Ухвала від 26.11.2018 по справі 240/5448/18

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження у справі

26 листопада 2018 року м. Житомир справа № 240/5448/18

категорія 10.3

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Черноліхов С.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" України про визнання дій протиправними, зобов'язання вичнити певні дії,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом, в якому просить:

- визнати протиправними дії Фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" України щодо невиплати йому суми призначеної Міністерством внутрішніх справ України одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням інвалідності III групи з 30.11.2015, внаслідок захворювання пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ;

- зобов'язати відповідача здійснити виплату призначеної Міністерством внутрішніх справ України на його користь одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановлення інвалідності III групи з 30.11.2015, в розмірі 205100,00 грн.

Пунктом 4 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Відповідно, перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали з'ясовано наступне.

Частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Положеннями пункту 1 частини 1 статті 4 КАС України визначено, що адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.

В свою чергу, публічно-правовий спір - спір, у якому, зокрема: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій (п.2 ч.1 ст.4 КАС України).

Разом з тим, відповідно до п.7 ч.1 ст.4 КАС України, суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

Пунктом 1 частини 1 статті 19 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах.

Отже, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у спорах, зокрема, фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно, прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій та у спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.

Зі змісту позовної заяви слідує, що позивач просить визнати протиправними дії Фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" України щодо невиплати йому суми призначеної Міністерством внутрішніх справ України одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням інвалідності III групи з 30.11.2015, внаслідок захворювання пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ та зобов'язати відповідача здійснити таку виплату у розмірі 205100,00 грн.

Зокрема, матеріалами справи підтверджено, що відповідно до постанови Корольовського районного суду м.Житомира від 18.09.2017 та Житомирського апеляційного адміністративного суду від 12.12.2017 Управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області складено висновок про призначення одноразової грошової допомоги від 17.01.2018, який 02.02.2018 затверджений директором Департаменту фінансово-облікової політики Міністерства внутрішніх справ України та нараховано позивачу одноразову грошову допомогу до виплати у розмірі 205100,00 грн.

Частиною 1 статті 19 Цивільного процесуального кодексу України, якою визначено справи, що відносяться до юрисдикції загальних судів, передбачено що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Зважаючи на те, що позивачем у справі є фізична особа, відповідачем у даному спорі виступає юридична особа - Фізкультурно-спортивне товариство "Динамо" України, яке не є суб'єктом владних повноважень у розумінні КАС України, а предметом спору фактично є стягнення призначеної на його користь одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановлення інвалідності III групи в розмірі 205100,00 грн, тому дана справа підлягає вирішенню за правилами цивільного судочинства.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

З урахуванням викладеного, у відкритті провадження у цій адміністративній справі необхідно відмовити.

Керуючись статтями 170, 171, 243, 248, 256, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалив:

Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" України про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії.

Роз'яснити ОСОБА_1, що розгляд справи за його позовом має здійснюватися в порядку цивільного судочинства.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати особі, яка подала позовну заяву, не пізніше наступного дня після її постановлення, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у строк та в порядку, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С.В. Черноліхов