виконання виконавчого листа №310/8817/17 виданого 20.06.2018 Бердянським міськрайонним судом Запорізької області про: «Зобов'язати Бердянське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області відповідно до ч.7 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VІІ до призначеної пенсії встановити надбавку на утримання непрацездатного члена сім'ї - малолітньої дитини ОСОБА_3, у розмірах, передбачених законодавством». 27.07.2018 на адресу відповідача від позивача надійшов лист від 24.07.2018 за №10297/08 в якому, серед іншого, зазначено: «Бердянське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області рішення Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 31.01.2018 у справі №310/8817/17 виконало відповідно до його резолютивної частини буквально, а саме: призначило та виплачує ОСОБА_1 пенсію за вислугу років з 04.10.2017 відповідно до ст.86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VІІ у розмірі 60% від середньомісячного заробітку, встановило надбавку на утримання непрацездатного члена сім'ї». Однак, на підтвердження викладених у листі від 24.07.2018 за вих.10297/08 не надано копій підтверджуючих документів. 24.07.2018 від стягувача - ОСОБА_1 на адресу відповідача надійшла заява, якою повідомлено, що боржником рішення суду не виконано та зазначено, що пенсія йому нарахована з посадового окладу, а не в розмірі 60% середньомісячного заробітку, як встановлено судовим рішенням. 06.08.2018 від стягувача - ОСОБА_1 на адресу відповідача надійшла заява, якою повідомлено, що боржником рішення суду не виконано та зазначено, крім іншого, що у липні 2018 року прокуратурою Запорізької області на запит позивача надана довідка про розмір середньомісячного заробітку ОСОБА_1 за останні 5 років, який складає в сумі 23184,00 грн., відповідно до якої повинна нараховуватися пенсія. 07.08.2018 за вих.№13828-5-03/4 на адресу позивача повторно направлено вимогу державного виконавця щодо виконання боржником рішення суду у повному обсязі у спосіб та порядок візначені виконавчими документами та попереджено про відповідальність передбачену ст.ст.63,75 Закону України «Про виконавче провадження». Згідно документів наданих сторонами виконавчого провадження вбачається невідповідність у розмірі пенсії. З огляду на вищевикладене, встановлено, що станом на 17.08.2018 боржником рішення суду у повному обсязі не було виконано. Постановою про накладення штрафу ВП №56676266 від 17.08.2018 державним виконавцем накладено на боржника штраф у сумі 5100,00 грн. за невиконання рішення суду.
Відповідач проти позову заперечував.
У заяві про вступ у справу як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_1 зазначено, що позовні вимоги є необґрунтованими, так як позивач відмовляється добровільно виконувати рішення Бердянського міськрайонного суду від 31.01.2018 по справі №310/8817/17.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.
Постановою від 27.06.2018 Відділом примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області відкрито виконавче провадження ВП №56676266 з примусового виконання Виконавчого листа №310/8817/17, виданого 20.06.2018 Бердянським міськрайонним судом Запорізької області, яким зобов'язано Бердянське ОУПФУ в Запорізькій області призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію за вислугу років з 04.10.2017 відповідно до ст.86 Закону України «Про прокуратуру» у розмірі 60% від середньомісячного заробітку, без обмеження граничного розміру, з наступним проведенням перерахунку пенсії у зв'язку із підвищенням заробітної плати працівникам органів прокуратури, виходячи із місячного заробітку за відповідною посадою, з якої призначено пенсію.
У вказаній Постанові про відкриття виконавчого провадження від 27.06.2018 ВП №56676266 Бердянському ОУПФУ в Запорізькій області (як боржнику) зазначено про необхідність виконати рішення суду протягом 10 робочих днів.
Листом від 04.07.2018 за вих.9446/08 та за вих.№9447/08 позивач повідомив відповідача, що ОСОБА_1 призначено пенсію з 04.10.2017 з виплатою щомісячно згідно протоколу 1924 від 01.06.2018 та призначена надбавка до пенсії на малолітню дитину ОСОБА_3 згідно протоколу 1924 від 01.06.2018, тобто рішення суду від 31.01.2018 по справі №310/8817/17 виконано позивачем ще до відкриття виконавчого провадження.
Листом від 24.07.2018 за вих.№10297 відповідача додатково повідомлено, що рішення Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 31.01.2018 у справі №310/8817/17 виконано буквально до його резолютивної частини, а саме, призначено ОСОБА_1 пенсію за вислугу років з 04.10.2017 відповідно до ст.86 Закону України «Про прокуратуру» у розмірі 60% від середньомісячного заробітку та призначено надбавку на утримання малолітньої дитини.
07.08.2018 старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Гогунською П.М. (за вих.№13828-5-03/4) направлено позивачу Вимогу державного виконавця про виконання рішення Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 31.01.2018 по справі №310/8817/17.
17.08.2018 старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Гогунською П.М. за невиконання рішення суду на Бердянське ОУПФУ в Запорізькій області, як боржника у виконавчому провадженні ВП №56676266, накладено штраф у сумі 5100 грн. 00 коп., про що винесено відповідну Постанову.
При вирішенні спору по суті судом прийнято до уваги приписи: Закону України «Про виконавче провадження» (ст.ст.63, 75), Закону України №1697-VII від 14.10.2014 «Про прокуратуру», та інших норм права у редакціях на час виникнення спірних правовідносин.
У ч.15 ст.86 Закону України №1697-VII від 14.10.2014 «Про прокуратуру» зазначено: «15. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року: особам (крім осіб з інвалідністю I та II груп, осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), які працюють на посадах та на умовах, передбачених цим Законом, які займають посади державної служби, визначені Законом України від 10 грудня 2015 року №889-VIII "Про державну службу", а також працюють на посадах та на умовах, передбачених Законом України "Про судоустрій і статус суддів", призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються; … З 1 січня 2018 року пенсія, призначена відповідно до цієї статті, у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених цим Законом, законами України "Про статус народного депутата України", "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів", виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється. Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень».
