Справа № 216/5002/18
3/216/1860/18
03 жовтня 2018 року м. Кривий Ріг
Суддя Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу ОСОБА_1 розглянувши матеріали, які надійшли з Криворізького відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2 Балдадаш огли, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився в м. Баку Азербайджану, громадянина ОСОБА_3, не працюючого, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_2,-
за ч. 1 ст. 164 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 01.08.2018 року, складеного Криворізьким відділом поліції ГУНП в Дніпропетровській області 01.08.2018 рокуза адресою м. Кривий Ріг, Військове містечко - 35, буд.31 а встановлено факт здійснення ОСОБА_2 пасажирських перевезень без документів державної реєстрації субєкта господарської діяльності, без наявної ліцензії на здійснення зазначеного вмду господарської діяльності.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надійшло.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст. 215 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення ОСОБА_2 притягався до адміністративної відповідальності, однак не зазначено коли, ким та за якою статтею КУпАП, до матеріалів справи також не долучено копії відповідної постанови компетентного органу про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності.
З огляду на те, що складення та оформлення даної справи про адміністративне правопорушення виконано не належним чином, а зазначені вище недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, вважаю за необхідне направити дану справу до Криворізького відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області для оформлення належним чином.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 256,257, 280 КУпАП, -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 1 ст. 164 КУпАП, - повернути до Криворізького відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області для належного оформлення.