Справа № 200/14363/18
Провадження №2/200/3684/18
про відмову у відкритті провадження
16 жовтня 2018 року м. Дніпро
Суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Єлісєєва Т.Ю., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про розірвання шлюбу, -
Позивач звернувся до суду з вищезазначеною заявою та просить розірвати шлюб з відповідачем.
Відповідно п. 2 ч.1 ст.186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо є таке, що набрало законної сили, рішення чи ухвала суду про закриття провадження у справі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав, або є судовий наказ, що набрав законної сили, за тими самими вимогами.
12.10.2018 року до суду подано клопотання представником відповідача про відмову у відкритті провадження у справі, оскільки рішенням Верховного суду Штату Ньою-Йорк, округ Вестчестер, індекс №50956/2017, шлюб між сторонами розірвано та зазначене рішення було визнано на території України, що підтверджується виданим витягом №00021048976 від 22.09.2018 року з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища.
З огляду на викладене суд відмовляє у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 про розірвання шлюбу, у зв'язку з наявністю рішення суду іноземної держави, визнаного на території України, яке набрало законної сили у справі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
На підставі викладеного та керуючись ст. 186, 260 ЦПК України, -
У відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про розірвання шлюбу - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Апеляційного суду Дніпропетровської області або через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська протягом 15-и днів з дня її проголошення ухвали, відповідно до пп.15.5 п.15 ч.1 Розділу VII Перехідних положень ЦПК України в редакції від 15.12.2017 року.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Т.Ю. Єлісєєва