Згідно з п.13-1 Розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України №1058-IV від 09.07.2003 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 1 жовтня 2017 року пенсії, призначені після набрання чинності Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (крім осіб з інвалідністю I та II груп, осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") на умовах законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про наукову і науково-технічну діяльність" у період роботи на посадах державної служби, визначених Законом України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року №889-VIII, а також на посадах та на умовах, передбачених законами України "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", виплачуються у розмірі, обчисленому відповідно до цього Закону. Після звільнення з роботи виплата пенсії, призначеної відповідно до зазначених законів, поновлюється. Виплата працюючим пенсіонерам у період роботи на інших посадах пенсій, призначених на умовах законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про наукову і науково-технічну діяльність", з 1 жовтня 2017 року поновлюється у розмірах, що були встановлені відповідними законами.
У ч.1 ст.2 Закону України №3668-VI від 08.07.2011 «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (який набрав чинності 01.10.2011) зазначено: «1. Максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Митного кодексу України, законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", …, не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Податкового кодексу України, Митного кодексу України, законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", …, не може перевищувати 10740 гривень. …».
Учасниками судового розгляду справи не надано до суду доказів зміни або скасування вищенаведених нормативних документів. Відтак, вказані нормативні документи є чинними і повинні виконуватись Бердянським ОУПФУ в Запорізькій області.
Судом, як аргумент, взято до уваги, що у п.2, п.3 рішення Конституційного Суду України від 20.03.2002 №5-рп/2002 (по Справі №1-15/2002), зокрема, зазначено: «… 2. … зупинення пільг, компенсацій і гарантій, які фінансуються із бюджетів усіх рівнів, насамперед для тих категорій громадян, пенсії, заробітні плати яких (з урахуванням інших джерел доходів) є нижчими від визначених законом чи від прожиткового мінімуму, встановленого законом, порушує вимоги частини четвертої статті 43, частини третьої статті 46 та статті 48 Конституції України. Конституція проголосила Україну соціальною, правовою державою, в якій людина, її життя і здоров'я визнаються найвищою соціальною цінністю, а права людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Тому утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави. 3.Конституція України виокремлює й інші категорії громадян України, які потребують додаткових гарантій держави, зокрема гарантій соціального захисту. До них насамперед належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі в органах, що забезпечують суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку. …».
Відтак, пенсійне забезпечення ОСОБА_1 повинно здійснюватись у повній відповідності до присудженого йому Рішенням Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 31.01.2018 по справі №310/8817/17 розміру.
Рішенням Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 31.01.2018 по справі №310/8817/17, яке набрало законної сили 16.05.2018, зобов'язано Бердянське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію за вислугу років з 04.10.2017 відповідно до ст.86 Закону України «Про прокуратуру» у розмірі 60% від середньомісячного заробітку, без обмеження граничного розміру, з наступним проведенням перерахунку пенсії у зв'язку із підвищенням заробітної плати працівникам органів прокуратури, виходячи із місячного заробітку за відповідною посадою, з якої призначено пенсію.
У той же час, Бердянським ОУПФУ в Запорізькій області не тільки з 04.10.2017 не виплачувалась пенсія ОСОБА_1, а з 01.01.2018 виплачувалась у розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», але й використовувалась довідка про основні складові заробітної плати та довідка про заробітну плату за 60 місяців до місяця призначення пенсії, яка містила невірну інформацію про суми доплат за класний чин. Тому, розрахунок проводився на підставі довідки про основні складові заробітної плати прокурора. Для розрахунку пенсії за вислугу років використано довідку про основні складові заробітної плати. Розмір заробітку склав 7471,20 грн., розмір пенсії за вислугу років - 4482,72 грн., що не відповідало фактичним даним та призвело до втрат ОСОБА_1 належного йому активу.
Листом від 21.08.2018 (вих.№11354/08) позивач повідомив відповідача, що згідно протоколу №1924 від 01.06.2018 ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років з 04.10.2017 відповідно до ст.86 Закону України «Про прокуратуру» у розмірі 60% від заробітку за відповідною посадою, з якої призначено пенсію у розмірі 13910,51 грн. без обмеження (середньомісячний заробіток 23184,18 грн. х 60%) (а.с.24).
Однак, доказів виплати ОСОБА_1 пенсії за вислугу років у сумі 13910,51 грн. та надбавки до пенсії на дитину до 18 років у сумі 150 ,00 грн. (на загальну суму 14060,51 грн.) щомісяця позивач до суду не надав.
Відтак, відповідачем документально доведено «невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення» (як то передбачено ст.ст.63, 75 Закону України «Про виконавче провадження») Бердянським ОУПФУ в Запорізькій області.
Таким чином, наявні підстави для вжиття заходів у вигляді накладення штрафу до Бердянського ОУПФУ в Запорізькій області.
З урахуванням приписів ч.2 ст.2 КАС України суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності приходить до висновку, що постанову про накладення штрафу прийнято 17.08.2018 старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Гогунською П.М. у ВП №56676266 обґрунтовано, з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, розсудливо, а отже є правомірною.
У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).
Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням з'ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача не підлягають задоволенню. Доводи позивача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246, 250, 271, 287 КАС України, суд, -
У задоволенні позову відмовити у повному обсязі.
У стягненні за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача суми сплаченого судового збору за подання адміністративного позову до суду - відмовити.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.255 КАС України.
Рішення суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.292, 295, 297 КАС України.
Повний текст судового рішення складено 21.11.2018.
Суддя О.О. Прасов