Ухвала від 27.11.2018 по справі 200/13183/18-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

27 листопада 2018 р. Справа №200/13183/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Дмитрієв В.С., ознайомившись з позовною заявою Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області до Державного підприємства «Мирноградвугілля» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій (Список №2) за період з грудня 2017 року по вересень 2018 року в розмірі 1 312 306,12 грн.

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Покровське об'єднане управління Пенсійного фонду України у Донецькій області, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державного підприємства «Мирноградвугілля» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій (Список №2) за період з грудня 2017 року по вересень 2018 року в розмірі 1 312 306,12 грн.

Згідно з частиною 2 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Частиною 5 статті 160 КАС України встановлено, що в позовній заяві зазначаються, серед іншого, власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Як вбачається із матеріалів позовної заяви позивачем не виконано вказану вимогу.

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивачем до позовної заяви не додано документу про сплату судового збору.

Разом із позовної заявою заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору, в обґрунтування якого зазначено, що позивач не має можливості сплатити судовий збір у зв'язку з відсутністю коштів, призначених на вказану мету, оскільки є бюджетною організацією.

Враховуючи обставини справи та доводи клопотання про звільнення від сплати судового збору, дійшов висновку, що не визначення бюджетною установою видатків у кошторисі на оплату судового збору не є підставою для її звільнення від сплати такого збору, тому у задоволенні клопотання слід відмовити.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання суб'єктом владних повноважень до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Приписами ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» установлено у 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2018 року - 1762 грн.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно подати докази сплати судового збору за подання до суду позовної заяви в розмірі 19 684, 59 грн.

Разом з тим, ч. 6 ст. 161 КАС України передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.

Водночас, позивачем заявлено позовні вимоги за період з грудня 2017 року по вересень 2018 року, при цьому заяви про поновлення строку, встановленого для звернення до суду позивачем не надано.

Наведене вище свідчить про те, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, що згідно частини 1 статті 169 цього Кодексу є підставою для постановлення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду власного письмового підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, заяву про поновлення строку, встановленого для звернення до суду та сплати судового збору у розмірі 19 684, 59 грн.

Керуючись ст.ст. 160, 164, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області до Державного підприємства «Мирноградвугілля» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій (Список №2) за період з грудня 2017 року по вересень 2018 року в розмірі 1 312 306,12 грн. - залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви: десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява буде вважатись неподаною, та її буде повернуто позивачу.

Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Дмитрієв В.С.